REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sprzęt w łazience: kompendium designu i funkcjonalności

Dobrze dobrany sprzęt łazienkowy łączy w sobie design i funkcjonalność. Przed nami wybór nie tylko pralki, ale też odpowiedniej wanny, prysznica, umywalki i grzejnika. Fot. HTH
Dobrze dobrany sprzęt łazienkowy łączy w sobie design i funkcjonalność. Przed nami wybór nie tylko pralki, ale też odpowiedniej wanny, prysznica, umywalki i grzejnika. Fot. HTH
/
HTH

REKLAMA

REKLAMA

Z urządzaniem łazienki bezpośrednio wiąże się wybranie do niej sprzętów. Dobrze dobrany sprzęt łazienkowy łączy w sobie design i funkcjonalność. Jednak jak tego dokonać? Na co konkretnie zwrócić uwagę?

Przed nami wybór nie tylko pralki, ale też odpowiedniej wanny, prysznica, umywalki i grzejnika. Jest to zadanie o tyle trudne, że oprócz waloru wizualnego musimy uwzględnić również praktyczny aspekt każdego z nich. Jednak jedno nie musi wykluczać drugiego. Wszystko zależy od nas, ale też od naszych możliwości finansowych, osoby z zasobniejszymi portfelami mogą stworzyć ze swojej domowej łazienki niemalże gabinet odnowy biologicznej. Jeśli nie mamy pomysłu to urządzanie łazienki warto zacząć od poszukania inspiracji, w tym celu warto zobaczyć, jak mogą wyglądać łazienki.

REKLAMA

Zobacz: Stylowe łazienki - GALERIA

Jednym z podstawowych sprzętów kojarzących się z łazienką jest pralka. W czasie jej wyboru warto zwrócić uwagę na funkcje posiadane przez daną pralkę. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele modeli pralek umożliwiających pranie w różnych programach. Osoby posiadające małą łazienkę lub łazienkę o nietypowym kształcie bez problemu znajdą coś odpowiedniego do takiej przestrzeni.

Zobacz: Jak zaaranżować pralkę we wnęce?

Wanna czy prysznic?

Ludzie dzielą się na zwolenników wanien i pryszniców, są też tacy, którzy nie mogą się zdecydować, które z rozwiązań wybrać.  Mogłoby się wydawać, że jeśli mamy małą łazienkę musimy zdecydować się na to czy zainstalować w niej wannę czy prysznic, jednak nic bardziej mylnego – przy odrobinie wysiłku uda nam się połączyć te rozwiązania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Jak zaaranżować wannę i prysznic w jednej, małej łazience?

Jeśli jednak należymy do zdecydowanych zwolenników wanien mamy do wyboru szereg różnych rozwiązań, od klasycznych, przez nowoczesne, po ekstrawaganckie.  Dotyczy to zarówno samych wanien, ich kształtu, koloru i materiału, z którego są wykonane, jak i ich umiejscowienia w łazience. Osoby bardziej odważne mogą pokusić się wbudowanie wanny w podłogę. Zaś Ci, którzy lubią luksus i cenią sobie relaksujące chwile w łazience mogą zaopatrzyć się w wannę z hydromasażem.

Zobacz: Jaką wannę wybrać do łazienki?

Wiele też dzieje się w świecie pryszniców, oprócz tradycyjnych modeli mamy do wyboru też takie z hydromasażem, bez brodzika czy typu walk in. Na początki trzeba zastanowić, które miejsce będzie odpowiednie do zainstalowania kabiny prysznicowej. Zanim jednak zdecydujemy się na coś konkretnego warto przeczytać, co może nam zaoferować każde z tych rozwiązań.

Zobacz: Co warto wiedzieć o kabinach prysznicowych typu walk in?

Do sprzętów łazienkowych możemy zaliczyć też grzejniki. O ile przy wyborze prysznica i wanny możemy kierować się swoimi upodobaniami, o tyle do wyboru grzejnika musimy posiadać chociaż podstawową wiedzę. Dlatego zanim uda się do sklepu po konkretny model warto wcześniej co nieco poczytać na ten temat. Oczywiście i w tym przypadku możemy połączyć funkcjonalność z designem.

Zobacz: Jakie grzejniki łazienkowe wybrać?

Armatura łazienkowa

Obecnie producenci armatury łazienkowe oferują nam ogromny wybór. Możemy wybierać spośród różnych kształtów, kolorów i funkcji. Rodzice bez problemu znajdą baterie łazienkowe bezpieczne dla dzieci i jednocześnie ułatwiające im codzienną higienę. Zwolennicy ekologii i oszczędności mogą być również spokojni, z powodzeniem możemy wybierać również bezdotykowe baterie łazienkowe kontrolujące ilość zużytej wody. Z wyborem armatury łazienkowej wiąże się wybór  umywalki – jednym z kluczowych elementów jest właściwe jej umiejscowienie.

Zobacz: Jakie wybrać baterie łazienkowe?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jerzyki – naturalni pogromcy komarów. Czy te ptaki mogą skutecznie chronić nas przed owadami?

Walka z uciążliwymi komarami to temat powracający każdego lata. Coraz więcej miast decyduje się na ekologiczne rozwiązania, które są zarówno skuteczne, jak i przyjazne dla środowiska. Jednym z nich jest wspieranie jerzyków – ptaków potrafiących zjeść tysiące owadów dziennie. Jak wygląda akcja rozdawania budek lęgowych dla jerzyków i dlaczego warto wziąć w niej udział?

Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

REKLAMA