REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić industrialne wnętrze?

Anna  Dobrzycka
salon i sklep internetowy 9design
Loft Fot. Fotolia
Loft Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na pewno wielu z was zachwycają przestronne i surowe aranżacje apartamentów w byłych budynkach przemysłowych, tzw. loftach. Czy jednak musimy być posiadaczami takiego ekskluzywnego mieszkania, by pozwolić sobie na jego urządzenie w stylu industrialnym? Oczywiście nie! Stylistyka przemysłowa odnajdzie się także w "zwykłym" mieszkaniu i domu.

Po pierwsze, postawmy na prostotę i minimalizm. Usuńmy drobne dekoracje i bibeloty, pozbądźmy się wszelkich porcelanowych figurek i stosów ozdobnych świec. Styl industrialny raczej ich nie toleruje. Następnie, jeżeli przestronność nie jest mocną stroną naszego lokum, zastosujmy kilka powszechnie znanych sztuczek, by optycznie powiększyć metraż naszego mieszkania (jasne kolory ścian i podłóg, powierzchnie lustrzane itd.). Nie rezygnujmy z leciwej podłogi z drewnianych desek – jak najbardziej wpisze się w naszą stylistykę. Podobnie nie maskujmy widocznych elementów instalacyjnych i konstrukcyjnych, jak rury hydrauliczne, drewniane stropy, które w uzyskaniu przemysłowego charakteru wnętrza jak najbardziej pomogą.

REKLAMA

Zobacz także: Przytulna kuchnia w stylu vintage

REKLAMA

Niezwykle istotnym elementem jest kolorystyka. W przypadku tej stylistyki wskazana jest monochromatyczność w odcieniach szarości, czerni i bieli. Oczywiście możemy pozwolić sobie na barwne elementy, ale niech to będą pojedyncze kontrastowe akcenty kolorystyczne, np. w postaci dużego obrazu na ścianie. Materiały takie, jak: beton, surowe drewno, metal to nasi sprzymierzeńcy – nie bójmy się ich!

Skoro mamy już bazę, przejdźmy do punktu kulminacyjnego, a więc mebli i oświetlenia. W ich doborze kierujemy się wyżej opisanymi zasadami: stawiamy na prostotę, surowość, wspomnianą wąską paletę barw. W tym wypadku mniej – znaczy więcej… przemysłowego charakteru. Jak najbardziej wskazane są metalowe komody i szafki, stół z blatem z surowego drewna, akcenty vintage w postaci odrapań i odprysków farby.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niech wisienką na naszym industrialnym torcie będzie odpowiednio stylizowane oświetlenie: metalowe przemysłowe lampy wiszące i podłogowe. Te pierwsze równie dobrze wyglądają pojedynczo, jak i podwójnie, umocowane np. nad długim, prostokątnym drewnianym stołem. Lampę podłogową postawić warto w wolnym rogu pomieszczenia lub obok fotela lub kanapy.

Oto podstawy aranżacji w stylu industrialnym. Oczywiście to tylko namiastka wiedzy, ale odpowiednio wdrożona na pewno pozwoli wam stworzyć wymarzone wnętrze.

Zobacz także: Aranżacja wnętrza w dworskim stylu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA