Ograniczenia w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców na Malcie
REKLAMA
REKLAMA
Inwestycja w nieruchomości na Malcie
REKLAMA
Malta jest państwem wyspiarskim, położonym w Europie południowej, z dostępem do Morza Śródziemnego. Jest idealnym miejscem na inwestowanie przez cudzoziemców w nieruchomości ze względów turystycznych. Wyspa spełnia większość oczekiwań turystów z uwagi na słoneczne dni oraz przejrzyste morze, okazałe budowle historyczne, szeroki wachlarz ofert sportów wodnych. Obcokrajowcy na wyspie zakupują ziemie, nieruchomości w celu zbudowania komfortowych ośrodków wypoczynkowych oraz osiągnięcia jak największych zysków inwestycyjnych. Pomimo tego, że wyspa jest urocza ze względu na wiele walorów które posiada, niestety ma małą powierzchnię (cała powierzchnia wynosi 316 km²), co z całą pewnością przyczynia się do tego, że władze lokalne wprowadziły liczne ograniczenia dla cudzoziemców w nabywaniu nieruchomości na Malcie.
Zobacz serwis: Wspólnota mieszkaniowa
Trudności w nabyciu nieruchomości
Maltańskie przepisy w ramach nabywania nieruchomości przez cudzoziemców nakładają na nich liczne ograniczenia w tym zakresie. Co oznacza, że obcokrajowiec pragnący nabyć nieruchomość na terytorium Malty powinien uzyskać stosowne zezwolenie przez władze lokalne. Wówczas, gdy obcokrajowiec zamieszkuje Maltę poniżej 5 lat, to może on nabyć tylko i wyłącznie jedną nieruchomość, co z całą pewnością ogranicza cudzoziemców. Ponadto jeżeli cudzoziemiec nabywa nieruchomość tylko i wyłącznie na cele mieszkaniowe może spodziewać się wyprowadzonych przez władze lokalne limitów wartości. Co oznacza, że wartość nieruchomości (mieszkania) nabywanego przez obcokrajowców nie może przekraczać 70 000 euro. Odmiennie jest w przypadku nabywania domów, wówczas wartość nieruchomości nie może przekraczać 117 000 euro.
Cudzoziemcy powinni pamiętać o tym, że przeniesienie własności nieruchomości podlega opodatkowaniu na terenie Malty.
Zobacz także serwis: Podatki w nieruchomościach
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.