REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie meble powinny znaleźć się domowym gabinecie?

Gabriela Szuba
Umeblowanie domowego gabinetu możemy podzielić na dwie strefy: kącik wypoczynkowy i miejsce pracy. Fot. ARTDESIGN
Umeblowanie domowego gabinetu możemy podzielić na dwie strefy: kącik wypoczynkowy i miejsce pracy. Fot. ARTDESIGN

REKLAMA

REKLAMA

Umeblowanie domowego gabinetu możemy podzielić na dwie strefy: kącik wypoczynkowy i miejsce pracy. Najważniejszym meblem tego wnętrza, jest bezsprzecznie biurko, to przy nim spędzamy większość dnia. Pamiętajmy także o doborze odpowiedniego krzesła.

Wyposażenie kącika do pracy

REKLAMA

Domowy gabinet jest miejscem, w którym nie mogą znaleźć się przypadkowe, różniące się wyglądem meble. Szczególnie, jeśli tworzymy przestrzeń, przeznaczoną do podejmowania klientów. W takim wypadku, powinniśmy dokonać wszelkich starań, aby wystrój wnętrza był jak najbardziej efektowny. Przede wszystkim, projektując wnętrze musimy zadbać o dopasowanie kolorystyki ścian i podłóg do mebli i dodatków. Co więcej, faktury materiałów, także powinny być częścią scalającą aranżację gabinetu. Centralną częścią wnętrza jest tu kącik do pracy. To miejsce, w którym powinniśmy mieć możliwość pełnej koncentracji. Do wyposażenia domowego gabinetu należą meble takie jak: biurko, odpowiednio wyprofilowane krzesło, ewentualnie dodatkowy stolik pod sprzęt elektroniczny (fax, drukarka) i mebel do przechowania dokumentów (regał, półka). Pamiętajmy o dopasowaniu wysokości krzesła do biurka. Starajmy się znaleźć meble w komplecie.

Zobacz także: Jaki regał dobrać do gabinetu?

Strefa wypoczynku i relaksu w domowym gabinecie

Domowy gabinet jest nie tylko miejscem pracy. Często łączymy go z pokojem gościnnym i miejscem rozrywki i wypoczynku. Co prawda, nie ma tu miejsca na telewizor (powinien znaleźć się w salonie), ale do funkcjonalności gabinetu, pasuje na przykład biblioteczka. W strefie wypoczynku, nie może zabraknąć przynajmniej dwuosobowej, wygodnej sofy, fotela i stolika do kawy. Chcąc stworzyć biblioteczkę, powinniśmy kupić odpowiednie regały bądź zaprojektować w ścianach wnęki z półkami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jakie kwiaty sprawdzają się w domowym gabinecie?

Utrzymanie porządku

W tak zróżnicowanym funkcjonalnie wnętrzu, utrzymać porządek jest niezwykle ciężko. Szczególnie, jeśli nasza praca wiąże się z dużym wykorzystaniem papieru. Pomocne będą, więc różnego typu materiały selekcjonujące ważność dokumentów, jak i ochraniacze, które zapobiegają plątaniu się kabli.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA