REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Deszczownica – sposób na domowe SPA

Deszczownica to nie tylko ładny element wystroju łazienki, lecz także sposób na relaks pod prysznicem. Deszczownice stają się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę ich użytkowania. Prezentujemy różnorodne deszczownice dostępne na rynku.

Targi mieszkaniowe Dom Mieszkanie Wnętrze w Poznaniu

Targi mieszkaniowe Dom Mieszkanie Wnętrze odbędą się w dniach 10–11 września w Hali Arena w Poznaniu. W targach weźmie udział ponad stu wystawców, m.in. deweloperzy i pośrednicy finansowi.

Kolejny spadek cen mieszkań

Kolejny spadek cen mieszkań odnotowali analitycy Open Finance. Indeks cen transakcyjnych mieszkań spadł w sierpniu o 0,8%. Przeczytaj raport Open Finance.

Młode małżeństwa mają za małą zdolność kredytową

Młode małżeństwa mają za małą zdolność kredytową, która nie pozwala im na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na sfinansowanie zakupu własnego mieszkania.

REKLAMA

Brakuje miejsc parkingowych

Brakujące miejsca parkingowe to kolejny, obok złego stanu dróg, problem polskich kierowców. Jak rozwiązać problem brakujących miejsc parkingowych?

Inwestycje w biurowce

Inwestycje w biurowce wpływają na rozwój miast, a jednocześnie kreują architekturę całych dzielnic. Jaki powinien być idealny biurowiec?

Eszeweria – kamienna róża

Eszeweria inaczej kamienna róża to kwiat z rodziny gruboszowatych. Liście wszystkich gatunków eszewerii układają się w rozetę nadając jej tym samym piękny kształt. Eszeweria to roślina, którą równie mocno docenią ludzie zapominalscy, jak i zapracowani.

Kupno czy wynajem mieszkania?

Kupno mieszkania może stać się niebawem bardziej opłacalne niż wynajem lokalu. Nieruchomości tanieją, a koszty związane z wynajem niedługo będą równe kosztom ponoszonym z tytułu spłaty kredytu.

REKLAMA

Jak kupować rośliny doniczkowe?

Kupno rośliny doniczkowej to pierwszy krok jaki podejmujemy w kierunku uprawy zielonych dekoracji w naszym mieszkaniu czy biurze. To czy będzie on właściwy może zadecydować o powodzeniu naszego przedsięwzięcia, może też zniechęcić nas do hodowli roślin doniczkowych w ogóle. Ważne jest więc byśmy nie kupowali roślin doniczkowych przypadkiem i nie kierowali się wyłącznie ich estetyką.

Ogrody Naramowickie B w Poznaniu

Ogrody Naramowickie B w Poznaniu to nowa inwestycja firmy Konimpex-Invest Sp. z o.o. Termin zakończenia prac budowlanych: IV kwartał 2012 roku.

Wysokie rośliny okrywowe

Do wysokich roślin okrywowych należą przede wszystkim krzewy. Mogą stać się schronieniem i stołówką dla ptaków, np. irgi. Sadząc wysokie rośliny okrywowe musimy pamiętać, że ze względów kompozycyjnych nie będą się najlepiej prezentowały pod dużymi drzewami. Świetnie natomiast sprawdzą się jako naturalne odgrodzenie części ogrodu spełniających różne funkcje np. części warzywnej od kwiatowej. Jeśli mamy do obsadzenia stok, najniższe rośliny powinny znaleźć się u jego podnóża, średnie nieco wyżej a najwyższe na jego szczycie.

Jak stworzyć wiosenną łąkę?

Wiosenna łąka jest kompromisem pomiędzy trawnikiem a całoroczną łąką. Po nacieszeniu się kwiatami z wiosennej łąki, pod koniec czerwca albo na początku lipca zaczynamy kosić rośliny regularnie zyskując przestrzeń na zabawy dla dzieci i gry sportowe.

Najpopularniejsze średnie rośliny okrywowe

Rośliny okrywowe w połączeniu mogą tworzyć niezwykłe kompozycje niewymagające dużego nakładu pracy i późniejszej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane rośliny okrywowe, mogą cieszyć feerią barw, faktur i kształtów. Przy zakupie roślin okrywowych powinniśmy kierować się również osiąganą przez nie wysokością by stworzyć harmonijną, żywą kompozycję. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rośliny okrywowe, które osiągają średnią wysokość.

Jak stworzyć łąkę typu preria?

Łąka typu preria jest tworzona na wzór amerykańskiej prerii. Najważniejsze jest dobranie odpowiednich bylin i traw oraz posadzenie ich tak by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Łąka typu preria nie wymaga już żadnej pielęgnacji poza ścięciem jej późną zimą lub wczesną wiosną i poza sporadycznym odchwaszczaniem.

Niskie rośliny okrywowe

Rośliny okrywowe bardzo różnią się od siebie, dzięki czemu możemy wybrać takie, które najbardziej będą odpowiadały naszym wymaganiom. Niskie lub wysokie, zimozielone lub nie, trawy czy krzewinki – wybór należy do nas. Poniżej przedstawiamy najniższe popularne rośliny okrywowe.

Atak szkodników w ogrodzie – jak mu zapobiec?

Inwazji szkodników w naszym ogrodzie możemy zapobiec, albo przynajmniej złagodzić jej siłę. Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie zapominajmy, że użycie chemicznych środków zwalczania szkodników może obrócić się przeciwko nam. Pamiętajmy – ogród może sobie świetnie poradzić z niewielką ilością szkodników.

Jak wysiać trawę?

Wysianie trawy jest tańszym sposobem niż rozłożenie darni a ostatecznie potrafi być równie estetyczne. Plusem siania jest też to, że możemy wybrać dowolną mieszankę traw. Minusem, że na efekty trzeba dłużej poczekać.

Jak sadzić i pielęgnować rośliny okrywowe?

Rośliny okrywowe świetnie sprawdzą się w miejscach gdzie trawnik mógłby nie zdać egzaminu, np. pod rozłożystymi drzewami. Ten typ gęstego pokrycia jest również mniej wymagający i tańszy w utrzymaniu od trawnika. Z roślin okrywowych można tworzyć przeróżne kompozycje z innymi ogrodowymi roślinami. Rośliny okrywowe mają też swoje minusy – źle znoszą deptanie.

Jak przygotować podłoże pod trawnik?

Piękny i zdrowy trawnik wymaga systematycznych prac pielęgnacyjnych. Najważniejsze jest jednak to jak przygotujemy podłoże pod trawnik. Jest ono bowiem tym, czym fundamenty dla budynku. To już połowa sukcesu. Przygotowanie podłoża pod trawnik wymaga czasu, dlatego powinniśmy zająć się nim stosunkowo wcześnie. Poniżej przedstawiamy jakie czynności należy wykonać by stworzyć podłoże pod nas trawnik.

Jak przekształcić trawnik w łąkę kwietną?

Łąka kwietna – jak ją zrobić? Jeśli mamy do dyspozycji zaniedbany obszar obficie porośnięty chwastami to jesteśmy w szczęśliwej sytuacji. Gorzej jeśli posiadamy zadbany trawnik i postanowiliśmy przekształcić go w łąkę kwietną. Czeka nas bowiem sporo pracy nad wyjałowieniem gleby. Możemy być jednak pewni, że efekt wynagrodzi nam starania a pielęgnacja łąki kwietnej jest niczym w porównaniu do cotygodniowego koszenia trawy.

Jak nawozić trawnik?

Wydaje się, że nawożąc trawnik tylko przysporzymy sobie pracy, bo po takim zabiegu trawa szybciej rośnie i trzeba będzie ją częściej kosić. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze częstsze koszenie pobudza roślinę do wytworzenia nowych pędów, a po drugie trawa po nawożeniu będzie zdrowsza, gęstsza i mniej narażona na inwazję chwastów – dzięki nawożeniu trawy oszczędzimy więc czas. Tak jak w innych dziedzinach, tak i tu, lepsza jest prewencja poprzez nawożenie niż ratowanie zaniedbanego trawnika.

Jak kosić trawę?

Koszenie trawy wydaje się czynnością nieskomplikowaną. Niestety często jest jedyną (poza podlewaniem) formą pielęgnacji naszego trawnika. Warto więc poznać kilka zasad koszenia trawy by było ono jak najskuteczniejsze i estetyczne.

Jak stworzyć dziką łąkę?

Dzika łąka jest ukłonem w kierunku lokalnej flory. Dzika łąka to doskonały wybór dla tych, którzy tęsknią za kwiecistymi obszarami. Motyle i pszczoły chętniej będą odwiedzały rośliny, dzięki którym żywią się i rozmnażają od pokoleń. Dzika łąka ponadto nie wymaga zbyt wielu prac pielęgnacyjnych.

Mniejszy czynsz za mieszkanie?

Mniejszy czynsz za mieszkanie to możliwość, którą daje przynależność do spółdzielni mieszkaniowej. Członkostwo w spółdzielni to nie tylko niższy czynsz, ale także odpowiedzialność za długi spółdzielni. Przeczytaj raport Home Broker.

Eszeweria (Echeveria)

Eszeweria nazywana jest też kamienną różą. Naturalnie występuje w Ameryce Południowej i Środkowej. Należy do rodziny gruboszowatych. Eszeweria w swoich mięsistych liściach magazynuje wodę. Eszeweria wytwarza drobne kwiaty o dzwonkowatym kształcie, które wyrastają z długich, sztywnych łodyg. Liście w zależności od gatunku są różnie wybarwione: od niebieskawych, srebrzystych z czerwonymi brzegami do prawie zupełnie czerwonych. Czasem są pokryte drobnymi włoskami. Wszystkie eszewerie układają się w rozetę. Osiągają wysokość 5–30 cm i rozłożystość 10–40 cm. To roślina idealna dla zapracowanych, często wyjeżdżających i zapominalskich.

Epifyllum (Epiphyllum)

Epifyllum występuje naturalnie w tropikalnych puszczach Ameryki Środkowej i Południowej. Epifyllum kwitnie po 2–3 latach. W uprawie domowej najczęściej znajdują się hybrydy gatunkowe, które kwitną również na pomarańczowo, różowo i czerwono. Epifyllum wytwarza łodygi, które utożsamiane są często z liśćmi. W zależności od gatunku osiąga wysokość 75–300 cm i rozłożystość 45–300 cm. Roślina dość łatwa w uprawie.

Echinopsis (Echinopsis)

Echinopsis pochodzi z Ameryki Południowej. Charakteryzuje się głębokim żebrowaniem i zazwyczaj dużymi kolcami. Echinopsis najczęściej przybiera kształt kulisty lub cylindryczny. W porównaniu do innych kaktusów dość szybko możemy doczekać się kwiatów, które jednak utrzymują się bardzo krótko, często nie dłużej niż jeden dzień. Kwiaty echinopsis są dość dużych rozmiarów w porównaniu do wielkości rośliny i delikatnie pachną. Niektóre gatunki kwitną w dzień i składają płatki kiedy zaczyna się robić ciemno, kwiaty innych rozwijają się dopiero wieczorem lub w nocy. Echinopsis kwitnie wiosną i latem, najczęściej na biało (E.spachiana), ale można też spotkać czerwone, różowe i żółte kwiaty. W zależności od gatunku kaktus osiąga wysokość 5–200 cm i szerokość 5–100 cm. Roślina łatwa w uprawie.

Echinokaktus (Echinocactus)

Echinokaktus ma kilka nazw potocznych m.in. poduszka teściowej, złota beczka. Zazwyczaj jest ciemnozielony, ma kuliste żebrowane pędy i wytwarza żółte, brązowe lub czerwone ciernie. Echinokaktus jako roślina dziko rosnąca występuje głównie w Ameryce Środkowej. W zależności od gatunku osiąga wysokość 6–100 cm i szerokość 25–80 cm. Do największych rozmiarów urasta E. ingens, tylko trochę mniejszy jest E.grusonii. Jednym z najmniejszych tego gatunku jest E. ottonis. Kaktusy kwitną wiosną i latem na żółto lub czerwono. Żeby jednak zobaczyć kwiaty echinokaktusa będziemy musieli poczekać kilka, a nawet kilkanaście lat – kwitną wyłącznie starsze okazy echinokaktusa. Jak większość kaktusów jest dość łatwy w uprawie.

Dendrobium (Dendrobium)

Istnieje ponad 1200 odmian dendrobium. Dendrobium pochodzi z rodziny storczykowatych. Jego naturalnym stanowiskiem są lasy tropikalne i subtropikalne Azji i wysp Pacyfiku. Ze względu na bardzo różne wymagania dla otoczenia jak najlepszą opieką konieczna jest znajomość pełnej nazwy dendrobium. Dendrobium jest uznawany za jeden z łatwiejszych storczyków w uprawie. W zależności od gatunku osiąga wysokość 15–100 cm i rozłożystość do 15 cm. Wytwarza grube i mięsiste liście.

Kupno mieszkania przez młode małżeństwa

Młode małżeństwa często muszą czekać na kupno wspólnego mieszkania. Niska zdolność kredytowa nie pozwala im na zaciągnięcie kredytu. Z drugiej strony rośnie zamożność społeczeństwa i duża grupa nowożeńców może pozwolić sobie na kupno mieszkania na kredyt.

Ctenanthe (Ctenanthe)

Ctenanthe naturalnie rośnie w lasach deszczowych Ameryki Południowej. Ctenanthe wytwarza drobne, białe, mało efektowne kwiaty, które rzadko pojawiają się w uprawie domowej. W zależności od gatunku ctenanthe osiąga wysokość 80–100 cm i rozłożystość 35–60 cm. Ctenanthe może sprawiać trudności w hodowli.

Kupno nowego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Kupno nowego mieszkania to inwestycja, która wiąże się nie tylko z dużymi wydatkami, ale także poważnymi przemyśleniami. Deweloperzy, którzy chcą znaleźć zainteresowanych kupnem inwestycji z rynku pierwotnego, muszą liczyć się ze zdaniem klientów.

Niższa rata kredytu po załamaniu kursu franka

Rata kredytu we franku po ostatnim załamaniu kursu szwajcarskiej waluty (6 września) spadła nawet o 180 zł. Taki spadek kursu franka nie oznaczał jednak niższej raty dla wszystkich kredytobiorców – wszystko zależy od tego, z której godziny bank bierze kurs do obliczenia raty.

Apartamenty Wilanowska na Mokotowie

Apartamenty Wilanowska powstaną na Osiedlu Ażurowych Okiennic na warszawskim Mokotowie. Za inwestycję odpowiedzialny jest deweloper Rogowski Development.

Cyklinowanie parkietu – krok po kroku

Cyklinowanie parkietu konieczne jest w przypadku nowo ułożonego parkietu, ale można je przeprowadzać również w przypadku starszych podłóg w celu odświeżenia powierzchni. Cyklinowanie to nic innego jak przetarcie powierzchni i wygładzenie jej. Cyklinowanie można wykonać zatrudniając wykwalifikowaną ekipę, ale taniej będzie przeprowadzić prace samodzielnie.

Podłoga pływająca – co to takiego?

Pływająca podłoga to skuteczny sposób na poprawienie izolacji akustycznej i zapobieganie przenoszenia dźwięków uderzeniowych w budynku. Skuteczność pływającej podłogi zawdzięczana jest specjalnej konstrukcji i zastosowanym materiałom. Podłoga pływająca to podłoga, która nie jest połączona na stałe z konstrukcją ścian budynku.

Bezpieczny sprzęt AGD – idealny dla seniora

Sprzęt AGD odpowiedni dla seniora niewątpliwie różni się od tego, który jest produkowany z myślą o dużo młodszych klientach. Nowoczesne wyświetlacze, małe przyciski, skomplikowana obsługa – taki sprzęt AGD nie będzie najlepszy dla seniora. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy kupowaniu sprzętu AGD przeznaczonego dla starszej osoby.

Łazienka w stylu retro

Styl retro w łazience – wyraz zapotrzebowania na elegancję. Łazienka w stylu retro kojarzy się z charakterystycznym zagospodarowaniem przestrzeni pełnym elementów nawiązujących do dawnego wystroju wnętrz. Podpowiadamy co może sprawić, że nasza łazienka stanie się retro.

ABC Prawa – Administrator hipoteki

W naszej poprzedniej publikacji przedstawiliśmy kwestie związane z emisją obligacji zabezpieczonych hipotecznie, wskazując jednocześnie na rolę, jaką odgrywa administrator hipoteki ustanowionej na zabezpieczenie roszczeń obligatariuszy. W naszej poniższej publikacji postaramy się wyjaśnić kim jest administrator hipoteki oraz jakie są jego zadania na gruncie zarówno ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r., Nr 124, poz. 1361, dalej „ustawa o księgach wieczystych i hipotece”), jak i ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o obligacjach (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r., Nr 120, poz. 1300 ze zm., dalej „ustawa o obligacjach”).

ABC Prawa - jak zabezpieczyć interes wynajmującego mieszkanie?

Wielu studentów, uczniów, jak również wiele rodzin z powodów finansowych nie decyduje się na zakup mieszkania, tylko na jego najem. Dla wynajmujących jest to oczywiście okazja do uzyskania dodatkowych środków finansowych. Czasami także dobry sposób na tzw. przetrzymanie mieszkania, bez potrzeby jego sprzedaży, do czasu, kiedy ich dzieci dorosną i usamodzielnią się. Jednak, wynajmujący powinni wiedzieć, że nie zawsze najem własnego mieszkania wiąże się tylko z korzyściami. Może się zdarzyć, szczególnie w przypadkach, kiedy nie mamy możliwości kontroli najemcy, że najemca pozostawi nasz lokal w takim stanie, że będzie nadawał się do kapitalnego remontu, albo też najemca będzie opóźniał się z zapłatą nam czynszu. Co zatem powinien wiedzieć wynajmujący, aby zabezpieczyć się przed niesolidnymi najemcami? Jak powinien on zabezpieczyć swoje prawa w umowie zawartej z najemcą? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w niniejszej publikacji.

Zawór bezpieczeństwa

Zawór bezpieczeństwa pełni bardzo ważną rolę w instalacjach centralnego ogrzewania oraz wszelkich instalacji wodnych. Zawór bezpieczeństwa jest elementem wymaganym w każdej instalacji i musi być odpowiednio dobrany. Jak działa zawór bezpieczeństwa i jak dobrać najlepszy z nich?

Nawiewniki wyporowe – co to takiego?

Nawiewniki wyporowe jako dość rzadkie rozwiązanie wentylacyjne zaczynają zdobywać uznanie na rynku. Pojawia się coraz więcej rzeczywistych systemów z nawiewem wyporowym, powstają nowe metody regulacji i projektowania. Czym wentylacja wyporowa różni się od dobrze nam znanej wentylacji mieszającej?

Regulacja instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych

Właściwa regulacja instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych jest podstawowym warunkiem poprawnego działania instalacji wentylacyjnej. Przeprowadzenie regulacji instalacji i dostosowanie jej do bieżących wymagań użytkownika obiektu jest zależne od zastosowania właściwych elementów regulacji instalacji, zarówno na instalacji, jak i w centrali. Brak regulacji lub zła regulacja instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych powodują losowość dopływu powietrza do poszczególnych pomieszczeń.

Tłumiki hałasu – co to takiego?

Tłumiki hałasu są bardzo ważnym elementem instalacji wentylacji mechanicznej gdyż służą do wygłuszania instalacji wentylacyjnej. To dzięki tłumikom hałasu nie mamy świadomości, że powietrze, które jest wtłaczane do pomieszczenia przechodzi przez głośną i specjalistyczną instalację. Przedstawiamy specyfikę tłumików hałasu.

Łazienka retro

Styl retro – to określenie wywołuje jednoznaczne skojarzenie z elegancją i luksusem. Dziś styl retro gości w naszych wnętrzach od salonu po łazienkę. Retro wanna, retro mydelniczka czy retro stojak – takie produkty znajdziemy wtedy, gdy rozpoczniemy poszukiwania sprzętu do naszej retro łazienki.

Jak rozwiązać problem głośnej instalacji wentylacyjnej?

Hałas – częsty problem zarówno w nowych, jak i starych instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Hałas z głośnej instalacji wentylacyjnej jest uciążliwy dla osób przebywających w pomieszczeniu z taką wentylacją, powoduje złe samopoczucie, dyskomfort, a nawet obniżenie wydajności pracy. Radzimy jak poradzić sobie z głośną instalacją wentylacyjną.

Rodzaje kanałów wentylacyjnych

Kanały wentylacyjne to podstawowy element instalacji wentylacyjnych. W instalacji wentylacji mechanicznej to właśnie kanałami wentylacyjnymi przesyłane jest powietrze. Poznajmy rodzaje i specyfikę kanałów wentylacyjnych.

Tekstylne kanały wentylacyjne

Wentylacyjne kanały tekstylne stosowane do nawiewu powietrza są uniwersalnym i dość często spotykanym rozwiązaniem w obiektach wielko-kubaturowych. Czemu tekstylne kanały wentylacyjne zawdzięczają swoją popularność i czy warto w inwestować w takie kanały wentylacyjne?

Kurtyny powietrzne – co to takiego?

Kurtyny powietrzne – choć często pod nimi przechodzimy, rzadko je zauważamy, chyba że zdmuchną nam kapelusz z głowy. Kurtyny powietrzne to ważny element ograniczania strat ciepła związanych z ucieczką ciepłego, ogrzanego powietrza z pomieszczenia do przestrzeni atmosfery.

Projekt wentylacji i klimatyzacji – z czego wynikają założenia temperaturowe?

Projekty wentylacji i klimatyzacji oparte są na szczegółowych założeniach temperaturowych i wilgotnościowych. Od założeń temperaturowych i wilgotnościowych zależą wielkości urządzeń chłodniczych, które dobrał projektant, a więc i konkretne pieniądze, które zapłacimy za realizację projektu. Poznajmy zatem podstawowe założenia, według których tworzy się projekty wentylacji i klimatyzacji w Polsce.

REKLAMA