Łóżka w stylu angielskim często wykonywane są z drewna, ale nie jest to warunek konieczny - pojawiają się też inne materiały. Z jednej strony cechą charakterystyczną stylu angielskiego są tkaniny w kwieciste wzory, mogą się też pojawiać na obiciach łóżek, z drugiej zaś to barwy monochromatyczne. Kolory tego stylu to biały, kremowy, beżowy, niebieski, brązowy i szary, wszystkie w stonowanych odcieniach.
Przyjęcie karnawałowe w domu to zabawa, przekąski, drinki, ale również coś bardzo istotnego – szalony wystrój. Przemienione wnętrze podczas karnawału sprawi, że znajomi poczują się, jakby przenieśli się w inne czasy. Jak sprawić, aby czuli się swobodnie, komfortowo i nie zapomnieli tego wieczoru na długo?
Styl indyjski charakteryzuje się pewną dozą przepychu, ale balansującą na granicy kiczu. Mieszkanie w stylu indyjskim powinno uwzględniać intensywne kolory, w pewnym stopniu nawet jaskrawe, odpowiednie będą odcienie pomarańczowego, fioletowego i żółtego. To również kolorowe dodatki, tu i ówdzie rzucone poduchy, figurki słonia i drewniane szkatułki. Meble obowiązkowo wykonane z drewna, często nielakierowanego. Podłogi zaś z drewna egzotycznego.
Maszkaron, nazywany również maskaronem, z języka włoskiego to mascherone lub z francuskiego mascarone (stąd wymienna nazwa). Maszkaron to rzeźbiarski ozdobny detal architektoniczny przybierający kształt człowieka lub samej ludzkiej głowy, zazwyczaj z demonicznie wykrzywioną, groteskową miną. Popularne były o okresie gotyku, renesansu i baroku.
Styl Ludwika XIV, inaczej nazywany dworskim barokiem francuskim. Styl Ludwika XIV wyparł włoskie inspiracje na rzecz klasycyzmu, pojawił się właściwie we wszystkich sztukach. Cechy charakterystyczne to: drewno egzotyczne, marmur, złoto, bogate zdobnictwo (motywami kwiatowymi: nenufary, lilie), lustra - większość rzeczy była z wytłoczonymi inicjałami króla Ludwika. W tym okresie wynaleziono komodę.
Decoupage to technika zdobienia przedmiotów za pomocą papieru, najczęściej są to wzory wycięte z serwetek papierowych. Decoupage w tej wersji inaczej nazywany jest techniką serwetkową. Polega on na przyklejaniu, do różnych przedmiotów, kawałków papieru. Kolejny etap to lakierowanie, nakłada się tyle warstw lakieru, żeby warstwa papieru nie była wyczuwalna. Techniką decoupage'u można zdobić przedmioty z większości materiałów.