REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

W Polsce bezdotykowa armatura sterowana fotokomórką także zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, to najbardziej ekologiczne rozwiązanie w wyposażeniu łazienki i kuchni. Fot. Oras
W Polsce bezdotykowa armatura sterowana fotokomórką także zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, to najbardziej ekologiczne rozwiązanie w wyposażeniu łazienki i kuchni. Fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Bezdotykowa armatura łazienkowa kusi swoją prostotą, elegancką formą i poziomem zużycia wody wpisującym się w ekologiczny trend. Modele bezdotykowej armatury łazienkowej ze smukłą, wydłużoną linią dobrze sprawdzą się we wnętrzu każdej łazienki. Będą pasowały do wnętrza, w którym postawiono na nowoczesność, ale także do wnętrza, w którym dominuje tradycyjna aranżacja.

REKLAMA

Armaturę bezdotykową od wielu lat sprzedaje, między innymi, firma Oras. W ekologicznej Skandynawii, skąd wywodzi się marka, bezdotykowe krany to w zasadzie standard większości łazienek. W Polsce bezdotykowa armatura sterowana fotokomórką także zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, to najbardziej ekologiczne rozwiązanie w wyposażeniu łazienki i kuchni. Kran wyposażony w czujnik uruchamia strumień wody jedynie wówczas, gdy przystawimy do niego ręce. Tym samym ogranicza zużycie wody do niezbędnego minimum.

REKLAMA

Tego typu rozwiązania zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością. Możemy z powodzeniem znaleźć modele baterii łazienkowej o niestandardowej wysokości, zaprojektowane głównie z myślą o umywalkach nablatowych – szczególnie tych nowoczesnych przypominających wyglądem głębokie misy. Nie będziemy mieli też problemu ze znalezieniem różnych wysokości. Dzięki temu będziemy mogli dopasować je do różnych umywalek w domach czy w łazienkach dużych obiektów jak hotele czy restauracje.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Jakie są zalety?

Plusy wyróżniające baterie bezdotykowe są nie do przecenienia. Po pierwsze oszczędność – zarówno wody, która płynie z kranu tylko wtedy, gdy jest potrzebna, jak i energii elektrycznej zużywanej do jej podgrzania. Ma to znaczący wpływ na obniżenie kosztów domowego budżetu czy utrzymania budynków komercyjnych, gdzie toalety są często używane.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Po drugie – wygoda. Aby uruchomić taką baterię wystarczy przysunąć do niej dłoń i już pojawia się strumień wody. Dla nas wszystkich to ułatwienie, a dla dzieci także bezpieczeństwo, gdyż bateria ma możliwość ustawienia stałego poziomu temperatury strumienia. Dzięki temu nie musimy za każdym razem szukać równowagi między zimną i gorącą wodą, a maluchy na pewno się nie poparzą.

Po trzecie – higiena. Baterię bezdotykową uruchamiamy ruchem dłoni, nie musimy dotykać kranu. Nie narażamy się więc na kontakt z bakteriami, co jest szczególnie istotne w łazienkach, z których korzysta wiele osób np. w miejscach publicznych: restauracjach, galeriach handlowych czy klubach fitness. Łatwiej jest też utrzymać baterię w czystości - gdy nie dotykamy kranu mokrą ręką, mniej jest na nim zacieków. Doceni to każdy, kto choć raz czyścił baterię do połysku.

Zobacz także: Jakie wybrać baterie łazienkowe?

Możemy również znaleźć wersje z praktyczną rączką z prysznicem uruchamianą krótkimi ruchami ręki przed fotokomórką baterii. Rozwiązanie to daje wygodę w użytkowaniu, można np. szybko i sprawnie napełnić wodą wysokie naczynie, które nie zmieści się pod kranem. Rączka powiększa też zasięg kranu i w małych łazienkach z powodzeniem zastępuje klasyczny bidet podnosząc komfort codziennej higieny. Baterie bezdotykowe dają też możliwość indywidualnego ustawienia czasu wypływu wody.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

REKLAMA

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA