REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kolory jesień-zima 2011/2012

Tej jesieni modne będą między innymi odważne połączenia bieli z czernią (czysta czerń bardzo rzadko pojawia się w paletach farb gotowych). Fot. Dekoral
Tej jesieni modne będą między innymi odważne połączenia bieli z czernią (czysta czerń bardzo rzadko pojawia się w paletach farb gotowych). Fot. Dekoral
Dekoral

REKLAMA

REKLAMA

Kolory na sezon jesień-zima 2011/2012 mogą nas zaskoczyć. Kolory na sezon 2011/2012 będą wyjątkowo intensywne, a nawet kontrastowe, ale pojawią się też tradycyjne połączenia. Jeśli chcemy podążać za modą będziemy mieli duże pole do popisu, a wnętrze naszego mieszkania będzie mogło być urozmaicone kolorystycznie.

Ściany brązowe, żółte czy szare…? Po co się ograniczać? Tegoroczna jesień przynosi mnóstwo mocnych, wyrazistych barw i zwiastuje wyjątkowo barwny rok 2012. Jesień 2011 z pewnością będzie daleka od stereotypowych wyobrażeń o tej porze roku.

REKLAMA

Kolory, które już teraz się pojawiają, to interesująca zapowiedź zmian we wnętrzach w 2012 roku. Z pewnością niekwestionowanym hitem będzie paleta dwóch kolorów: niebieskiego i fioletowego. Wraz z nimi wraca także moda na zielenie, które pojawią się dziś w stonowanej odmianie. Wciąż modne pozostaną kontrasty, a wśród nich zestawienia czerni i bieli – opowiada Monika Goch, młodszy menedżer marki Dekoral Fashion.

Zobacz także: Kolor i odcień podczas łączenia w schemacie wnętrza

Błękity i fiolety

Fiolet już w zeszłym sezonie przebojem wdarł się do grona najmodniejszych barw (choć według wielu był tam od zawsze). W tym roku dołącza do niego niebieski w najróżniejszych odmianach. Razem tworzą szalenie modną paletę: od jasnych błękitów, aż po ciemne i mocne fiolety. Obydwa sprawdzą się we wszystkich typach pomieszczeń, także w kuchniach i w sypialniach. W rozpoczynającym się właśnie sezonie jesień-zima 2011-2012 styliści polecają tworzenie aranżacji monochromatycznych lub kontrastowych zestawień z beżami, które stanowią doskonałe tło, szczególnie dla fioletów.

Powrót zieleni

Drugą nadchodzącą zmianą jest zauważalny powrót zieleni, która w ubiegłych latach była nieco w cieniu. Tej jesieni zobaczymy ją w delikatnej odmianie – modne będą stonowane odcienie, takie jak „muślinowa zieleń” lub „zapach mchu”. Kolory te wniosą do wnętrza dozę harmonii i spokoju, dlatego warto wykorzystać je do osłabienia zbyt mocnych barw. Z powodzeniem sprawdzą się także w nowoczesnych lub industrialnych aranżacjach, które dzięki zieleni zyskają nieco przytulności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Słoneczna energia

Mimo, że w nadchodzącym sezonie 2011/2012 barwy jaskrawe nie będą na pierwszym planie, to styliści robią wyjątek dla słonecznych odmian żółci – od cytrynowego żółtego po niezmiernie modne, soczyste oranże. Stąd „światła neonów” i „soczysta pomarańcza” to dobre propozycje, które warto wziąć pod uwagę, zmieniając kolor ścian w swoim mieszkaniu. Są nie tylko radosne, ale również i bardzo energetyzujące, dzięki czemu optymistycznie rozjaśnią nawet najbardziej pochmurny dzień.

Zobacz także: Czerń w modzie: aranżacyjny eksperyment

Tradycyjne kontrasty

Ostatni trend sezonu to kontrasty, które pojawiają się w wnętrzach już od pewnego czasu. Tej jesieni modne będą między innymi odważne połączenia bieli z czernią (czysta czerń bardzo rzadko pojawia się w paletach farb gotowych). Czarno-białe aranżacje możemy też przełamać odrobiną szarości, tworząc przyjemne przejścia tonalne. Obok nich modne będą też energetyczne kompozycje pomarańczowego z fioletowym lub zielonym.

Źródło: www.dekoralfashion.pl

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy jest równonoc wiosenna 2025

Kiedy jest równonoc wiosenna w 2025 r.? Czy każdego roku jest w tym samym terminie? Czy zmiana czasu na letni jest wcześniej czy później niż równonoc wiosenna?

Nowe mieszkanie od dewelopera za pół aktualnej ceny metra kwadratowego: są i będzie ich coraz więcej – jeden warunek

Kompromis jest łatwy do spełnienia. Zamiast płacić 20 tys. zł za metr kwadratowy na warszawskiej woli, można kupić nowiutkie mieszkanie w Błoniu po 8 tys. zł za metr. Podobnie jest za rogatkami innych metropolii, a deweloperzy zaczynają tam budować nowe osiedla na potęgę.

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? W Polsce!

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? To właśnie Polska odnotowała jeden z najwyższych wzrostów cen mieszkań w Unii Europejskiej – w III kwartale 2024 roku wyniósł on ponad 14 proc. r./r. Skąd takie ceny?

Co teraz pyli? Marzec 2025

Co teraz pyli? Marzec 2025 r. to początek silnego pylenia trzech pospolitych roślin. Zakład Modelowania Atmosfery i Klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym podaje kalendarz pylenia. Sprawdź, co teraz pyli.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych 2025 - prognozy

W 2024 ceny materiałów budowlanych zaczęły hamować, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku sektor budowlany czeka ożywienie. Czy można się spodziewać podwyżek cen?

Branża budowlana czeka na lepsze czasy, ale statystyki GUNB nie pozostawiają złudzeń

Rok 2024 przyniósł wzrost liczby pozwoleń na budowę, ale to zasługa głównie firm deweloperskich i inwestorów indywidualnych budujących domy jednorodzinne. W budownictwie innym niż mieszkalne pozwoleń było mniej – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB). Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że w ręku inwestorów jest wiele niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

Dwa pokoje od dewelopera - ile trzeba zapłacić?

Ile trzeba mieć na dwa pokoje od dewelopera? Jakie są ceny w największych miastach? Czy dużo wzrosły? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Czy WIBOR jest zgodny z prawem? [POLEMIKA]

Artykuł jest polemiką Związku Banków Polskich do artykułów, które ukazały się na naszych łamach, linki do nich podajemy poniżej.

WIBOR, jako wskaźnik referencyjny, jest zgodny z przepisami prawa, zarówno unijnymi, jak i krajowymi. Jego rzetelność została potwierdzona przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Orzecznictwo dotyczące kredytów walutowych nie ma zastosowanie do kredytów w złotych. Bank wypełniał i nadal wypełnia wszystkie obowiązki informacyjne wobec swoich klientów. Nie ma uzasadnienia dla kreowania w orzecznictwie dodatkowych obowiązków informacyjnych, nieistniejących w chwili zawarcia umowy.

REKLAMA

Właściciel czy darmowa siła robocza? Nieodpłatna praca przy najmie mieszkań, o której nikt nie mówi

Właściciele mieszkań na wynajem często mają opinię tych, którzy tylko inkasują czynsz i cieszą się łatwym dochodem. W rzeczywistości jednak najem generuje spore koszty, o których rzadko się mówi. Czy rzeczywiście bycie wynajmującym to taki złoty interes?

Pierwsze klucze – teraz pójdą w górę ceny mniej atrakcyjnych i gorzej sprzedających się mieszkań. Tak uważają eksperci

Poprzedni program rządowy – Kredyt zero procent, wywindował rynkowe ceny nowych mieszkań kupowanych wprost od deweloperów. Nowy – Pierwsze klucze ma wykluczyć popełnienie tego błędu. Tymczasem eksperci wskazują, że teraz do absurdalnych rozmiarów w górę pójdą ceny starych mało atrakcyjnych mieszkań.

REKLAMA