REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dostosować łazienkę do indywidualnych potrzeb?

Kiedy zaczynamy projektować łazienkę powinniśmy wziąć pod uwagę nasze indywidualne potrzeby i pod tym kątem powinniśmy dobierać poszczególne sprzęty. Fot. Praktiker
Kiedy zaczynamy projektować łazienkę powinniśmy wziąć pod uwagę nasze indywidualne potrzeby i pod tym kątem powinniśmy dobierać poszczególne sprzęty. Fot. Praktiker

REKLAMA

REKLAMA

Większość z nas pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że w łazience spędzamy statystycznie dwa lata naszego życia, dlatego warto dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Dzień zaczynamy od porannej toalety i kończymy wieczorną kąpielą. Łazienka jest miejscem relaksu, dlatego powinniśmy zadbać o jej funkcjonalność i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. Jak podkreślić indywidualny gust dobierając odpowiednie meble i niezbędne sprzęty?

Co wybrać dla rodziny?

REKLAMA

Rodzina z dziećmi powinna zadbać o bezpieczeństwo i wygodę. Jednak wystrój łazienki musi odpowiadać gustom wszystkich domowników, co oznacza, że musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzają się rozwiązania proste i funkcjonalne. Neutralnym tłem dla wszystkich sprzętów, ceramiki, kosmetyków i środków czystości, będą jasne kolory i klasyczny styl.

REKLAMA

Jeśli mamy małe dzieci, udekorujmy łazienkę drobnymi i kolorowymi gadżetami, które będą jednocześnie praktyczne. Na rynku jest dostępnych wiele ciekawych drobiazgów, które zainteresują dzieci, takich jak dywanik z dziecięcym motywem, kotara prysznicowa bądź deska sedesowa w ciekawe wzorki czy kolorowa zasłona prysznicowa. Atrakcyjne dla dzieci są również przyssawki antypoślizgowe do brodzika, np. w kształcie kaczki. Te i inne dodatki zachęcą nasze dziecko do korzystania z łazienki i jednocześnie zapewnią mu bezpieczeństwo.

W łazience dla dziecka, pamiętajmy o dywanikach antypoślizgowych, które skutecznie uchronią przed upadkiem na mokrej powierzchni. Zadbajmy także o odpowiednią wentylację oraz nawilżenie kąpielowego pomieszczenia, szczególnie gdy rozpoczyna się sezon grzewczy. Praktycznym rozwiązaniem jest także zamontowanie dwóch umywalek w rodzinnej łazience. Podzielenie łazienki na strefy funkcyjne: sanitarną, kąpielową i umywalkową sprawdzi się najlepiej w dużych przestrzeniach. Dzięki takim podziałom, domownicy nie będą czuli się skrępowani, korzystając wspólnie z łazienki. Dodatkowo, warto zastanowić się czy prysznic, w przypadku rodzinnej łazienki nie jest praktyczniejszym rozwiązaniem od wanny, w której kąpiel trwa znacznie dłużej. – radzi Anna Pochopień, stylistka współpracująca z firmą Praktiker

Zobacz także: Łazienka: jak zastosować prysznic bez brodzika?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak zaprojektować łazienkę dla kobiety?

REKLAMA

Kiedy zaczynamy projektować łazienkę powinniśmy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby wszystkich domowników i pod tym kątem powinniśmy dobierać poszczególne sprzęty. Nasz wybór powinien być podyktowany ilością członków w rodzinie i stylem życia, jaki prowadzimy. Kobiety najczęściej wybierają wyrafinowaną elegancję w stylu retro. W ramy tego stylu idealnie wpisują się baterie umywalkowe retro, ciemna, czekoladowa tapeta na fizelinie w kwieciste wzory czy elektroniczna waga łazienkowa zdobiona motywem roślinnym.

Eleganckie wnętrze o cechach SPA to najnowszy trend w projektowaniu łazienek dla kobiety. Optymistyczne wnętrze, pełne kobiecych akcesoriów oraz kwiatowych motywów – to konwencja damskiego salonu kąpielowego. Innym pomysłem może być zmysłowy styl glamour. Płytki z motywem wężowej skóry, kinkiety lub żyrandole zarezerwowane do tej pory dla salonu, mogą w niekonwencjonalny sposób przełamać stereotypowe podejście do wzornictwa łazienkowego. Całość można uzupełnić lustrami w bogato zdobionych ramach, które optycznie powiększą małą przestrzeń, a jednocześnie będą dobrze komponować się z glamourową stylistyką pozostałych detali. Główne lustro powinno posiadać mocne światło z obu stron. Umożliwi to odpowiednie oświetlenie twarzy, pomocne w trakcie wykonywania codziennego makijażu. Niezastąpione będą szafki łazienkowe, z dużą ilością schowków i półek. - Anna Pochopień, stylistka współpracująca z firmą Praktiker

Jak zaprojektować łazienkę dla mężczyzny?

Łazienka dla mężczyzny powinna łączyć w sobie bezpretensjonalną surowość, oszczędność formy, funkcjonalizm i nowinki techniczne. Mężczyźni częściej, od kobiet, wybierają prysznic. Można pokusić się o prysznic wysokiej klasy i z dodatkami, np. z hydromasażem, radiem i oświetleniem LED. Ciekawym rozwiązaniem są też podwieszane miski WC, z praktyczną, wolno opadającą deską. Dobrze sprawdzają się aranżacje ze stali nierdzewnej, np. metalizowana okleina ryflowana w połączeniu z dodatkami w odcieniach szarości, czerni lub z metalowymi elementami.

Zobacz także: Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę dla całej rodziny?

Męska łazienka powinna być w stonowanej palecie kolorystycznej. Wskazane jest połączenie bieli i szarości z wyraźnymi akcentami kolorystycznymi, które ożywią małą, ale funkcjonalną przestrzeń. Należy ostrożnie stosować duże ciemne powierzchnie, ponieważ optycznie pomniejszą łazienkę. Odchodzi się od stosowania na całej powierzchni płytek ceramicznych. Powinny być użyte jedynie w strefie mokrej. Pozostałe powierzchnie ścienne mogą być zdobione efektowną tapetą, okleiną lub intensywnym kolorem. Pamiętajmy, aby produkty były odpowiednie do stosowania w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Meble łazienkowe, najlepiej podwieszane, pomogą nam ekonomicznie zagospodarować przestrzeń oraz zagwarantują łatwe utrzymanie czystości. - Anna Pochopień, stylistka współpracująca z firmą Praktiker

Na rynku jest dostępnych wiele ciekawych drobiazgów, które zainteresują dzieci, takich jak dywanik z dziecięcym motywem, kotara prysznicowa bądź deska sedesowa w ciekawe wzorki, czy kolorowa zasłona prysznicowa, pozwoli to nam dostosować łazienkę do indywidualnych potrzeb dzieci. Fot. Praktiker
Rodzina z dziećmi powinna zadbać o bezpieczeństwo i wygodę. Jednak wystrój łazienki musi odpowiadać gustom wszystkich domowników, co oznacza, że musi być dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Fot. Praktiker
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA