REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Płytki ceramiczne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co zamiast glazury w łazience i kuchni? Farba, szkło, tapeta, blacha, kamień, beton, drewno?

Co zamiast glazury w łazience i kuchni? Płytki na ścianach w łazience czy nad blatem w kuchni to praktyczne, ale standardowe rozwiązanie. A gdyby je tak zastąpić innym materiałem? Sprawdźmy, jakie mamy możliwości i co będzie dla nas przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Niezależnie na jaką opcję się zdecydujemy, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że okładzina na ścianę w kuchni i łazience powinna być odporna na zawilgocenie oraz na różnego rodzaju zaplamienia.

Wykończenie ścian w kuchni. ZDJĘCIA

Jak wykończyć ściany w kuchni? Jaki materiał będzie najlepszy? Płytki ceramiczne - są praktyczne, tanie i popularne. Mozaika - wyjątkowa i nietuzinkowa, ale nie łatwa w układaniu. Cegła - to ciekawy rustykalny materiał, który zawsze jest modny. Szkło - najlepiej sprawdzi się w nowoczesnej kuchni. Zobacz galerię zdjęć 20 przykładowych aranżacji kuchennych i wybierz takie rozwiązanie, które będzie dla ciebie najlepsze.

Płytki Paradyż – Antico/Arke

Antico/Arke to płytki ceramiczne Grupy Paradyż. Kolekcja Antico/Arke to płytki w stylu rustykalnym. W kolekcji znajdują się zarówno płytki ścienne jak i podłogowe.

Wybór płytek do małej łazienki – czym się kierować?

Jakie płytki wybrać do małej łazienki? Które są lepsze: małe płytki, duże a może mozaika? Czy wybór rodzaju płytek ma wypływ na sposób ich układania. Zobacz, jakie płytki kupić do wykończenia małej łazienki.

REKLAMA

Płytki ceramiczne – wszystko co trzeba wiedzieć o ich kupnie i układaniu

Płytki ceramiczne najczęściej stosuje się do wykończania ścian i podłóg kuchni i łazienek. Duża oferta producentów płytek ceramicznych powoduje, że coraz więcej inwestorów stosuje płytki do wykańczania nie tylko łazienek i kuchni, ale także salonów, korytarzy, tarasów i innych elementów budynku.

Układanie płytek ściennych – mozaiki, lustrzanych, plastikowych oraz korkowych

Płytki ceramiczne świetnie sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki. Wybierając płytki ceramiczne do innych pomieszczeń warto kierować się czymś więcej niż tylko względami praktycznymi. Zobacz, jak układać płytki mozaikowe, lustrzane, plastikowe oraz korkowe.

Układanie płytek ceramicznych na tarasie – rozwiązanie modułowe

Płytki ceramiczne na tarasie to najczęściej wybierane rozwiązanie przez inwestorów. Dobre dobrane płytki ceramiczne są trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jednym ze sposobów układania płytek ceramicznych na tarasie jest rozwiązane modułowe, przeczytaj na czym ono polega.

Izolacja przeciwwilgociowa w łazience i kuchni, czyli jak zabezpieczyć się przed wilgocią?

Każdym domu znajdują się tzw. pomieszczenia mokre, czyli takie, które z racji swojej funkcji narażone są na zawilgocenie. Dotyczy to głównie łazienek i ubikacji, pralni, suszarni oraz kuchni. Jak więc zabezpieczyć nasz domu lub mieszkanie przed pojawieniem się wilgoci?

REKLAMA

Właściwości fizyczne i mechaniczne płytek ceramicznych

Wygląd zewnętrzny płytek ceramicznych to nie wszystko. Przy ich wyborze powinniśmy uwzględnić właściwości fizyczne oraz mechaniczne. To temat bardzo istotny, ponieważ pozwala zapobiec frustracji podczas użytkowania płytek ceramicznych.

Jak położyć płytki ceramiczne na zabudowie kartonowo-gipsowej?

Położenie płytek ceramicznych na zabudowie karton - gipsowej wymaga precyzji. Najlepiej zlecić to zadanie doświadczonemu glazurnikowi.

Odmień swoją glazurę metodą „płytka na płytkę”


Planując remont kuchni czy łazienki wielu z nas zamierza wymienić płytki. Wymiana płytek ceramicznych to bardzo długi i kosztowny proces. Istnieje jednak sposób, aby znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze stosując metodę przyklejania nowej glazury na starą. Jak tego dokonać by otrzymać ten sam efekt, co w przypadku zerwania starej glazury?

Jak fugować płytki w sześciu krokach?



Jak poprawnie fugować płytki ceramiczne? Nie jest to trudne zadanie i można je wykonać samemu. Aby zafugować położone już płytki, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi takich jak: mieszadło, paca, gąbka oraz taśma malarska. Poniżej w kilku krokach przedstawiamy jak wykonać poprawne fugowanie.

Jak ułożyć ciekawą mozaikę?

Mozaika daje nam możliwość projektowania efektownych kompozycji, co sprawia, że nadal cieszy się dużą popularnością. Powinniśmy jednak pamiętać, że ułożenie ciekawej mozaiki wymaga doświadczenia i precyzji.

Co wybrać: duże płytki czy mozaikę?

Do wykańczania ścian lub podłogi w kuchni czy łazience najczęściej wybieramy płytki ceramiczne. Standardowe płytki o wymiarach 30/30 cm coraz częściej zastępujemy dużymi płytkami ceramicznymi lub też drobną mozaiką. To, jakie płytki wybierzemy będzie miało znaczący wpływ na efekt, jaki osiągniemy.

Ekspert radzi: czego unikać przy klejeniu płytek?


Zazwyczaj, jeśli decydujemy się samodzielnie ułożyć ceramikę, nieświadomie popełniamy błędy, które wpływają na wytrzymałość okładziny. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ważne jest użycie dobrej jakości zaprawy klejowej. Ale najważniejsza jest fachowa wiedza i umiejętności. Co musimy wiedzieć, żeby podejść do sprawy profesjonalnie?

Ekspert radzi: jak wymienić pękniętą płytkę ceramiczną


Każdy rodzaj płytki ceramicznej może ulec uszkodzeniu. Wystarczy przez przypadek upuścić na nie coś ciężkiego, by powstały nieusuwalne pęknięcia. Wymiana płytki jest na tyle prosta, że możemy zrobić to sami, przy pomocy szybkowiążącego kleju i fugi.

Jak ocenić jakość podłoża pod glazurę?


Zwykle dokonuje tego glazurnik przed przystąpieniem do pracy. My pokazujemy jak tę ważną czynność wykonać samodzielnie, wykorzystując najprostsze narzędzia, które mamy pod ręką.

Jak wybrać płytki ceramiczne i kamienne w zależności od budżetu?


Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli płytek ceramicznych i kamienia. Niektóre imitują drewno, inne tkaniny – wybór jest niemal nieograniczony. Tak wiele, jak modeli, jest i cen. Warto przeanalizować, czego potrzebujemy i jaką chcemy przeznaczyć na naszą podłogę kwotę.

Płytki ceramiczne

Są bardziej porowate niż płytki porcelanowe, wytwarzane są z gliny i poddawane obróbce cieplnej – wypalaniu w piecu.

REKLAMA