Wanna czy prysznic?
REKLAMA
REKLAMA
Wanna – korzyści
Wieczorna kąpiel w wannie odpręża, relaksuje, daje czas na przemyślenie i rozładowanie negatywnych emocji całego dnia. Długa, gorąca kąpiel sprawia, że sen przychodzi z łatwością. Ponadto, kąpiel w wannie z dodatkiem soli rozluźnia mięśnie, wygładza skórę i łagodzi nerwobóle.
REKLAMA
Długa kąpiel w wannie nie powinna należeć do codzienności, a raczej lepiej jest ją stosować okazjonalnie. Codzienna kąpiel w ciepłej wodzie może osłabiać naszą barierę ochronną skóry.
Zobacz także: Nowoczesne wanny: GALERIA
Wanna – wybór
Wybierając wannę stajemy przed dużym dylematem, gdyż oferta jest naprawdę duża. Najczęściej decydujemy się na wannę prostokątną, której wymiary to około 140–190 cm długości na 60–100 cm szerokości. Bez problemu dobierzemy tego typu wannę do wielkości łazienki.
Zobacz także: Wanny wolnostojące: GALERIA
REKLAMA
Wanna narożna lepiej się sprawdzi w większej łazience, gdyż z powodu swojego kształtu, zajmuje więcej miejsca. Wybierać możemy spośród wanien narożnych symetrycznych – o jednakowej długości boków od 110 do 155 cm – oraz asymetrycznych – o zróżnicowanej długości boków od 140 cm do 170 cm przy szerokości około 90 cm.
Jeśli nasza łazienka należy do tych szczególnie przestronnych, a my chcemy zdecydować się na coś naprawdę oryginalnego i wyjątkowego, możemy pomyśleć o wannie okrągłej. Wanny okrągłe posiadają dodatkowo wyprofilowane siedziska i hydromasaże.
Prysznic – korzyści
Szybki prysznic pobudza do działania cały organizm. Nie tracąc cennego czasu, dzięki prysznicowi, szybko się odświeżymy. Nie musimy czekać, aż ilość wody będzie wystarczająca do kąpieli, jak w przypadku wanny. Prysznic jest rozwiązaniem dla ludzi aktywnych i pozwala na szybkie schłodzenie ciała w gorące dni.
Zobacz także: Deszczownica – nowoczesne rozwiązanie w łazience
Prysznic – wybór
REKLAMA
Prysznic potrzebuje dużo mniej miejsca, niż wanna, brodzik, kabina, deszczownica lub panel. Brodzik może być wykonany z metalu lub z akrylu, lecz jeśli chcemy optycznie powiększyć łazienkę, możemy wykonać go z płytek ceramicznych lub z mozaiki. Wizualnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej dekoracyjne i nie musimy ograniczać wielkości prysznica, do standardowych rozmiarów brodzika.
Prysznic również może pozwolić na chwilę relaksu, gdy zdecydujemy się na panel z hydromasażem bądź z radiem lub na deszczownicę, pod którą poczujemy się niczym pod wodospadem. Poza tym, możemy w nim zamontować specjalne pojemniki na mydło i szampon, które ułatwią mycie i będą pasowały do wystroju wnętrza.
Zobacz także: Jak zaaranżować wannę i prysznic w jednej, małej łazience?
REKLAMA
REKLAMA