REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Do jakich wnętrz pasują duże lampy?

Martyna Bogacka
Duże stojące lampy stały się prawdziwym hitem, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Zapanowała moda na gigantomanię, dlatego przeskalowaniu uległy nawet tradycyjne lampy. Fot. Marbet Decor
Duże stojące lampy stały się prawdziwym hitem, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Zapanowała moda na gigantomanię, dlatego przeskalowaniu uległy nawet tradycyjne lampy. Fot. Marbet Decor

REKLAMA

REKLAMA

Duże stojące lampy stały się prawdziwym hitem, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Zapanowała moda na gigantomanię, dlatego przeskalowaniu uległy nawet tradycyjne lampy. Idealna lampa w rozmiarze XL musi mieć co najmniej metr wysokości, okazałą nogę i niezwyczajnie wydatny klosz. Radzimy, jak wybrać dużą lampę, by pasowała do wnętrza Twojego mieszkania.

Lampa w roli głównej

Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, którą chciałbyś w sposób stylowy zapełnić, postaw na lampę w rozmiarze XL. Taki gigant z pewnością będzie nie tylko oryginalny, ale i bardzo funkcjonalny. Minimalistycznemu wnętrzu doda szczyptę domowego ciepła i urządzi je. Duże podłogowe lampy wyglądają świetnie właściwie w każdym mieszkaniu, jedynie właściciele bezlitośnie małych powierzchni powinni obchodzić się z nimi nieco ostrożniej. Olbrzymia lampa w malutkiej kawalerce może zaburzyć proporcje wnętrza i uczynić je groteskowym.

REKLAMA

Zobacz także: Dominująca czerń: jak urządzić wnętrze w tym kolorze?

Odpowiednio wysoka, długoramienna lampa podłogowa z powodzeniem może zastąpić tradycyjne oświetlenie sufitowe. Do tego ma jeszcze jedną nieprzecenioną zaletę – jest mobilna. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy chcemy coś zmienić we wnętrzu. Małe przemeblowanie czasem działa terapeutycznie na poprawę naszego samopoczucia. Ale co zrobimy z żyrandolem wiszącym dotąd centralnie nad stołem, który właśnie przesunęliśmy na środek? Przecież nie będziemy kuć sufitu i przenosić oświetlenia.

Nowoczesne formy

Bogate wzornictwo lamp w rozmiarze XL pozwoli dopasować ich model do wnętrza w każdym stylu. Gigantyczne lampy mogą zwracać na siebie uwagę formą i kolorem lub dyskretnie czarować w tle. Oprócz tradycyjnej funkcji rozświetlania wnętrz naszych mieszkań, mają dodatkową zaletę – wspaniały design. Klasyczne lampy XL, których oryginalnie, wygięte ramię wykonane jest z chromowanego metalu, świetnie sprawdzą się nawet w bardziej tradycyjnym wnętrzu, które stawia na stonowaną elegancję. Dla miłośników form nowoczesnych, projektanci przygotowali lampy, nawiązujące do stylu retro, wykonane z tworzywa sztucznego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że duża lampa to także duży wydatek, gdyż ich ceny zaczynają się od 600 zł.

Zobacz także: Jak umiejętnie umieścić motywy roślinne w aranżacji wnętrz?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Miłośnicy klasycznych wnętrz także mogą dać porwać się modzie na gigantomanię. Do eleganckich mebli wykonanych z dobrego drewna doskonale będzie pasowała imponująca lampa witrażowa w ponadczasowym stylu Tiffany.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA