Jakie łóżko powinno znaleźć się w pokoju naszego dziecka?
REKLAMA
REKLAMA
Łóżeczko dla niemowlaka a łóżko dla przedszkolaka
REKLAMA
Meblując pokoik dziecięcy stajemy przed trudnym wyborem kupna odpowiedniego łóżeczka lub łóżka dla naszej pociechy. Jest to o tyle trudna decyzja, ponieważ w grę wchodzi zdrowie malucha. Co więcej, nieprzemyślany wybór może skutkować koniecznością częstej zmiany posłania, a co za tym idzie – dokładamy sobie niepotrzebnych wydatków. Jak więc znaleźć odpowiednie łóżko dla naszego dziecka?
Zasady są proste
1. Łóżeczko ze szczebelkami nie powinno służyć dziecku dłużej, niż do trzeciego roku życia. Osiągnięcie przez malucha tak zwanego wieku przedszkolnego, powinno popchnąć nas do decyzji o zamianie łóżeczka na normalne łóżko.
Zobacz także: Jak wybrać siedzisko do pokoju dziecka?
REKLAMA
2. Przedszkolak powinien mieć swoje własne łóżko. Nawet, jeśli dotychczas dzieci spały razem, wraz z przedszkolem w ich życiu powinny pojawić się własne posłania. Dobrym rozwiązaniem będzie piętrowe łóżko, które nie tylko zaoszczędzi miejsca, ale też może być pewnym elementem rozwoju wyobraźni dla naszych pociech.
3. Warto kupić łóżeczko „rosnące“ z dzieckiem. To szczególny mebelek, który służy maluchowi, najpierw jako łóżeczko ze szczebelkami. Po późniejszym demontażu zbędnych elementów, dziecko może korzystać z łóżka do pewnego momentu, kiedy to osiągnie odpowiedni wzrost.
Zobacz także: Jak zmieniać aranżację w pokoju dziecka?
Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka
Każde łóżeczko musi sprzyjać bezpieczeństwu naszego dziecka. Począwszy od niemowlęcych łóżeczek, w których najważniejsza jest możliwość obniżania materaca w miarę rozwoju dziecka. Dzięki temu, stojący maluch nie wypadnie z łóżeczka. Pierwsze łóżko trzylatka nie powinno mieć skomplikowanej obudowy. Doskonale sprawdzą się tu małe, piankowe składane wersalki. Właściwie są to łóżka produkowane, na bazie materaca. Nie mają nóżek, w związku z tym możemy mieć pewność, że w nocy maluch nie spadnie z hukiem na podłogę.
REKLAMA
REKLAMA