REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Inwestycje w biurowce

Inwestycje w biurowce wpływają na rozwój miast, a jednocześnie kreują architekturę całych dzielnic.
Inwestycje w biurowce wpływają na rozwój miast, a jednocześnie kreują architekturę całych dzielnic.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Inwestycje w biurowce wpływają na rozwój miast, a jednocześnie kreują architekturę całych dzielnic. Jaki powinien być idealny biurowiec?

Biznes i ciekawa architektura

Dynamiczny rozwój komercyjnych nieruchomości w ciągu ostatnich 20 lat bardzo zmienił krajobraz największych miast w kraju. W raporcie dotyczącym tej branży firma CB Richard Ellis wskazuje na dalsze przyspieszenie rozwoju rynku powierzchni biurowej. Szczególnie atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów jest oczywiście Warszawa, jednak również w pozostałych miastach widać pozytywne tendencje. Biurowce stają się nie tylko istotnym punktem życia biznesowego, lecz także atrakcyjną częścią zabudowy miejskiej przestrzeni. W ostatnim plebiscycie „Polska Architektura XXL” czytelnicy wortalu Sztuka-Architektury.pl za najlepszą realizację biurową 2010 roku uznali obiekt CB Vinci w Krakowie. Widoczna jest przy tym coraz większa różnorodność powstających obiektów, które nie stanowią już wyłącznie prostych szklanych brył.

REKLAMA

Idealny biurowiec

Nowoczesny biurowiec powinien mieć swój niepowtarzalny charakter, zachowując jednocześnie pewną spójność architektoniczną z resztą okolicy. Wyróżnikiem może być jego wysokość jak w przypadku warszawskiego Warsaw Trade Tower (208 m) czy powstającego w centrum Wrocławia Sky Tower (212 m). Można także postawić na inne ciekawe elementy, które łączą pewną niepowtarzalność z pragmatyzmem. W przyszłym roku również we Wrocławiu zostanie oddany do użytku budynek Hubska Center, którego fasada przykryta będzie oryginalną szklaną kurtyną, izolującą dodatkowo biura od ewentualnego hałasu z zewnątrz. Ciekawy projekt może sprawić, że obiekt będzie wyróżnikiem i jednocześnie ozdobą ulicy, na której powstaje.

Zobacz także: Kupno czy wynajem mieszkania?

Funkcjonalność biurowca

REKLAMA

Kolejnym czynnikiem decydującym o atrakcyjności dzisiejszych biurowców jest ich szeroko pojęta funkcjonalność. Nowoczesny budynek powinien bowiem zapewniać maksymalny komfort pracy osób zatrudnionych w firmach korzystających z biurowych powierzchni. Dlatego ważny jest przejrzysty układ korytarzy i pomieszczeń, dostępność zaplecza sanitarnego oraz dostosowanie poszczególnych przestrzeni do ich przeznaczenia. Przestronny hol z recepcją, duży parking czy restauracja stanowią dziś standard wyposażenia takich miejsc. Coraz więcej jest natomiast inwestycji prezentujących rozszerzoną ofertę, łączącą funkcje biurowe z usługami gastronomicznymi, handlowymi, a nawet hotelowymi.

– Rosnące potrzeby polskich miast, związane m.in. ze stałym rozwojem turystyki i biznesu, sprawiają, że niektóre obiekty stają się rozbudowanymi centrami, w których można załatwić jednocześnie wiele spraw. – potwierdza Witold Sadowski z firmy Deka Inwestycje, realizującej wrocławski biurowiec Hubska Center wraz z kompleksem handlowo-usługowym oraz aparthotelem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Osiedle mieszkań bezczynszowych Czerwona Jarzębina

Źródło: materiały prasowe

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podsumowanie rynku nieruchomości: Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2024 roku?

Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży w 2024 r.? Czy sytuacja na rynku miała odzwierciedlenie w popycie na mieszkania?

Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

REKLAMA

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

REKLAMA

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA