REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dodatki łazienkowe – diabeł tkwi w szczegółach

Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Fot. Madix
Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Fot. Madix
Madix

REKLAMA

REKLAMA

Dodatki łazienkowe to nie tylko ładne drobiazgi, lecz także niezbędne elementy wyposażenia. Ciężko sobie wyobrazić łazienkę bez wieszaków, półek, dozownika na mydło czy kubków na szczoteczki. Radzimy czym należy się kierować przy doborze dodatków do łazienki aby nasza łazienka była równie funkcjonalna jak i estetyczna.

Akcesoria łazienkowe – istotne drobiazgi

REKLAMA

W wystroju większości łazienek dominującą rolę bez wątpienia odgrywają podstawowe instalacje sanitarne, takie jak wanna, kabina prysznicowa czy umywalka. Zajmują większość ich przestrzeni i decydują o komforcie codziennego użytku. Obudowane kafelkami, wyposażone w odpowiednio dopasowane baterie tworzą określoną, na ogół spójną aranżację. Całości dopełniają różnego rodzaju drobne akcesoria, montowane
na jednym z ostatnich etapów procesu urządzania łazienki. Często stosowane  kreślenie „dodatki” może sugerować, że pełnią one wyłącznie poboczną, pomocniczą funkcję. Trudno jednak znaleźć łazienkę, w której nie ma choć jednego wieszaka czy półki na przybory. Wprowadzając je do wystroju należy pamiętać, że nawet najdrobniejszy szczegół składa się na ostateczny efekt całości.

Zobacz także: Jak dobierać dodatki do łazienki?

Dodatki do łazienki – wolnostojące i stałe

REKLAMA

Akcesoria łazienkowe mają przede wszystkim spełniać swoje ściśle określone funkcje. Zapewniając dostęp do kosmetyków i najważniejszych przyborów, ułatwiają wszystkie czynności higieniczne i pomagają utrzymać porządek. W zależności od przeznaczenia powinny być więc umieszczone w miejscu optymalnym z użytkowego i estetycznego punktu widzenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Dodatki łazienkowe można podzielić na wolnostojące oraz stałe, które są przytwierdzone do danej powierzchni – zauważa Sylwia Madyda. – Ich dobór stanowi często wypadkową możliwości aranżacyjnych łazienki, naszego poczucia estetyki oraz indywidualnych przyzwyczajeń i obrządków, jakie towarzyszą każdemu podczas codziennej toalety.

Wieszaki na ręczniki powinny być przytwierdzone do ściany w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej. Istotne jest tu zachowanie pewnej odległości między poszczególnymi wieszakami, by mokre tkaniny nie stykały się ze sobą. Wielkość półek pod lustrem jest na ogół dostosowana do przechowywania tylko podstawowych kosmetyków. Kubki na szczoteczki do zębów oraz podstawki i dozowniki na mydło są dostępne zarówno w wersji stałej, jak i wolnostojącej. Wybór elementów ruchomych umożliwia swobodne zmienianie ich ułożenia, jednak zajmuje dodatkową przestrzeń na umywalce.

Zobacz także: Jakie elementy dekoracji pasują do aranżacji nowoczesnej łazienki?

Ekskluzywne dodatki do łazienki

REKLAMA

W wielu łazienkach korzysta się również z innych akcesoriów pomocniczych. W zależności od naszych potrzeb i upodobań, obok koszy na brudne rzeczy stają także kosze na gazety, a zamiast niektórych półek i wieszaków wprowadza się ruchome stojaki, na których można przechować wszelkie przedmioty przydatne zarówno w trakcie, jak i po kąpieli. Warto jednak zadbać, by wszystkie dodatki stanowiły spójną całość. W sklepach łazienkowych można znaleźć jednolite komplety, których wygląd odpowiada wybranej stylistyce.

Do modernistycznej łazienki można wybrać proste, surowe formy o metalicznych barwach. Natomiast w wytwornych, tradycyjnych salonach kąpielowych świetnie sprawdzą się bardziej urozmaicone dodatki o ciekawych kształtach, kolorach i wzornictwie. Nie należy jednak przesadzić z ich ilością. Szczególnie w mniejszych pomieszczeniach może to wywołać nieprzyjemne wrażenie ciasnoty i kiczu oraz utrudnić poruszanie się po nich. Szczególnie istotne jest wyposażenie kabiny prysznicowej w akcesoria, które pozostawią wystarczającą przestrzeń dla osoby myjącej się.

– Wybierając dodatki łazienkowe musimy zdecydować, czy powinny one dyskretnie spełniać swoje funkcje, czy jednak mają stanowić wyraźny akcent dekoracyjny całego wystroju – dodaje Sylwia Madyda.

Źródło: Madix

Akcesoria łazienkowe mają przede wszystkim spełniać swoje ściśle określone funkcje. Fot. Madix
Madix
Ciężko sobie wyobrazić łazienkę bez dodatków takich jak wieszaki, półki, dozownik na mydło czy kubki na szczoteczki. Fot. Madix
Madix
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA