REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Najlepsze zioła na otyłość

Justyna Hek
Lubczyk. Fot. Fotolia
Lubczyk. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Otyłość i odchudzanie to tematy pojawiające się w każdej kolorowej gazecie. Aby schudnąć stosujemy diety cud. Nie zapominajmy jednak, że odchudzanie mogą wspomagać także hodowane w ogródku zioła. Mięta pieprzowa, Lubczyk lekarski, Krwawnik pospolity, Poziomka pospolita lub Szałwia lekarska – te rośliny ułatwią nam walkę z nadwagą. Radzimy jak uprawiać zioła na otyłość.

Mięta pieprzowa – właściwości lecznicze

REKLAMA

Mięta od wielu lat stosowana jest jako zioło lecznicze. Herbatki z Mięty wpływają dodatnio na pracę układu pokarmowego – łagodzą wzdęcia, nudności, zgagę, wspomagają wydzielanie soków trawiennych – świetnie nadają się dla osób na diecie. Mięty pieprzowej używamy jako przyprawy, dlatego na pewno znajdziemy dla niej miejsce w swojej kuchni.

Zobacz także: Zioła hodowane w donicach – pielęgnacja jesienią

Mięta pieprzowa – uprawa

Zobacz także: Jak wyhodować zioła w doniczkach?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odpowiednią glebą dla Mięty pieprzowej będzie gleba próchnicza, przepuszczalna, wilgotna i bogata w wapń. Ze względu na to, że Mięta należy do roślin o dużym zapotrzebowaniu na substancje odżywcze, powinniśmy ją regularnie nawozić. W tym celu stosujemy zarówno nawozy organiczne, jak i mineralne. Uważajmy aby nie przenawozić Mięty pieprzowej gdyż wówczas plony będą niewielkie. Jeśli chodzi o pielęgnację Mięty, to najważniejsze jest opielanie – roślina nie może być zagłuszona przez inne rosnące obok. Zbioru Mięty pieprzowej powinniśmy dokonać po pojawieniu się pierwszych kwiatów. Dzięki temu roślina wytworzy dużą ilość olejków eterycznych, które pomogą nam w leczeniu różnorodnych dolegliwości.

Lubczyk lekarski – właściwości lecznicze

Lubczyk lekarski bywa nazywany także Lubczykiem ogrodowym, Łakotnym zielem, Mleczeniem lub Lubiśnikiem lekarskim. Jako zioło na otyłość Lubczyk lekarski może być stosowany ze względu na swoje właściwości moczopędne i zmniejszające fermentację w jelitach. Poza tym Lubczyk jest zalecany kobietom cierpiącym na intensywne bóle menstruacyjne – zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości. Dodatkowo Lubczyk lekarski to najbardziej znane zioło zwiększające pobudliwość seksualną.

Lubczyku możemy używać również jako przyprawy do dań mięsnych, sosów, sałatek, zup i twarożków. Intensywny zapach tej rośliny powoduje, że powinniśmy stosować go oszczędnie.

Zobacz także: Zioła w ogrodzie

Lubczyk lekarski – uprawa

Najlepszym podłożem dla tej rośliny jest podłoże przepuszczalne, ze sporym dodatkiem wapnia. Ważne jest abyśmy pamiętali o regularnym podlewaniu Lubczyka lekarskiego. Właściwości lecznicze ma zwłaszcza korzeń  Lubczyka, zaś jako przyprawy używamy młodych liści tej rośliny. Zarówno korzeń, jak i liście zbieramy jesienią po dwóch, trzech latach hodowli.

Zobacz także: Zioła na lepsze trawienie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA