REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co warto wiedzieć o kabinach prysznicowych typu walk in?

Subskrybuj nas na Youtube
Walk in to kabina otwarta, bez drzwi, za to ze swobodnie stojącymi szklanymi przegrodami. Możemy do niej wejść z jednej strony lub z dwóch stron i poczuć się zupełnie swobodnie, bo towarzyszy nam tylko tafla wody i idealnie przezroczyste szkło. Fot. Aquaform
Walk in to kabina otwarta, bez drzwi, za to ze swobodnie stojącymi szklanymi przegrodami. Możemy do niej wejść z jednej strony lub z dwóch stron i poczuć się zupełnie swobodnie, bo towarzyszy nam tylko tafla wody i idealnie przezroczyste szkło. Fot. Aquaform

REKLAMA

REKLAMA


Kabiny prysznicowe typu walk in zapewniają nam przestrzeń, której nic nie ogranicza. Oprócz tego duża, szklana powierzchnia kabiny typu walk in powiększa przestrzeń łazienki. A ponad to dzięki takiemu rozwiązaniu nie mamy poczucia zamknięcia i izolacji.

Walk in to kabina otwarta, bez drzwi, za to ze swobodnie stojącymi szklanymi przegrodami. Możemy do niej wejść z jednej strony lub z dwóch stron i poczuć się zupełnie swobodnie, bo towarzyszy nam tylko tafla wody i idealnie przezroczyste szkło. Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalny design. Z kabinami walk in nic nie odgradza nas od świata. Gładkie i delikatne szkło sprawia, że nasze ciało poddaje się swobodnej cyrkulacji powietrza. Tym samym oczami wyobraźni zażywamy wodnych przyjemności w plenerze.

REKLAMA

Modna na przestrzeń

Ciasne i przepełnione wyposażeniem łazienki odchodzą do lamusa. Panuje moda na otwieranie przestrzeni, tworzenie salonu kąpielowego, w którym króluje światło, a my zyskujemy swobodę poruszania się. Kabina prysznicowa walk in ma lekką i oszczędną formę, jej jedynym elementem konstrukcyjnym są profile mocujące do ściany i drążki stabilizujące. Neutralny design sprawia, że tego typu kabiny pasują zarówno do modernistycznych łazienek, jak i bardziej tradycyjnych. Ich minimalizm dobrze sprawdza się w nowoczesnym wnętrzu, a w klasycznym - nie przeszkadza i delikatnie je łagodzi.

Zobacz także: Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

 - Klient może dowolnie wybierać możliwość montażu tego typu kabiny np. z płaskim brodzikiem lub bezpośrednio na posadzce z odpływem liniowym - radzi Katarzyna Rogowa, ekspert ze sklepu internetowego lazienkaplus.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Należy wziąć pod uwagę, że w kabinie typu walk in jest nieco chłodniej niż w kabinie zamkniętej.

Czyste kabiny

REKLAMA

Wygoda i ciekawe rozwiązania estetyczne to jedno, jednak w łazience równie ważnym elementem jest higiena i to ona jest wyznacznikiem funkcjonalności. Producenci dbają, aby ściany kabin walk in nie tylko sprawiały wrażenie czystego szkła, ale były nim w rzeczywistości.

Główną przyczyną zabrudzeń i zabarwień, które ciężko usunąć zwykłym środkiem czyszczącym jest przenikanie się substancji chemicznych zawartych w wodzie z tymi na powierzchni szkła. Powłoka polimerowa wygładza taflę szkła i powoduje tzw. efekt hydrofobiczny powłoki "odpychającej" wodę. Kabinę czyścimy za pomocą wody i mokrej szmatki. Dodatkowo możemy stosować odkamieniacz i odżywkę.

Zobacz także: Jakie elementy dekoracji pasują do aranżacji nowoczesnej łazienki?

Możemy również spotkać powłoki, na których powierzchni woda zmienia się w większe krople, które szybciej spływają po powierzchni i zbierają zanieczyszczenia. Dostępne na rynku rozwiązania stają się coraz bardziej zindywidualizowane. Nigdzie nie potrzebujemy tego bardziej niż w łazience, gdzie możemy być sami ze swoim ciałem i myślami. W tej strefie intymności poczucie swobody i wolności jest wyjątkowo ważne. Kabiny walk in mogą być interesującym i komfortowym eksperymentem z wykorzystaniem przestrzeni na własne potrzeby. Dzięki nim stworzymy miejsce w zaciszu domu, w którym możemy przenieść się do krainy żywiołów i zanurzyć w strugach "deszczu" dających złudzenie wodospadu.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA