REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

W Polsce bezdotykowa armatura sterowana fotokomórką także zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, to najbardziej ekologiczne rozwiązanie w wyposażeniu łazienki i kuchni. Fot. Oras
W Polsce bezdotykowa armatura sterowana fotokomórką także zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, to najbardziej ekologiczne rozwiązanie w wyposażeniu łazienki i kuchni. Fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Bezdotykowa armatura łazienkowa kusi swoją prostotą, elegancką formą i poziomem zużycia wody wpisującym się w ekologiczny trend. Modele bezdotykowej armatury łazienkowej ze smukłą, wydłużoną linią dobrze sprawdzą się we wnętrzu każdej łazienki. Będą pasowały do wnętrza, w którym postawiono na nowoczesność, ale także do wnętrza, w którym dominuje tradycyjna aranżacja.

REKLAMA

Armaturę bezdotykową od wielu lat sprzedaje, między innymi, firma Oras. W ekologicznej Skandynawii, skąd wywodzi się marka, bezdotykowe krany to w zasadzie standard większości łazienek. W Polsce bezdotykowa armatura sterowana fotokomórką także zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, to najbardziej ekologiczne rozwiązanie w wyposażeniu łazienki i kuchni. Kran wyposażony w czujnik uruchamia strumień wody jedynie wówczas, gdy przystawimy do niego ręce. Tym samym ogranicza zużycie wody do niezbędnego minimum.

REKLAMA

Tego typu rozwiązania zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością. Możemy z powodzeniem znaleźć modele baterii łazienkowej o niestandardowej wysokości, zaprojektowane głównie z myślą o umywalkach nablatowych – szczególnie tych nowoczesnych przypominających wyglądem głębokie misy. Nie będziemy mieli też problemu ze znalezieniem różnych wysokości. Dzięki temu będziemy mogli dopasować je do różnych umywalek w domach czy w łazienkach dużych obiektów jak hotele czy restauracje.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Jakie są zalety?

Plusy wyróżniające baterie bezdotykowe są nie do przecenienia. Po pierwsze oszczędność – zarówno wody, która płynie z kranu tylko wtedy, gdy jest potrzebna, jak i energii elektrycznej zużywanej do jej podgrzania. Ma to znaczący wpływ na obniżenie kosztów domowego budżetu czy utrzymania budynków komercyjnych, gdzie toalety są często używane.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Po drugie – wygoda. Aby uruchomić taką baterię wystarczy przysunąć do niej dłoń i już pojawia się strumień wody. Dla nas wszystkich to ułatwienie, a dla dzieci także bezpieczeństwo, gdyż bateria ma możliwość ustawienia stałego poziomu temperatury strumienia. Dzięki temu nie musimy za każdym razem szukać równowagi między zimną i gorącą wodą, a maluchy na pewno się nie poparzą.

Po trzecie – higiena. Baterię bezdotykową uruchamiamy ruchem dłoni, nie musimy dotykać kranu. Nie narażamy się więc na kontakt z bakteriami, co jest szczególnie istotne w łazienkach, z których korzysta wiele osób np. w miejscach publicznych: restauracjach, galeriach handlowych czy klubach fitness. Łatwiej jest też utrzymać baterię w czystości - gdy nie dotykamy kranu mokrą ręką, mniej jest na nim zacieków. Doceni to każdy, kto choć raz czyścił baterię do połysku.

Zobacz także: Jakie wybrać baterie łazienkowe?

Możemy również znaleźć wersje z praktyczną rączką z prysznicem uruchamianą krótkimi ruchami ręki przed fotokomórką baterii. Rozwiązanie to daje wygodę w użytkowaniu, można np. szybko i sprawnie napełnić wodą wysokie naczynie, które nie zmieści się pod kranem. Rączka powiększa też zasięg kranu i w małych łazienkach z powodzeniem zastępuje klasyczny bidet podnosząc komfort codziennej higieny. Baterie bezdotykowe dają też możliwość indywidualnego ustawienia czasu wypływu wody.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA