REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Umywalka – szeroki wybór form

Iwona Szadkowska
Wybierając odpowiednią umywalkę powinniśmy kierować się jej wielkością, kolorystyką i stylem pomieszczenia. Fot. Oras
Wybierając odpowiednią umywalkę powinniśmy kierować się jej wielkością, kolorystyką i stylem pomieszczenia. Fot. Oras
Fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Umywalka, z założenia, służy do mycia rąk oraz twarzy. Obecnie umywalka może również pełnić funkcję dekoracyjną w łazience – może stanowić harmonijną jedność z wnętrzem lub być niczym perełka, wyjątkowa i oryginalna.

Wybór

Wybierając odpowiednią umywalkę powinniśmy kierować się jej wielkością, kolorystyką i stylem pomieszczenia. Rozmiar możemy dostosować do wielkości całej łazienki.

REKLAMA

W małych łazienkach lub toaletach możemy wybierać spośród umywalek o wymiarze 35–40 centymetrów - nie zajmą dużo miejsca, pozwolą na swobodne poruszanie się i zapewnią możliwość codziennej toalety. Umywalki o szerokości około 100 cm to rozwiązanie do dużych pokoi kąpielowych, Dają możliwość mycia się dwóch osób na raz.

Odpowiednio zamontowana umywalka to wysokość do 85 cm, pozostawienie 70 cm wolnej przestrzeni przed nią i 30 cm z boku.

Zobacz także: Nowoczesne umywalki nablatowe

Rodzaj montażu

Decyzję o montażu umywalki dobrze jest dostosować do sposobu doprowadzenia wody, przebiegu instalacji oraz wielkości samego produktu. Rozwiązanie powinno być dopasowane do realiów naszej łazienki. Nie warto decydować się na pomysły, które zastosowała sąsiadka, gdyż u nas mogą się po prostu nie sprawdzić.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Baterie łazienkowe – szeroki wybór form

Umywalka wbudowana

Umywalka umieszczona na specjalnej szafce lub blacie obłożonym ceramiką, to rozwiązanie, gdy chcemy uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania – ręczników czy kosmetyków. Meble możemy dostosować kolorystyką i formą do wystroju całej łazienki. Umywalkę możemy wpuścić w blat lub umieścić ją na nim. Ten ostatni sposób jest coraz bardziej popularny i ceniony. Umywalka staje się wówczas widocznym akcentem całego wnętrza.

Umywalka wisząca

Umywalka wisząca jest mocowana do ściany za pomocą śrub lub na postumencie, z którego możemy stworzyć ciekawą dekorację w łazience. To rozwiązanie możemy zastosować w małych łazienkach i w toaletach, w których po prostu nie ma miejsca na szerokie szafki.

Czystość

Najczęstszym kolorem umywalki, który wybieramy, jest biały. Akcesoria łazienkowe można zmieniać zgodnie z upodobaniem, a nasza biała umywalka wciąż będzie stanowiła z nimi harmonijną całość. Ponadto, biała umywalka jest łatwiejsza w sprzątaniu – nie widać na niej zacieków. Jeśli pragniemy czegoś wyjątkowego i oryginalnego, możemy zdecydować się na produkt, który posiada powłokę ułatwiającą czyszczenie, chroniącą przed osadem i kamieniem.

Zobacz także:  Stylowe łazienki - GALERIA

Wygląd

Wygląd umywalki nie musi oznaczać ciężkiej, białej bryły, może być miły dla oka i zaskakiwać. Ciekawostką są umywalki w kształcie muszli ślimaka, gdzie woda spływa coraz niżej i zakręca. Sprzęt o zaokrąglonym kształcie z ciekawą dekoracją wewnątrz – liście, kwiaty – również przykuwa uwagę. Umywalki kamienne o nieregularnym kształcie, szklane podświetlane od dołu, okrągłe, kwadratowe, prostokątne, kolorowe lub przypominające maleńką miseczkę – do każdego wnętrza możemy dobrać coś odpowiedniego.

Zobacz także: Baterie Oras: nowoczesna armatura by Alessi

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podsumowanie rynku nieruchomości: Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2024 roku?

Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży w 2024 r.? Czy sytuacja na rynku miała odzwierciedlenie w popycie na mieszkania?

Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

REKLAMA

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

REKLAMA

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA