REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pokój dla dziecka – maluch idzie do szkoły

Subskrybuj nas na Youtube
Pokój dla dziecka należy odpowiednio przygotować na pójście naszego malucha do szkoły. Fot. Kids Town
Pokój dla dziecka należy odpowiednio przygotować na pójście naszego malucha do szkoły. Fot. Kids Town
Kids Town
Kids Town

REKLAMA

REKLAMA

Pokój dla dziecka należy odpowiednio przygotować na pójście naszego malucha do szkoły. Trzeba wybrać odpowiednie meble i dodatki tak, aby nasze dziecko z przyjemnością wykonywało swoje codzienne zadania w przeznaczonym do tego miejscu.

Przez pierwsze lata życia dziecka jego pokój jest przede wszystkim miejscem zabaw. Kiedy maluch po raz pierwszy idzie do szkoły, należy zadbać o to, aby wygospodarować w jego królestwie osobną przestrzeń przeznaczoną do nauki. Dzięki temu przykry obowiązek zamieni się w prawdziwą, pełną wyzwań szkolną przygodę.

REKLAMA

W ciągu roku szkolnego, nasze pociechy zaczną spędzać przy biurku coraz więcej czasu i to właśnie w tym wyjątkowym kąciku dziecko będzie odkrywać świat nauki. Poznawanie najodleglejszych zakątków świata i niesamowitych historii z wypraw, wszystko to wymaga należytej oprawy, która pozwoli małemu uczniowi cieszyć się ze szczególnego okresu w życiu jakim jest nauka w szkole.

Biurko i przestrzeń wokół niego      

Podczas nauczania początkowego (czyli w klasach 0–3), uczniowie mają dużo zajęć manualnych – malują, tworzą różne wycinanki i kolorowanki. Stąd, jak wiadomo, ogromna liczba najróżniejszych przyborów szkolnych począwszy od kredek i farbek, na gumkach do mazania skończywszy. Przestrzeń wokół biurka z pewnością stanie się miejscem, gdzie dziecko będzie gromadziło swoje skarby i wieszało prace plastyczne, z których będzie szczególne dumne, dlatego aranżując pokój pierwszaka, powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się w nim pudełka lub walizeczki, do których będzie on mógł schować swoje najcenniejsze przedmioty. Dzięki temu wszystkie potrzebne akcesoria będą posegregowane, ale wciąż w zasięgu ręki dziecka. Doskonałym pomysłem będzie również zawieszenie nad biurkiem sznurka ze spinaczami, do którego można swobodnie przypinać rysunki dziecka oraz różne zdjęcia. W trosce o ulubione ubranka maluchów i spokojne głowy rodziców warto zatem zainwestować w specjalny fartuszek ochronny, który pozwoli dziecku na swobodne  malowanie czy wykonywanie innych prac plastycznych.

Zobacz także: Pokój dla dziecka - podstawowe zasady

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kalendarz      

Aby pomóc maluchowi nauczyć się systematyczności i obowiązkowości, możemy umieścić w widocznym miejscu kalendarz szkolny, który podzielony jest na specjalne rubryki ułatwiające organizację różnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Dodajmy do tego kolorowe długopisy i przybory szkolne, a będziemy mieli gwarancję, że nasza pociecha z radością będzie zapisywać kolejne miejsca na kalendarzu!

Aplikacje do pokoju dla dziecka

Pokój małego ucznia będzie miał wyjątkową atmosferę dzięki kolorowym, tematycznym tapetom lub aplikacjom. Uczniów pierwszych klas na pewno zainteresują oryginalne aplikacje-tablice, po których można pisać kredą, lub aplikacje do notowania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że można je naklejać wielokrotnie w różnych miejscach, bez obawy, że klej uszkodzi ścianę. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo łatwy sposób zaaranżować wnętrze dostosowując je do obecnych zainteresowań naszej latorośli.

Zobacz także: Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Oświetlenie pokoju dla dziecka

Jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka w wieku szkolnym jest oświetlenie. Powinno ono być na tyle jasne, aby mały uczeń mógł swobodnie czytać i odrabiać lekcje. Warto zatem pomyśleć nie tylko o punktowym, głównym świetle, ale również o doświetleniu samego biurka dzięki małej lampce. Stres związany z natłokiem obowiązków szkolnych złagodzi delikatne światło kolorowych lampek lub girland. Ciepły, przytulny nastrój w pokoju sprawi, że dziecko szybciej się wyciszy i nabierze ochoty na podejmowanie kolejnych szkolnych wyzwań. A przecież chodzi właśnie o to, aby kącik przeznaczony do nauki zachęcał dziecko do przebywania w nim, a nudne przedmioty szkolne zamieniły się w atrakcyjne dodatki uzupełniające kolorową przestrzeń, która odpowiada wszystkim potrzebom dziecka.

Źródło: Kids Town

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA