REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Grunty

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nabycie nieruchomości przez cudzoziemca w drodze przetargu


W drodze przetargu cudzoziemiec może zawrzeć umowę sprzedaży nieruchomości, umowę sprzedaży budynków, a także oddać w użytkowanie wieczyste ułamkowej części
gruntu lub w użytkowanie wieczyste gruntów. Przetarg przeprowadza się w formie przetargu ustnego zarówno nieograniczonego, jak i ustnego ograniczonego oraz przetargu pisemnego nieograniczonego lub ograniczonego.

Pozwolenie na nabycie ziemi przez cudzoziemca na terytorium Węgier


Obcokrajowiec będący osobą fizyczną lub osobą prawną – może nabywać nieruchomości na terenie Węgier – jeżeli uzyska pozwolenie miejscowych władz węgierskich.

Zasady nabywania nieruchomości na terenie Słowacji


Obcokrajowcy mogą nabyć nieruchomość w Słowacji na takich samych prawach, jak obywatele Słowacji. Powyższa zasada odnosi się zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych.

Warunki nabycia nieruchomości przez cudzoziemca w Grecji

REKLAMA

Nieliczne ograniczenia w zakresie nabywania nieruchomości we Francji


We Francji wobec cudzoziemca stosowane są nieliczne ograniczenia w zakresie nabywania nieruchomości. Wszelkie procedury w zakresie obrotu nieruchomościami związane są z szeroko pojętymi mechanizmami finansowymi.

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemca w Belgii


W Belgii nie ma większych ograniczeń zarówno administracyjnych, jak i finansowych w zakresie nabywania nieruchomości przez cudzoziemców. Cudzoziemiec zamierzający kupić nieruchomość w Belgii posiada takie same uprawnienia w tym zakresie, jak rodowity mieszkaniec Belgii.

Restrykcyjna kontrola w zakresie nabywania nieruchomości w Szwecji


Nabywanie nieruchomości rolnych zarówno przez osoby niezamieszkałe na terenie Szwecji, jak i zagraniczne osoby prawne – wiąże się z ograniczeniami w postaci uzyskania zgody urzędu reprezentującego władzę państwową w regionie, w którym znajduje się kupowana nieruchomość. Wniosek o uzyskanie zezwolenia przez cudzoziemca musi być złożony w terminie 3 miesięcy od daty dokonania zakupu nieruchomości pod rygorem nieważności transakcji z mocy prawa.

Zasada wzajemności w nabywaniu ziemi w Portugalii


Cudzoziemcy w Portugalii mogą nabyć nieruchomość na zasadzie wzajemności. Oznacza to, że cudzoziemcy nie mogą być traktowani gorzej aniżeli obywatele Portugalii i mogą oni na takich samych zasadach nabywać nieruchomości.

REKLAMA

Irlandia – żadnych formalnych ograniczeń w nabywaniu nieruchomości


Irlandia jest krajem, w którym obecnie cudzoziemcy nie podlegają żadnym formalnym ograniczeniom w zakresie nabywania nieruchomości. Obcokrajowcy zamierzający nabyć na terenie Irlandii nieruchomość – nie są zobowiązani uzyskiwać żadnego zezwolenia od organów administracyjnych.

Wpływ stosunków małżeńskich cudzoziemca na nabycie nieruchomości


Jeżeli małżonkiem
cudzoziemca jest obywatel polski, a przy tym zamieszkuje on w Rzeczypospolitej Polskiej przez co najmniej 2 lata od udzielenia mu zezwolenia na osiedlenie się lub zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich – to może on nabyć nieruchomość – jako wspólność ustawową małżonków – która nie będzie wymagała uzyskania zezwolenia.

Jak wypełnić prawidłowo zgłoszenie dotyczące zmian danych ewidencyjnych osób


Zmiany danych ewidencyjnych osób należy zgłosić do właściwego organu ze względu na miejsce położenia nieruchomości – która jest przedmiotem tychże zmian.

Jak należy wypełnić zgłoszenie danych ewidencyjnych w zakresie ustalenia granic nieruchomości


Zmiany danych ewidencyjnych w zakresie ustalenia granic nieruchomości należy zgłosić do właściwego organu ze względu na miejsce położenia nieruchomości – która jest przedmiotem tychże zmian.

Nowości w prawie

Zobacz co się zmienia w prawie dotyczącym nieruchomości.

Ewidencja gruntów i budynków

Ewidencja gruntów i budynków (kataster nieruchomości) jest jednolitym dla kraju, systematycznie aktualizowanym zbiorem informacji o gruntach, budynkach i lokalach, ich właścicielach oraz o innych osobach fizycznych lub prawnych władających tymi gruntami, budynkami i lokalami. Ewidencję gruntów i budynków oraz gleboznawczą klasyfikację gruntów prowadzą starostowie.

REKLAMA