Zioła na zaparcia
REKLAMA
REKLAMA
Mięta pieprzowa – właściwości lecznicze
REKLAMA
Mięta wykorzystywana jest jako zioło lecznicze. Herbatki z Mięty wspomagają pracę układu pokarmowego poprzez łagodzenie wzdęć, nudności, zgagi, dlatego mogą być stosowane przy leczeniu uciążliwych zaparć. Mięta wspomaga również wydzielanie soków trawiennych. Mięty pieprzowej używamy jako przyprawy, dlatego na pewno znajdziemy dla niej miejsce w swojej kuchni.
Zobacz także: Zioła na kaszel
Mięta pieprzowa – uprawa
Zobacz także: Zioła na ból głowy
Najlepszą glebą dla Mięty pieprzowej jest gleba próchnicza, przepuszczalna, wilgotna i bogata w wapń. Pamiętajmy, że Mięta należy do roślin o dużym zapotrzebowaniu na substancje odżywcze, dlatego powinniśmy ją regularnie nawozić. Stosujmy nawozy organiczne i nawozy mineralne. Ważne aby nie dopuścić do przenawożenia Mięty pieprzowej, gdyż wówczas roślina będzie słabiej rosnąć. Podczas pielęgnacji Mięty najważniejsze jest opielanie – roślina nie może być zagłuszona przez inne rosnące obok. Miętę pieprzową należy zbierać po pojawieniu się pierwszych kwiatów. Dzięki temu roślina będzie zawierała dużą ilość olejków eterycznych, które pomogą nam w leczeniu różnorodnych dolegliwości.
Jeżyna – właściwości lecznicze
Jeżyna jest stosowana przy zaparciach gdyż skutecznie pomaga osobom z zaburzeniami przemiany materii i przy problemach z trawieniem. Poza tym Jeżynę zaleca się chorym na nerki i pęcherz moczowy. Sok z Jeżyn ma działanie przeciwgorączkowe, dlatego może być stosowany przy przeziębieniach i grypie.
Jeżyna – uprawa
Najlepszym miejscem do uprawy Jeżyny jest miejsce słoneczne, ale niewystawione na bezpośrednie działanie wiatru. Gleba odpowiednia dla tej rośliny to gleba próchnicza, luźna i wilgotna. Dwa razy do roku należy nawozić krzewy nawozami wieloskładnikowymi – to najprawdopodobniej zapewni nam obfity plon.
Rumianek – właściwości lecznicze
Rumianek w postaci herbat i naparów wpływa łagodząco na bóle brzucha spowodowane skurczami jelit. Dodatkowo zioło działa również rozkurczająco, a także wspomaga wydalanie gazów z organizmu. Ze względu na te właściwości Rumianku możemy go stosować przy problemach z zaparciami.
Zobacz także: Zioła dla diabetyków
Rumianek – uprawa
Rumianek to roślina na stanowisko słoneczne. Odpowiednią glebą do uprawy Rumianku jest gleba wapienna, żyzna i nieco cięższa. Podczas pielęgnacji Rumianku pamiętajmy o regularnym odchwaszczaniu i wzruszaniu gleby w pobliżu rośliny. Jeśli chcemy rozmnażać Rumianek, możemy to zrobić przez wysiew nasion bezpośrednio do gruntu. Podczas siania nie należy przykrywać nasion ziemią, a jedynie wgniatać je lekko w podłoże.
Zobacz także: Stewia – roślina, której możemy używać zamiast cukru
REKLAMA
REKLAMA