Łazienka dla dwojga, czyli w zgodzie od rana
REKLAMA
REKLAMA
Dwie umywalki
O ile miejsce na to pozwala, dwie umywalki to rozwiązanie bardzo korzystne. Każdy ma własną strefę do porannej toalety. Stworzenie jednego, długiego blatu z dużą ilością miejsca na kosmetyki, zarówno dla niej, jak i dla niego, to brak spięć od samego rana. W tym przypadku możemy również zdecydować się na jedno, duże lustro nad obiema umywalkami lub na dwa mniejsze, dobrze oświetlone.
REKLAMA
Ciekawym pomysłem są dwie umywalki nablatowe kształtem przypominające otoczaki, podtynkowe baterie ścienne i zabudowa wanny, która wchodzi pod blat umywalkowy. Wanna w tym przypadku nie jest ustawiona pod ścianą, lecz stanowi kąt prosty z blatem i jest wysunięta do środka wnętrza. Dzięki temu z każdej strony jest do niej łatwy dostęp, co pomaga w czyszczeniu.
Zobacz także: Nowoczesne umywalki nablatowe
Jedna umywalka
Nie każdy ma warunki, aby mieć w łazience dwie umywalki, szczególnie, gdy wnętrze nie jest zbyt duże. W takim przypadku można zakupić jedną umywalkę, ale znacznie szerszą od standardowych, czyli mającą około 120 cm długości. Do takiej umywalki montuje się dwie oddzielne baterie.
Zobacz także: Jak zaaranżować wannę w podłodze?
Przy zastosowaniu jednej umywalki, warto pamiętać o miejscu na kosmetyki. Jedna szafka pod umywalką to stanowczo za mało. Problem może rozwiązać wnęka na przybory do mycia i do pielęgnacji, po jednej i po drugiej stronie. Do tego dobre oświetlenie, szklane półki a przestrzeń nie będzie wyglądała masywnie i ciężko, lecz lekko i przyjemnie.
Wanna – narożna czy prostokątna
Wanna narożna z obudową, na której możemy ustawić przybory do mycia czy aromatyczne świeczki, może służyć do relaksu dwóm osobom równocześnie. Po męczącym i stresującym dniu, jest to fantastyczny sposób odprężenia się i zbliżenia się do siebie. Jednakże to rozwiązanie sprawdza się w dużych, przestronnych łazienkach, gdyż wanny narożne zajmują sporo miejsca. W mniejszych łazienkach poleca się prostokątne kształty, które także znakomicie wkomponują się we wnętrze, a obszerniejszy model pozwoli na wspólną kąpiel.
Zobacz także: Jak zaaranżować wannę i prysznic w jednej, małej łazience?
Wanna może zostać ustawiona w jednym rogu, a prysznic w drugim, co pozwala na odprężającą kąpiel jednego z domowników i szybki prysznic – drugiego. Możemy również zamontować prysznic obok wanny, oddzielając dwa miejsca kąpielowe ścianką z luksferów. Jest to ciekawa i oryginalna kompozycja, a luksfery w jednym kolorze, mogą stanowić unikalną dekorację łazienki.
Zobacz także: Jaką wannę wybrać do łazienki?
REKLAMA
REKLAMA