REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pokój dla dziecka – maluch idzie do szkoły

Pokój dla dziecka należy odpowiednio przygotować na pójście naszego malucha do szkoły. Fot. Kids Town
Pokój dla dziecka należy odpowiednio przygotować na pójście naszego malucha do szkoły. Fot. Kids Town
Kids Town
Kids Town

REKLAMA

REKLAMA

Pokój dla dziecka należy odpowiednio przygotować na pójście naszego malucha do szkoły. Trzeba wybrać odpowiednie meble i dodatki tak, aby nasze dziecko z przyjemnością wykonywało swoje codzienne zadania w przeznaczonym do tego miejscu.

Przez pierwsze lata życia dziecka jego pokój jest przede wszystkim miejscem zabaw. Kiedy maluch po raz pierwszy idzie do szkoły, należy zadbać o to, aby wygospodarować w jego królestwie osobną przestrzeń przeznaczoną do nauki. Dzięki temu przykry obowiązek zamieni się w prawdziwą, pełną wyzwań szkolną przygodę.

REKLAMA

W ciągu roku szkolnego, nasze pociechy zaczną spędzać przy biurku coraz więcej czasu i to właśnie w tym wyjątkowym kąciku dziecko będzie odkrywać świat nauki. Poznawanie najodleglejszych zakątków świata i niesamowitych historii z wypraw, wszystko to wymaga należytej oprawy, która pozwoli małemu uczniowi cieszyć się ze szczególnego okresu w życiu jakim jest nauka w szkole.

Biurko i przestrzeń wokół niego      

Podczas nauczania początkowego (czyli w klasach 0–3), uczniowie mają dużo zajęć manualnych – malują, tworzą różne wycinanki i kolorowanki. Stąd, jak wiadomo, ogromna liczba najróżniejszych przyborów szkolnych począwszy od kredek i farbek, na gumkach do mazania skończywszy. Przestrzeń wokół biurka z pewnością stanie się miejscem, gdzie dziecko będzie gromadziło swoje skarby i wieszało prace plastyczne, z których będzie szczególne dumne, dlatego aranżując pokój pierwszaka, powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się w nim pudełka lub walizeczki, do których będzie on mógł schować swoje najcenniejsze przedmioty. Dzięki temu wszystkie potrzebne akcesoria będą posegregowane, ale wciąż w zasięgu ręki dziecka. Doskonałym pomysłem będzie również zawieszenie nad biurkiem sznurka ze spinaczami, do którego można swobodnie przypinać rysunki dziecka oraz różne zdjęcia. W trosce o ulubione ubranka maluchów i spokojne głowy rodziców warto zatem zainwestować w specjalny fartuszek ochronny, który pozwoli dziecku na swobodne  malowanie czy wykonywanie innych prac plastycznych.

Zobacz także: Pokój dla dziecka - podstawowe zasady

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kalendarz      

Aby pomóc maluchowi nauczyć się systematyczności i obowiązkowości, możemy umieścić w widocznym miejscu kalendarz szkolny, który podzielony jest na specjalne rubryki ułatwiające organizację różnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Dodajmy do tego kolorowe długopisy i przybory szkolne, a będziemy mieli gwarancję, że nasza pociecha z radością będzie zapisywać kolejne miejsca na kalendarzu!

Aplikacje do pokoju dla dziecka

Pokój małego ucznia będzie miał wyjątkową atmosferę dzięki kolorowym, tematycznym tapetom lub aplikacjom. Uczniów pierwszych klas na pewno zainteresują oryginalne aplikacje-tablice, po których można pisać kredą, lub aplikacje do notowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można je naklejać wielokrotnie w różnych miejscach, bez obawy, że klej uszkodzi ścianę. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo łatwy sposób zaaranżować wnętrze dostosowując je do obecnych zainteresowań naszej latorośli.

Zobacz także: Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Oświetlenie pokoju dla dziecka

Jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka w wieku szkolnym jest oświetlenie. Powinno ono być na tyle jasne, aby mały uczeń mógł swobodnie czytać i odrabiać lekcje. Warto zatem pomyśleć nie tylko o punktowym, głównym świetle, ale również o doświetleniu samego biurka dzięki małej lampce. Stres związany z natłokiem obowiązków szkolnych złagodzi delikatne światło kolorowych lampek lub girland. Ciepły, przytulny nastrój w pokoju sprawi, że dziecko szybciej się wyciszy i nabierze ochoty na podejmowanie kolejnych szkolnych wyzwań. A przecież chodzi właśnie o to, aby kącik przeznaczony do nauki zachęcał dziecko do przebywania w nim, a nudne przedmioty szkolne zamieniły się w atrakcyjne dodatki uzupełniające kolorową przestrzeń, która odpowiada wszystkim potrzebom dziecka.

Źródło: Kids Town

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA