REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wanna czy prysznic?

Iwona Szadkowska
Wanna czy prysznic? Wybór, który potrzebuje dokładnego przemyślenia. Fot. Aquaform
Wanna czy prysznic? Wybór, który potrzebuje dokładnego przemyślenia. Fot. Aquaform
Aquaform

REKLAMA

REKLAMA

Wanna czy prysznic? Jeżeli nie dysponujemy dużą łazienką, musimy dokonać wyboru pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Zarówno wanna, jak i prysznic mają zalety i wady. Prysznic zajmuje mniej miejsca, ale w wannie możemy się zrelaksować. Przyjrzyjmy się możliwościom a może wówczas znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

Wanna – korzyści

Wieczorna kąpiel w wannie odpręża, relaksuje, daje czas na przemyślenie i rozładowanie negatywnych emocji całego dnia. Długa, gorąca kąpiel sprawia, że sen przychodzi z łatwością. Ponadto, kąpiel w wannie z dodatkiem soli rozluźnia mięśnie, wygładza skórę i łagodzi nerwobóle.

REKLAMA

Długa kąpiel w wannie nie powinna należeć do codzienności, a raczej lepiej jest ją stosować okazjonalnie. Codzienna kąpiel w ciepłej wodzie może osłabiać naszą barierę ochronną skóry.

Zobacz także: Nowoczesne wanny: GALERIA

Wanna – wybór

Wybierając wannę stajemy przed dużym dylematem, gdyż oferta jest naprawdę duża. Najczęściej decydujemy się na wannę prostokątną, której wymiary to około 140–190 cm długości na 60–100 cm szerokości. Bez problemu dobierzemy tego typu wannę do wielkości łazienki.

Zobacz także:  Wanny wolnostojące: GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Wanna narożna lepiej się sprawdzi w większej łazience, gdyż z powodu swojego kształtu, zajmuje więcej miejsca. Wybierać możemy spośród wanien narożnych symetrycznych – o jednakowej długości boków od 110 do 155 cm – oraz asymetrycznych – o zróżnicowanej długości boków od 140 cm do 170 cm przy szerokości około 90 cm.

Jeśli nasza łazienka należy do tych szczególnie przestronnych, a my chcemy zdecydować się na coś naprawdę oryginalnego i wyjątkowego, możemy pomyśleć o wannie okrągłej. Wanny okrągłe posiadają dodatkowo wyprofilowane siedziska i hydromasaże.

Prysznic – korzyści

Szybki prysznic pobudza do działania cały organizm. Nie tracąc cennego czasu, dzięki prysznicowi, szybko się odświeżymy. Nie musimy czekać, aż ilość wody będzie wystarczająca do kąpieli, jak w przypadku wanny. Prysznic jest rozwiązaniem dla ludzi aktywnych i pozwala na szybkie schłodzenie ciała w gorące dni.

Zobacz także: Deszczownica – nowoczesne rozwiązanie w łazience

Prysznic – wybór

REKLAMA

Prysznic potrzebuje dużo mniej miejsca, niż wanna, brodzik, kabina, deszczownica lub panel. Brodzik może być wykonany z metalu lub z akrylu, lecz jeśli chcemy optycznie powiększyć łazienkę, możemy wykonać go z płytek ceramicznych lub z mozaiki. Wizualnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej dekoracyjne i nie musimy ograniczać wielkości prysznica, do standardowych rozmiarów brodzika.

Prysznic również może pozwolić na chwilę relaksu, gdy zdecydujemy się na panel z hydromasażem bądź z radiem lub na deszczownicę, pod którą poczujemy się niczym pod wodospadem. Poza tym, możemy w nim zamontować specjalne pojemniki na mydło i szampon,  które ułatwią mycie i będą pasowały do wystroju wnętrza.

Zobacz także: Jak zaaranżować wannę i prysznic w jednej, małej łazience?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA