REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczny kredyt 2% na zakup mieszkania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy „Bezpieczny Kredyt 2%” spełni marzenia o własnym M?

Własne mieszkanie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Trójmieście, to cel wielu młodych Polek i Polaków, którzy migrują do największych miast w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Czy „Bezpieczny Kredyt 2%” spełni marzenia o własnym M? 

Komunikat MF: 50 000 kredytów hipotecznych na 2% w 2023 r. Koszt dopłaty z budżetu 1 mld zł

Ministerstwo Finansów spodziewa się, że liczba kredytów udzielonych w programie "bezpieczny kredyt 2 proc." w 2023 r. sięgnie ok. 50 tys. - poinformował wiceminister finansów Artur Soboń w PR24. Koszt dla budżetu w tym roku wyniesie nieco poniżej 1 mld zł.

Przykład Bezpiecznego Kredytu 2% [kredyt 550 000 zł, rata 5400 zł, dopłata do raty 2600 zł]

Ruszył system dopłat do kredytów hipotecznych w ramach programu "Bezpieczny Kredyt 2%".

80 odpowiedzi rządu na pytania o Bezpieczny Kredyt 2% [konkubinat, kupno działki, wykończenie domu, współwłasność]

Ocena spełnienia warunków programu „Pierwsze Mieszkanie” należy do banku biorącego udział w programie. W przypadku dokonania pozytywnej weryfikacji spełnienia kryteriów ustawowych to bank podejmie decyzję o możliwości udzielenia bezpiecznego kredytu 2% i założenia Konta Mieszkaniowego. Ministerstwo Rozwoju i Technologii nie będzie brało udziału w tym procesie.

REKLAMA

Jaką kwotę można pożyczyć w "Bezpiecznym kredycie 2%"? Na ile lat? Jaki wkład własny? Które banki?

Gdzie jest dostępny "Bezpieczny kredyt 2%"? Jaka kwota? Jaki okres kredytowania?

Bezpieczny kredyt 2% potrzebny klientom i całej branży nieruchomości

Czynniki, które mogą pozytywnie wpłynąć na rynek nieruchomości to rządowy program dopłat do kredytu na zakup pierwszego mieszkania, czyli tzw. Bezpieczny kredyt 2%, poprawa sytuacji gospodarczej związana ze spadkiem inflacji przewidywana na II połowę roku, a także złagodzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego warunków oceny zdolności kredytowej, zawartych w  tzw. Rekomendacji S. 

Bezpieczny kredyt 2% – najważniejsze założenia i znaki zapytania

Po 1989 r. różne rządy wprowadzały programy, mające na celu wspieranie polityki mieszkaniowej. Nie zostały jednak stworzone rozwiązania, które byłyby odpowiedzią na problem dostępności mieszkań, relacji wysokości dochodów do rosnących cen nieruchomości czy możliwości sfinansowania tego zakupu. Czy nowy program jest odpowiedzią na niedobór nieruchomości?

Bezpieczny Kredyt 2% - warunki

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przedstawiło projekt ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, w którym został zawarty m.in. projekt dopłat do kredytu hipotecznego, czyli Bezpieczny Kredyt 2%. Jakie są jego założenia? Kto będzie mógł skorzystać? I kiedy wejdzie w życie?

REKLAMA

Bezpieczny kredyt 2% na zakup mieszkania - zabezpieczenia przed nadużyciami

W projekcie ustawy ws. kredytu 2 proc. przewidzieliśmy rozwiązania, które mają przeciwdziałać nadużyciom - powiedział w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Zaznaczył, że jeśli kredytobiorca nie będzie mieszkać w nieruchomości zakupionej dzięki temu kredytowi, utraci prawo do dopłaty.

REKLAMA