REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co warto wiedzieć o kabinach prysznicowych typu walk in?

Subskrybuj nas na Youtube
Walk in to kabina otwarta, bez drzwi, za to ze swobodnie stojącymi szklanymi przegrodami. Możemy do niej wejść z jednej strony lub z dwóch stron i poczuć się zupełnie swobodnie, bo towarzyszy nam tylko tafla wody i idealnie przezroczyste szkło. Fot. Aquaform
Walk in to kabina otwarta, bez drzwi, za to ze swobodnie stojącymi szklanymi przegrodami. Możemy do niej wejść z jednej strony lub z dwóch stron i poczuć się zupełnie swobodnie, bo towarzyszy nam tylko tafla wody i idealnie przezroczyste szkło. Fot. Aquaform

REKLAMA

REKLAMA


Kabiny prysznicowe typu walk in zapewniają nam przestrzeń, której nic nie ogranicza. Oprócz tego duża, szklana powierzchnia kabiny typu walk in powiększa przestrzeń łazienki. A ponad to dzięki takiemu rozwiązaniu nie mamy poczucia zamknięcia i izolacji.

Walk in to kabina otwarta, bez drzwi, za to ze swobodnie stojącymi szklanymi przegrodami. Możemy do niej wejść z jednej strony lub z dwóch stron i poczuć się zupełnie swobodnie, bo towarzyszy nam tylko tafla wody i idealnie przezroczyste szkło. Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalny design. Z kabinami walk in nic nie odgradza nas od świata. Gładkie i delikatne szkło sprawia, że nasze ciało poddaje się swobodnej cyrkulacji powietrza. Tym samym oczami wyobraźni zażywamy wodnych przyjemności w plenerze.

REKLAMA

Modna na przestrzeń

Ciasne i przepełnione wyposażeniem łazienki odchodzą do lamusa. Panuje moda na otwieranie przestrzeni, tworzenie salonu kąpielowego, w którym króluje światło, a my zyskujemy swobodę poruszania się. Kabina prysznicowa walk in ma lekką i oszczędną formę, jej jedynym elementem konstrukcyjnym są profile mocujące do ściany i drążki stabilizujące. Neutralny design sprawia, że tego typu kabiny pasują zarówno do modernistycznych łazienek, jak i bardziej tradycyjnych. Ich minimalizm dobrze sprawdza się w nowoczesnym wnętrzu, a w klasycznym - nie przeszkadza i delikatnie je łagodzi.

Zobacz także: Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

 - Klient może dowolnie wybierać możliwość montażu tego typu kabiny np. z płaskim brodzikiem lub bezpośrednio na posadzce z odpływem liniowym - radzi Katarzyna Rogowa, ekspert ze sklepu internetowego lazienkaplus.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Należy wziąć pod uwagę, że w kabinie typu walk in jest nieco chłodniej niż w kabinie zamkniętej.

Czyste kabiny

REKLAMA

Wygoda i ciekawe rozwiązania estetyczne to jedno, jednak w łazience równie ważnym elementem jest higiena i to ona jest wyznacznikiem funkcjonalności. Producenci dbają, aby ściany kabin walk in nie tylko sprawiały wrażenie czystego szkła, ale były nim w rzeczywistości.

Główną przyczyną zabrudzeń i zabarwień, które ciężko usunąć zwykłym środkiem czyszczącym jest przenikanie się substancji chemicznych zawartych w wodzie z tymi na powierzchni szkła. Powłoka polimerowa wygładza taflę szkła i powoduje tzw. efekt hydrofobiczny powłoki "odpychającej" wodę. Kabinę czyścimy za pomocą wody i mokrej szmatki. Dodatkowo możemy stosować odkamieniacz i odżywkę.

Zobacz także: Jakie elementy dekoracji pasują do aranżacji nowoczesnej łazienki?

Możemy również spotkać powłoki, na których powierzchni woda zmienia się w większe krople, które szybciej spływają po powierzchni i zbierają zanieczyszczenia. Dostępne na rynku rozwiązania stają się coraz bardziej zindywidualizowane. Nigdzie nie potrzebujemy tego bardziej niż w łazience, gdzie możemy być sami ze swoim ciałem i myślami. W tej strefie intymności poczucie swobody i wolności jest wyjątkowo ważne. Kabiny walk in mogą być interesującym i komfortowym eksperymentem z wykorzystaniem przestrzeni na własne potrzeby. Dzięki nim stworzymy miejsce w zaciszu domu, w którym możemy przenieść się do krainy żywiołów i zanurzyć w strugach "deszczu" dających złudzenie wodospadu.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA