REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Apartamentowiec Dune nad Bałtykiem

Apartamentowiec Dune to luksusowy projekt inwestora Mielno Holding – Firmus Group w Mielnie. Fot. od GlobalBrand Institute
Apartamentowiec Dune to luksusowy projekt inwestora Mielno Holding – Firmus Group w Mielnie. Fot. od GlobalBrand Institute
Mielno Holding – Firmus Group

REKLAMA

REKLAMA

Apartamentowiec Dune to luksusowy projekt inwestora Mielno Holding – Firmus Group w Mielnie. Budowa apartamentowca ruszyła wiosną 2011 r. Apartamenty Dune to jedna z pierwszych tak luksusowych inwestycji nad Bałtykiem.

Dune będzie jedną z najciekawszych inwestycji na całym polskim wybrzeżu. Żadna inna inwestycja realizowana obecnie nad Bałtykiem nie powstaje w tak doskonałej lokalizacji –dosłownie kilka kroków od plaży. Inwestor firma Mielno Holding Firmus Group podkreśla, że Dune będzie nie tylko luksusowym apartamentowcem.

REKLAMA

– Stworzymy nową, prestiżową część Mielna, w której będą spacerować i wypoczywać wszyscy turyści – zapowiedział Stein Christian Knutsen, prezes Mielno Holding – Firmus Group w czasie piątkowej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

REKLAMA

Deweloper inwestuje w Mielnie już od kilku lat. Do użytku oddał dwie nowoczesne, kameralne inwestycje apartamentowe, które zmieniły i uporządkowały część przestrzeni publicznej. Zaangażowanie firmy w rozwój miejscowości podkreślała też w czasie uroczystości Olga Roszak-Pezała, wójt gminy Mielno.

Budowa Dune ruszyła wiosną. Za kilkanaście dni realizacja apartamentowca osiągnie wysokość parteru. Inwestycja położona jest w spokojnej części Mielna, w sąsiedztwie naturalnych wydm i sosen. Po oddaniu do użytku Dune będzie zamykał nadmorską promenadę od strony wschodniej. Inwestor zaplanował od strony plaży duży taras, gdzie znajdą się całoroczna restauracja i kawiarnia. Dzięki temu powstanie bardzo estetyczna przestrzeń publiczna, dostępna dla wszystkich. Budowa zakończy się jesienią 2012 r.

Zobacz także: Inwestycja Point House – GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Luksusowe wnętrza

W Dune przyszli mieszkańcy wychodząc z apartament owca, będą mieli do pokonania nie więcej niż 10 m do plaży. W inwestycji zaplanowano 5 pięter. Większość apartamentów ma średni metraż ok. 30–53 mkw., i dwa lub trzy pokoje. Na najwyższej kondygnacji znajdzie się jedynie 6 ekskluzywnych ponad 100 mkw. penthousów. Z kolei część na parterze będą stanowić restauracja i kawiarnie, dostępne dla wszystkich z poziomu nadmorskiej promenady.


REKLAMA

Deweloper Mielno Holding – Firmus Group odda budynek w pełni wykończony, tak by klienci mogli od razu korzystać ze swoich apartamentów. Zostaną one luksusowo wyposażone, przewidziano m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. Klienci mogą wedle uznania sami decydować o kolorystyce i szczegółach proponowanych rozwiązań. Ważne jest także, że to wysokiej jakości wykończenie znajduje się w cenie apartamentów.

Wnętrza ekskluzywnych penhousów zaprojektują włoscy architekci ze studia Matteo Nunziati. Mediolańczycy mogą pochwalić się realizacją koncepcji m.in. na Malediwach, w Kuwejcie, Zurychu czy Dubaju. Designerzy to działający od ponad dekady zespół specjalistów w zakresie architektury i designu wnętrz. Na co dzień współpracują oni z największymi światowymi producentami i markami z branży wyposażenia wnętrz. Specjalizują się w projektowaniu luksusowych hoteli, rezydencji, prywatnych willi, a także centrów odnowy biologicznej czy SPA.

Apartamentowiec Dune jest projektem luksusowym. Dlatego w budynku znajdzie się też hall wejściowy z recepcją, część SPA & Wellnes, a na zewnątrz 2 baseny.

Zobacz także: Deweloperzy ograniczyli liczbę nowych inwestycji

Duże zainteresowanie apartamentami

Choć oficjalna sprzedaż Dune ruszyła z końcem czerwca, ponad 30 proc. komfortowych apartamentów jest już sprzedana. To bardzo wysoki poziom sprzedaży biorąc pod uwagę tak krótki okres, ale też fakt, że według ocen analityków rynku apartamenty wakacyjne sprzedają się zazwyczaj dopiero na końcowych etapach budowy lub gdy budynek już stoi. Wśród klientów, którzy już zdecydowali się na kupienie apartamentu w Dune, są w dużej mierze kobiety, które cenią luksus. Swoje przestronne wnętrza z widokiem na morze będą tu miały m.in. prezes banku, właścicielka prestiżowej firmy odzieżowej oraz artystka Filharmonii Poznańskiej.

Wartość inwestycji wyniesie 52 mln zł. Finansowanie realizacji inwestycji zapewnia Noble Bank, generalnym wykonawcą jest firma Budimex, a przebieg procesu koordynuje międzynarodowa firma Gleeds.

Źródło: materiały prasowe.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA