REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dodatki łazienkowe – diabeł tkwi w szczegółach

Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Fot. Madix
Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Fot. Madix
Madix

REKLAMA

REKLAMA

Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Ciężko sobie wyobrazić łazienkę bez wieszaków, półek, dozownika na mydło czy kubków na szczoteczki. Radzimy czym należy się kierować przy doborze dodatków do łazienki aby nasza łazienka była równie funkcjonalna jak i estetyczna.

Akcesoria łazienkowe – istotne drobiazgi

REKLAMA

W wystroju większości łazienek dominującą rolę bez wątpienia odgrywają podstawowe instalacje sanitarne, takie jak wanna, kabina prysznicowa czy umywalka. Zajmują większość ich przestrzeni i decydują o komforcie codziennego użytku. Obudowane kafelkami, wyposażone w odpowiednio dopasowane baterie tworzą określoną, na ogół spójną aranżację. Całości dopełniają różnego rodzaju drobne akcesoria, montowane
na jednym z ostatnich etapów procesu urządzania łazienki. Często stosowane  kreślenie „dodatki” może sugerować, że pełnią one wyłącznie poboczną, pomocniczą funkcję. Trudno jednak znaleźć łazienkę, w której nie ma choć jednego wieszaka czy półki na przybory. Wprowadzając je do wystroju należy pamiętać, że nawet najdrobniejszy szczegół składa się na ostateczny efekt całości.

Zobacz także: Jak dobierać dodatki do łazienki?

Dodatki do łazienki – wolnostojące i stałe

REKLAMA

Akcesoria łazienkowe mają przede wszystkim spełniać swoje ściśle określone funkcje. Zapewniając dostęp do kosmetyków i najważniejszych przyborów, ułatwiają wszystkie czynności higieniczne i pomagają utrzymać porządek. W zależności od przeznaczenia powinny być więc umieszczone w miejscu optymalnym z użytkowego i estetycznego punktu widzenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Dodatki łazienkowe można podzielić na wolnostojące oraz stałe, które są przytwierdzone do danej powierzchni – zauważa Sylwia Madyda. – Ich dobór stanowi często wypadkową możliwości aranżacyjnych łazienki, naszego poczucia estetyki oraz indywidualnych przyzwyczajeń i obrządków, jakie towarzyszą każdemu podczas codziennej toalety.

Wieszaki na ręczniki powinny być przytwierdzone do ściany w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej. Istotne jest tu zachowanie pewnej odległości między poszczególnymi wieszakami, by mokre tkaniny nie stykały się ze sobą. Wielkość półek pod lustrem jest na ogół dostosowana do przechowywania tylko podstawowych kosmetyków. Kubki na szczoteczki do zębów oraz podstawki i dozowniki na mydło są dostępne zarówno w wersji stałej, jak i wolnostojącej. Wybór elementów ruchomych umożliwia swobodne zmienianie ich ułożenia, jednak zajmuje dodatkową przestrzeń na umywalce.

Zobacz także: Jakie elementy dekoracji pasują do aranżacji nowoczesnej łazienki?

Ekskluzywne dodatki do łazienki

REKLAMA

W wielu łazienkach korzysta się również z innych akcesoriów pomocniczych. W zależności od naszych potrzeb i upodobań, obok koszy na brudne rzeczy stają także kosze na gazety, a zamiast niektórych półek i wieszaków wprowadza się ruchome stojaki, na których można przechować wszelkie przedmioty przydatne zarówno w trakcie, jak i po kąpieli. Warto jednak zadbać, by wszystkie dodatki stanowiły spójną całość. W sklepach łazienkowych można znaleźć jednolite komplety, których wygląd odpowiada wybranej stylistyce.

Do modernistycznej łazienki można wybrać proste, surowe formy o metalicznych barwach. Natomiast w wytwornych, tradycyjnych salonach kąpielowych świetnie sprawdzą się bardziej urozmaicone dodatki o ciekawych kształtach, kolorach i wzornictwie. Nie należy jednak przesadzić z ich ilością. Szczególnie w mniejszych pomieszczeniach może to wywołać nieprzyjemne wrażenie ciasnoty i kiczu oraz utrudnić poruszanie się po nich. Szczególnie istotne jest wyposażenie kabiny prysznicowej w akcesoria, które pozostawią wystarczającą przestrzeń dla osoby myjącej się.

– Wybierając dodatki łazienkowe musimy zdecydować, czy powinny one dyskretnie spełniać swoje funkcje, czy jednak mają stanowić wyraźny akcent dekoracyjny całego wystroju – dodaje Sylwia Madyda.

Źródło: Madix

Akcesoria łazienkowe mają przede wszystkim spełniać swoje ściśle określone funkcje. Fot. Madix
Madix
Ciężko sobie wyobrazić łazienkę bez dodatków takich jak wieszaki, półki, dozownik na mydło czy kubki na szczoteczki. Fot. Madix
Madix
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA