Brak ograniczeń w zakupie nieruchomości w Holandii
REKLAMA
REKLAMA
Swoboda w nabywaniu nieruchomości
REKLAMA
W Holandii cudzoziemcy mają prawo do swobodnego nabywania nieruchomości, niezależnie od jej rodzaju albo położenia. Jednakże przepisy holenderskie wskazują na to, w jaki sposób zarówno obcokrajowcy, jak i obywatele tego kraju powinni korzystać z nabytej nieruchomości. Oznacza to, że właściciele nieruchomości zobowiązani są korzystać z niej zgodnie z odpowiednim planem zagospodarowania przestrzennego oraz przepisami, które regulują kwestie związane z ochroną środowiska. Owszem, cudzoziemiec ma możliwość ewentualnej zmiany przeznaczenia gruntu uprzednio nabytego.
Zobacz serwis: Najem
Jednakże powinien od dokonać takiej zmiany zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego oraz z przepisami ochronny środowiska.
Brak ograniczeń formalnoprawnych w nabywaniu nieruchomości
REKLAMA
Na terenie Holandii cudzoziemiec może nabywać nieruchomości bez ograniczeń formalnoprawnych. Zasad ta dotyczy nie tylko mieszkań, domów, ale także gruntu rolnego. Cudzoziemiec nie jest zobowiązany posiadać kwalifikacje zawodowe w celu zakupienia gruntu. Nabycie nieruchomości nie jest związane także z miejscem pobytu potencjalnego nabywcy.
Może jednak zdarzyć się sytuacja, gdzie brak legitymowania się przez cudzoziemca przygotowaniem zawodowym do prowadzenia działalności gospodarczej, przyczyni się do utrudnienie w uzyskaniu przez niego kredytu bankowego w celu zakupienia ziemi. Ceny nieruchomości w Holandii są wysokie, co wiąże się z tym, że nie każdego inwestora stać na zakup za gotówkę. Wszelkie utrudnienia w uzyskaniu kredytu przez inwestorów stanowią dla nich ogromną barierę finansową, co często wpływa na niezrealizowanie planowanej inwestycji.
Osoby państw trzecich (cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej) mogą nabyć na terenie Holandii nieruchomości po spełnieniu warunków wskazanych przez Ministerstwo sprawiedliwości. W tym celu przechodzą oni stosowną procedurę imigracyjną.
Zobacz także serwis: Budowa i remont
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.