REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dane GUS

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wyniki budownictwa w styczniu 2023

Główny Urząd Statystyczny zaprezentował informacje o wynikach budownictwa w styczniu 2023 r. Czy różnią się od prognozowanych? 

Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-październik 2022 [Komentarz do danych GUS]

Opublikowane wyniki dotyczące budownictwa mieszkaniowego nie są zaskoczeniem lecz kontynuacją obserwowanej zmiany trendu. Można spodziewać się, że w tym roku zarówno wśród deweloperów, jak i (łącznie) we wszystkich kategoriach budownictwa zostanie oddanych mniej więcej tyle samo mieszkań co w roku poprzednim (dla przypomnienia w 2021 r. deweloperzy oddali 142 tys. jednostek).

Deweloperzy rozpoczynają coraz mniej inwestycji mieszkaniowych [Komentarz do danych GUS]

Wrześniowa informacja GUS, komunikująca wstępne wyniki budownictwa mieszkaniowego w sierpniu oraz w okresie ośmiu miesięcy bieżącego roku, w pełni potwierdziła obawy o rozwojowy charakter procesu hamowania inwestycji rynku mieszkaniowego w odpowiedzi na załamanie statystyk sprzedażowych lokali deweloperskich.

Spada sprzedaż mieszkań deweloperskich [komentarz do danych GUS]

Najnowsza informacja GUS, komunikująca wstępne wyniki budownictwa mieszkaniowego w lipcu oraz w okresie siedmiu miesięcy bieżącego roku, wreszcie zakomunikowała korelację danych inwestycyjnych mieszkaniowego rynku pierwotnego z postępującym już czwarty kwartał z rzędu załamaniem sprzedaży lokali deweloperskich. Tym samym inwestycyjne eldorado budowniczych mieszkań definitywnie dobiegło końca.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe w czerwcu nadal na wysokim poziomie - komentarz do danych GUS

Najnowsza informacja GUS, komunikująca wstępne wyniki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz w pierwszym półroczu bieżącego roku, wciąż nie koresponduje z postępującym załamaniem sprzedaży lokali deweloperskich, którego rynek pierwotny doświadcza już od trzech kwartałów. Niestety, są to zapewne ostatnie symptomy inwestycyjnego eldorado budowniczych mieszkań.

Budownictwo mieszkaniowe w maju 2022

Z najnowszych danych GUS wynika, że w maju 2022 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 13,1 tys. mieszkań. To najwyższy miesięczny wynik od ubiegłorocznych wakacji. Zdaniem analityków Otodom ożywienie jest jednak tylko „wirtualne”, a na rynku obserwujemy inną ważną zmianę – powrót rynku kupującego.

Wyniki budownictwa w grudniu 2020

Wyniki budownictwa w grudniu 2020. Według danych GUS silny wzrost wypracowany w grudniu wyglądał lepiej od odnotowanego przed rokiem. Okazuje się, że budownictwo początkowo było jedną z niewielu rodzajów działalności gospodarczej, dla której wpływ ograniczeń związanych z COVID-19 był mało odczuwalny, jednak z początkiem trzeciego kwartału 2020 r. dały się już odczuć pierwsze decyzje o wstrzymaniu lub anulowaniu części projektów budowlanych.

GUS: budownictwo mieszkaniowe w doskonałej formie

GUS przedstawił statystyki dotyczące rynku mieszkań po pierwszych miesiącach 2018 r. Okazuje się, że w tym okresie do użytkowania oddano więcej mieszkań niż przed rokiem. GUS informuje także o wzroście liczby mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

REKLAMA

Raport GUS – poprawa na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości zaczyna powoli wychodzić z kryzysu, na razie poprawa jest nieznaczna, ale może wyznaczać nowy trend zwyżkowy. Przeczytaj jak kształtuje się rynek nieruchomości inicjowanych przez deweloperów i przez osoby prywatne.

Rynek mieszkaniowy – dane GUS – jest szansa na poprawę

Dane GUS od miesięcy potwierdzają zastój na rynku mieszkaniowym, jednak w czerwcu odnotowano wzrost rozpoczynanych inwestycji. Lepsze dane z jednego miesiąca nie muszą być początkiem trendu wzrostowego, ale dają nadzieję na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym.

W jakich warunkach mieszkają Polacy?

Warunki życia Polaków z roku na rok ulegają poprawie – tak wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego przygotowanego na podstawie danych zebranych w czasie Narodowego Spisu Powszechnego. Pomimo lepszej sytuacji mieszkaniowej, część Polaków ciągle mieszka w złych warunkach.

Najnowsze dane GUS potwierdzają zastój na rynku nieruchomości

Najnowsze dane GUS pokazują, że rzeczywiście mamy do czynienia z zastojem na rynku nieruchomości. Za taki stan w dużej mierze odpowiedzialna jest ustawa deweloperska. Niestety prognozy nie pozwalają spodziewać się poprawy w najbliższym czasie.

REKLAMA