REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Małe dziecko i posiłki – jak uniknąć bałaganu?

Iwona Szadkowska

REKLAMA

REKLAMA

Małe dziecko i posiłki to nie zawsze, jeśli w ogóle, czysty obrus i porządek wokół. Dziecko uczące się jeść ćwiczy swoje umiejętności, a zarazem wystawia na cierpliwość swoich opiekunów. Jak stworzyć odpowiedni klimat, aby maluch czuł się swobodnie a wokół nie było tyle bałaganu?

Trudne początki

Małe dzieci, które uczą się samodzielnego jedzenia, potrafią zrobić wokół siebie sporo bałaganu. Jedzenie może być wszędzie tylko nie w buzi. Gdy nam to przeszkadza, od razu sięgamy po łyżeczkę i zaczynamy sami karmić malucha. Czy powinniśmy? Trudno jest czasem patrzyć, jak maluch się męczy nie mogąc trafić do buzi albo zaczyna bawić się jedzeniem. Postawienie, już na samym początku, jasnych zasad może sprawić, że w końcu maluch zrozumie, o co chodzi. Tymczasem, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, dużo cierpliwości i pozwolić dziecku działać. Pojawia się pytanie: jak przeżyje to nasza kuchnia czy jadalnia? Mamy też przymknąć oko i patrzeć jak jedzenie ląduje na zdobionym obrusie i ścianach w wybranym kolorze? Nie, na to też możemy znaleźć radę.

REKLAMA

Zobacz także: Miseczki z buzią: GALERIA

Obrusy plamoodporne

Obawiając się, że obrus plamoodporny nie będzie pasował do naszej eleganckiej jadalni czy kuchni, którą tworzyliśmy z takim zaangażowaniem, możemy być spokojni. Dzisiejsze obrusy plamoodporne to nie cerata w kratę lub w wzorzyste kwiaty.

Zobacz także: Designerskie sztućce - GALERIA

Wybierając obrus plamoodporny możemy wybierać spośród takich, które swą strukturą imitują: len bez wzorów, naturalne tkaniny z ozdobnymi prostokątami, z błyszczącymi pasami lub lamówkami czy bukietami kwiatów. Ich cena to od około 20 do 70 złotych. Wybór koloru obrusa plamoodpornego jest również bardzo szeroki – biel, beż, czerwień, róż, zieleń, jaśniejsze, ciemniejsze. Możemy dobrać odpowiedni kolor w zależności od wystroju wnętrza.

Krzesełka do karmienia

Karmienie dziecka na kolanach lub umożliwianie mu samodzielne jedzenie z kolan rodzica, nie jest wygodne. Dziecko może ubrudzić nie tylko siebie, ale również osobę, u której siedzi. Może się kręcić, stękać, że mu niewygodnie, marudzić i dawać znać, że chce siedzieć na krześle. W takim przypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup krzesełka do karmienia.

Dziecko, siedząc na własnym krzesełku, czuje się pewniej, ma swoje miejsce przy stole, wygodne, o odpowiedniej wysokości i może chętniej uczyć się sztuki jedzenia.

Zobacz także: Jakie akcesoria ułatwią nam pracę w kuchni?

Krzesełko do karmienia wygląd

Dysponując mniejszą przestrzenią, możemy zdecydować się na węższe krzesełko do karmienia, bez możliwości regulacji, ale posiadające własny blacik. Krzesełka takie mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna, mogą być w weselszej kolorystyce lub bardziej eleganckiej, stonowanej.

Z regulacją czy bez?

Krzesełka z regulowaną wysokości, są z reguły wyższe i szersze, więc zajmują więcej miejsca. Jednak mogą być bardziej wygodne dla samego użytkownika, czyli dziecka. Z miękkim oraz z kolorowym obiciem pleców i siedziska, mogą stanowić prawdziwy przełom we wnętrzu – kolorowe rybki, małpki, ptaszki czy inne zwierzaki. Istnieją również bardzo eleganckie krzesełka do karmienia, które swoim wyglądem przypominają stołek barowy z tą tylko różnicą, że dziecko umieszczamy w półokrągłym siedzisku. Okrągła podstawka o dużej średnicy sprawia, że fotelik się nie wywróci.

Koszt fotelika bez regulacji to około 80 złotych, z regulacją cena wzrasta od około 150 do nawet 1600 złotych.

Zobacz także: Kolorowe akcesoria kuchenne: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Mieszkanie dla studenta. Kupić czy wynajmować?

    Sytuacja mieszkaniowa studentów staje się w ostatnich latach coraz bardziej skomplikowana. W największych miastach w Polsce brakuje aż 700 tys. mieszkań na wynajem. Jednocześnie ceny najmu wzrosły, w porównaniu do poprzedniego roku, nawet o kilkanaście procent. Malejąca opłacalność najmu sprawia, że coraz więcej studentów (przy częstym wsparciu rodziców) rozważa zakup mieszkania. Co skłania do podjęcia decyzji zakupowej oraz jakich mieszkań szukają obecnie studenci?

    Ile kosztuje wykończenie nowego mieszkania w II połowie 2023 roku?

    Ile dzisiaj (październik 2023 r.) zapłacimy za wykończenie nowego lokalu w stanie deweloperskim? Czy opłaca się kupić już wykończone mieszkanie "pod klucz"?

    Wszyscy kupują mieszkania. Czy wynajem nadal się opłaca w październiku 2023 roku?

    Rok 2023 przyniósł wyraźny wzrost liczby sprzedanych mieszkań – w 2 kwartale br. wśród deweloperów z GPW sprzedaż mieszkań wzrosła o 33% względem analogicznego okresu w 2022 r. Bez wątpienia przyczynił się do tego start programu Pierwsze Mieszkanie (bezpieczny kredyt 2%), który wspiera młodych Polaków w zakupie pierwszej nieruchomości. Dziś, nieco ponad 2 miesiące od startu programu, wyraźnie widać zwiększony popyt na mieszkania. Czy w obecnej sytuacji wynajem dalej się opłaca?

    Sprzedaż ogródka działkowego – ceny, umowa, formalności, PCC i podatek dochodowy

    W Polsce jest prawie milion ogródków działkowych działających na podstawie ustawy z 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 1073). Z roku na rok ich ceny rosną. Sprawdźmy więc jakie formalności towarzyszą sprzedaży takiego ogródka i czy trzeba zapłacić od sprzedaży pcc i podatek dochodowy.

    REKLAMA

    Echmea wstęgowata – efektowna i łatwa w uprawie roślina doniczkowa. Czyści powietrze i kwitnie raz w życiu

    Echmea wstęgowata, to ciekawa roślina doniczkowa bez specjalnych wymagań, która dodatkowo potrafi oczyszczać powietrze w naszym mieszkaniu z formaldehydu. Kwitnie tylko raz w życiu (ale za to długo i efektownie) a po przekwitnieniu wytwarza 2-3 nowe rozety, które można przesadzić do oddzielnych doniczek i cykl życia zaczyna się na nowo. Młode rozety zakwitają po ok. 2 latach.

    Podatek od nieruchomości 2023/2024 – kto płaci podatek od mieszkania i gruntu, ile, kiedy, jakie deklaracje i informacje trzeba składać?

    Kto ma obowiązek płacić podatek od nieruchomości? Za co płaci się podatek od nieruchomości? Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2023 roku a ile w 2024 roku? Kiedy trzeba zapłacić ten podatek?

    Wrzosy – uprawa w ogrodzie i na balkonie, odmiany

    Jak uprawiać wrzosy w ogrodzie, na balkonie i tarasie, by cieszyć się ich urokliwymi kwiatami jesienią? Jaką glebę przygotować pod wrzosy? Czy wrzosy w doniczkach przetrwają zimę na balkonie lub tarasie? Czy wrzosy trzeba przycinać? 

    Windy, parkingi, tereny zielone - co obiecuje program Przyjazne osiedle?

    Premier Mateusz Morawiecki w piątek w Strzegomiu mówił o szczegółach programu Przyjazne osiedle. Celem jest podniesienie komfortu życia mieszkańców blokowisk.

    REKLAMA

    Melisa lekarska – uprawa, właściwości zdrowotne. Ekologiczny, pachnący lek z własnego ogrodu

    Obok mięty i kilku innych ziół, melisa lekarska ma swoje ważne miejsce w „zestawie obowiązkowym” dobroczynnych, leczniczych roślin, które powinny rosnąć w naszych ogrodach. Uprawa melisy nie jest żadnym problemem, jest niewymagająca, mrozoodporna – sadzimy raz i …. mamy spokój. Nie tylko dlatego, że herbatka ze świeżych liści melisy działa najlepiej na skołatane nerwy. Również z tego powodu, że melisa sama doskonale rozsiewa się po naszym ogrodzie i znajduje sobie dogodne miejsca. 

    Jeżówka purpurowa (echinacea purpurea) – uprawa w ogrodzie i właściwości zdrowotne

    Bardzo dekoracyjną rośliną ogrodową jest jeżówka purpurowa. Przy okazji jest to zioło, które ma niebagatelne zalety zdrowotne i lecznicze. Jak uprawiać jeżówkę purpurową w ogrodzie i jaki pożytek możemy mieć z niej oprócz uroczych kwiatów?

    REKLAMA