Duże stojące lampy stały się prawdziwym hitem, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Zapanowała moda na gigantomanię, dlatego przeskalowaniu uległy nawet tradycyjne lampy. Idealna lampa w rozmiarze XL musi mieć co najmniej metr wysokości, okazałą nogę i niezwyczajnie wydatny klosz. Radzimy, jak wybrać dużą lampę, by pasowała do wnętrza Twojego mieszkania.
Wyspa kuchenna to rzecz równie modna, co praktyczna. Jeśli mądrze i stylowo urządzimy wyspę, spisze się doskonale zarówno jako dodatkowa powierzchnia robocza, uzupełnienie zabudowy o dodatkowe schowki, jak i granica między kuchnią i salonem. Sprawdź, jaki rodzaj wyspy będzie pasował do Twojej kuchni.
Do pełnego wyposażenia domowego gabinetu, zaliczamy nie tylko umeblowanie i sprzęt, ale także całość dodatków i gadżetów, które pomagają w udekorowaniu wnętrza. Do niezbędnych gadżetów w takim pomieszczeniu należy szereg przedmiotów codziennego użytku, jak na przykład podgrzewacz na kubek podłączany kablem USB. Techniczny design to coś, co sprawi, że dodamy wnętrzu nuty nowoczesności.
Aranżacja przedpokoju powinna być zarówno praktyczna, jak i atrakcyjna, dlatego warto zadbać by nie zbrakło w niej niezbędnych akcesoriów. W przedpokoju, mamy w zwyczaju zostawiać przedmioty i akcesoria, z którymi przychodzimy z zewnątrz. Do niezbędnych akcesoriów w tym wnętrzu, możemy zaliczyć: skrzynkę na klucze, przegródki na małe przedmioty czy dodatki pomagające w segregacji odzieży i obuwia.
Najstarszym i najsłynniejszym centrum produkcji płytek ceramicznych jest holenderskie miasto Delf, w którym biało–niebieskie płytki produkowane były od XV wieku. Jednak to Wielka Brytania przyczyniła się do rozpowszechnienia płytek w całej Europie , gdyż w XIX wieku właśnie tam trafiły one do produkcji masowej, skąd rozprzestrzeniły się do europejskich kuchni, łazienek a nawet paryskiego metra, w którym po dziś dzień można podziwiać klasyczne, prostokątne płytki.
Kolorystyka ścian w sypialni, realnie wpływa na nastrój i samopoczucie domowników, dlatego warto świadomie dekorować ściany. W czasie dekorowania ścian w sypialni powinniśmy, więc unikać nazbyt mocnych czy rozmytych barw. Dekorując ściany w sypialni, możemy śmiało użyć niebanalnych rozwiązań, jak np. fototapeta.
Niezależną jadalnię, powinno się zupełnie inaczej oświetlać, niż kuchnię połączoną z miejscem przeznaczonym do jedzenia. W takim samodzielnym wnętrzu, nie możemy zapomnieć o podstawach – górnym oświetleniu, dostępie do naturalnego światła i poszczególnych elementach doświetlających – ważną rolę spełnia także dekoracyjne światło. Chcąc ocieplić wizerunek wnętrza, stosujmy diody LED do podświetlenia mebli, świece pozwolą nam zbudować nastrój w trakcie posiłku.