REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Garderoba w sypialni – ubrania pod ręką

Iwona Szadkowska
Urządzając garderobę w sypialni warto wcześniej zastanowić się ile miejsca potrzebujemy na wieszaki, półki i szuflady. /Fot. Fotolia
Urządzając garderobę w sypialni warto wcześniej zastanowić się ile miejsca potrzebujemy na wieszaki, półki i szuflady. /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Garderoba w sypialni to rozwiązanie zastępujące duże, nieustawne i wbrew pozorom, mało pojemne szafy. Elegancka garderoba ukryta za lustrzanymi drzwiami wprowadza do pokoju przestrzeń, a odpowiednio urządzona sprawi, że niezbędna odzież sama wpadnie nam w ręce. Jak urządzić garderobę w sypialni?

Urządzając garderobę w sypialni warto wcześniej zastanowić się ile miejsca potrzebujemy na wieszaki, półki i szuflady. Uwzględniając te potrzeby warto znaleźć odpowiednie miejsce w naszej sypialni – możliwości jest kilka. W każdym jednak wypadku należy dokładnie przewidzieć, jaką ilością miejsca dysponujemy.

REKLAMA

Odpowiednia wielkość

Chcąc stworzyć garderobę, pamiętajmy, aby nie była zbyt mała. Jeżeli nie dysponujemy wystarczająco dużym miejscem, warto zastanowić się nad szafą wnękową, niż na siłę tworzyć coś mniej pojemnego. Wygodna garderoba to około 3,5 m2.

Zobacz także: Jak ciekawie urządzić małą sypialnię?

Porządek w garderobie

Utrzymanie porządku w szafie umożliwią nam specjalne systemy drążków, półek i szuflad. Problem w tym, że zagracić garderobę bardzo łatwo, a wtedy nie będziemy mogli w niej nic znaleźć. Odpowiedni system to dobór wieszaków do rzeczy długich – płaszczy, sukienek, szlafroków – oraz krótkich – koszul, spódnic, marynarek. Warto również rzeczy codziennego użytku, jak bielizna, skarpetki, umieścić na odpowiedniej wysokości, aby nie musieć się codziennie schylać. Można również wydzielić strefy w garderobie sezonowo – ubrania na chłodniejsze dni oraz na cieplejsze – wówczas ich poszukiwanie staje się prostsze.

Zobacz także: Funkcjonalne szafy narożne

We wnęce

Jeżeli dysponujemy wnęką o odpowiedniej wielkości, która nam wystarcza na przechowywanie ubrań i obuwia, najłatwiejszym zagospodarowaniem tej przestrzeni będzie zabudowa. Stworzenie we wnęce przestronnej szafy zabudowanej przeszklonymi drzwiami, wizualnie powiększy wnętrze. Ponadto będziemy mieli dodatkowe lustro, pokaźnych rozmiarów.
Jeżeli nie interesuje nas szkło, możemy oprawić drzwi ciekawym wzorem, który będzie efektownie podkreślał klimat naszej sypialni. Pamiętajmy tylko, aby w naszej nowej garderobie zamontować dodatkowe źródło światła. Pozwoli to na bezproblemowe odnalezienie potrzebnej rzeczy.

Garderoba otwarta

Jeśli chcemy mieć nasze ubrania zawsze pod ręką możemy, wnękę w sypialni, pozostawić otwartą lub jedynie przesłonić ją grubą, ozdobną zasłoną pasującą do całego wnętrza. Otwarta garderoba zmusi nas do zachowania w niej porządku, a jeśli zamontujemy w niej dodatkowe światło – podświetlone półki – może stanowić ciekawy efekt świetlny.
Dodatkowo wejście do garderoby w sypialni możemy oddzielić ścianką, na której, na przykład, ustawimy łóżko. Wówczas garderoba nie rzuca się w oczy, lecz jednocześnie mamy do niej łatwy dostęp.

Zobacz także: Szafa – jaka kobiety, a jaka dla mężczyzny?

Wentylacja

Projektując naszą nową garderobę, warto pamiętać, szczególnie, jeśli stanowi ona większą przestrzeń, o odpowiedniej wentylacji. Wentylacja to dostęp świeżego powietrza do naszych ubrań, ustrzeżenie się przed zapachem stęchlizny i pleśni. Problem ten można rozwiązać, wbudowując kratkę wentylacyjną w ścianę z innym pomieszczeniem. Dobrze również, żeby drzwi do garderoby, posiadały wycięte otwory wentylacyjne.

Zobacz także: Sypialnie pełne luksusu - GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    REKLAMA

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    REKLAMA

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    REKLAMA