Najlepsze zioła na przeziębienie
REKLAMA
REKLAMA
Rumianek – właściwości lecznicze
REKLAMA
Rumianek jest doceniany ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Szczególnie polecane są herbatki rumiankowe, które pomagają w leczeniu przeziębień. Przy intensywnym katarze możemy także zastosować inhalacje z rumianku – pomogą nam pozbyć się uciążliwej dolegliwości.
Rumianek – uprawa
Rumianek możemy uprawiać we własnym ogrodzie. Miejscem najlepszym dla Rumianku jest miejsce słoneczne o ciężkiej, żyznej i wapiennej glebie. Pamiętajmy, że należy regularnie pielić chwasty w pobliżu Rumianku dopóki roślina się nie rozkrzewi. Warto także co jakiś czas wzruszać ziemię na rabacie z Rumiankiem. Rumianek rozmnażamy z nasion, które wysiewa się wprost do podłoża.
Zobacz także: Gdzie możesz zastosować zioła ze swojego ogródka?
Krwawnik pospolity – właściwości lecznicze
Napary z Krwawnika pospolitego są szczególnie polecane przy przeziębieniach i grypie ze względu na swoje właściwości rozgrzewające i napotne. Roślina wpływa pozytywnie na układ oddechowy, ma właściwości przeciwzapalne, a także rozkurczowe. Dzięki tym właściwościom Krwawnik pospolity pomaga łagodzić typowe objawy przeziębień.
Zobacz także: Zioła hodowane w donicach – pielęgnacja jesienią
Krwawnik pospolity – uprawa
Krwawnik zaliczamy do roślin łatwych w uprawie – roślina ta może rosnąć praktycznie w każdych warunkach glebowych. Mimo to preferuje podłoże piaszczyste, umiarkowanie kwaśne lub obojętne i dość suche. Najlepszym stanowiskiem do uprawy Krwawnika pospolitego jest stanowisko średnio nasłonecznione. Krwawnik łatwo rozmnaża się poprzez podział bryły korzeniowej, choć można go rozmnożyć także przez nasiona.
Wiciokrzew – właściwości lecznicze
Wiciokrzew świetnie nadaje się do płukanek wykorzystywanych przy stanach zapalnych gardła i jamy ustnej. Dodatkowo możemy go wykorzystać do obniżenia gorączki, leczenia bólów głowy i bólu gardła. Oprócz tego Wiciokrzew niweluje ropnie i opuchliznę gardła.
Zobacz także: Jak wyhodować zioła w doniczkach?
Wiciokrzew – uprawa
Wiciokrzewy możemy uprawiać na glebach żyznych, przepuszczalnych, dość wilgotnych i próchnicznych. Najlepszym stanowiskiem dla tej rośliny jest stanowisko słoneczne, choć Wiciokrzew poradzi sobie także w miejscu półcienistym. Pamiętajmy, że Wiciokrzewy są narażone na ataki ze strony różnych szkodników. Do najpopularniejszych należą mszyce i mączniak prawdziwy.
Zobacz także: Zioła w ogrodzie
REKLAMA
REKLAMA