Kiedy możemy sobie pozwolić na przeszkloną łazienkę?
REKLAMA
REKLAMA
Przeszklenia
REKLAMA
Łazienka jest w domu obok sypialni pomieszczeniem, które wymaga jak najlepszego dostępu do prywatności. To strefa, w której powinniśmy się czuć zupełnie komfortowo. Dlatego wielu z nas decyduje się na zamknięte łazienki, z dostępem jedynie do sztucznego światła. Takie rozwiązania kłócą się z wizją nowoczesnej aranżacji wnętrza. W modnie urządzonej łazience dostęp do światła naturalnego powinien być jak największy.
Zobacz także: Jak urządzić łazienkę w kolorze niebieskim?
Co więc mogą zrobić ci, których łazienka nie ma możliwości wstawienia okna? Istnieje wiele sposobów, by odpowiednio „naświetlić” takie wnętrze. Jedynym problemem jest wówczas ograniczony dostęp do prywatności. Przeszklenia w tak intymnym miejscu jak łazienka, nie muszą jednak oznaczać utraty prywatności. Możemy zainstalować chociażby naklejki matujące szkło, które w przypadku całkowicie przeszklonej łazienki sprawią, że w niektórych miejscach szkło przestanie być przezroczyste.
Więcej światła
Na nasze samopoczucie i osiągany relaks w łazience, bezpośrednio wpływa światło. Dostęp naturalnego źródła sprawi, że wnętrze wyda się bardziej przestronne i nowoczesne. Nie musimy wybierać opcji kompletnego przeszklenia. Jeśli chcemy wpuścić do łazienki nieco więcej światła, wbudujmy w ścianę luksfery. Grube szkło traci zupełnie swoją przezroczystość. W łazience będzie więcej światła, a z zewnątrz nikt nie będzie mógł zobaczyć, co dzieje się w środku.
Zobacz także: Jak wybrać płytki ceramiczne i kamienne w zależności od budżetu?
Przeszklenia są ciekawym elementem aranżacji. Mogą dobrze połączyć dwa pomieszczenia – np. łazienkę i pokój gościnny – położone obok siebie. Dobrze oświetlone dodatkowym źródłem luksfery stworzą efektowny element w nowoczesnej łazience. Chcąc przełamać nieciekawy kształt łazienki, zbudujmy półokrągłą ściankę z luksferów.
REKLAMA
REKLAMA