Najlepsze zioła na alergie

REKLAMA
REKLAMA
Dziurawiec – właściwości lecznicze
REKLAMA
Dziurawiec dzięki dużej zawartości garbników, soli mineralnych, kwasów organicznych, flawonoidów i składników litofilnych zaliczany jest do roślin leczniczych. Wspomaga leczenie alergii ze względu na swoje właściwości dezynfekujące, przeciwkrwotoczne, bakteriobójcze. Dziurawiec jest stosowany przy problemach skórnych i z przemianą materii, stanach zapalnych gardła, a także stanach zapalnych przewodu pokarmowego. Napary z Dziurawca wzmacniają układ krwionośny i działają rozkurczowo.
Zobacz także: Zioła na lepsze trawienie
Dziurawiec – uprawa
Zobacz także: Najlepsze zioła na otyłość
Dziurawiec należy uprawiać na stanowiskach słonecznych. Glebą najlepszą dla tej rośliny jest gleba lekka i żyzna. Dziurawiec nawozimy regularnie, nawozami organicznymi – kompostem. Rozmnażanie Dziurawca możemy wykonać poprzez wysiew nasion. Podczas wysiewu, Dziurawca nie powinno się przysypywać ziemią. Wystarczy, że lekko wciśniemy nasiona w glebę. Jeśli chcemy ściąć Dziurawca, a później wykorzystać go do tworzenia herbatek i naparów, najlepiej zrobić to na początku kwitnienia. Ważne, aby roślina nie zdążyła jeszcze zawiązać nasion.
Krwawnik – właściwości lecznicze
Krwawnik wykorzystujemy zwłaszcza przy chorobach układu pokarmowego. Wpływa na trawienie i pomaga podczas zaburzeń ze strony tego układu co jest szczególnie ważne przy alergiach pokarmowych. Oprócz tego Krwawnik ma działanie przeciwzapalne, obniżające ciśnienie krwi, a także odpowiadające za szybsze gojenie się różnorodnych ran. Możemy go stosować również w schorzeniach układu moczowego i przy problemach z wątrobą.
Krwawnik – uprawa
Zobacz także: Najlepsze zioła na przeziębienie
Krwawnik nie jest zbytnio wymagającą rośliną, będzie rósł nawet na ubogich glebach. Jeśli jednak chcemy, aby rozwijał się efektownie, zapewnijmy mu żyzne podłoże o dużym stężeniu azotu. Najlepszym miejscem do uprawy Krwawnika będzie miejsce słoneczne. Rozmnażanie Krwawnika możemy przeprowadzić wegetatywnie lub przez wysiew nasion – w okresie wiosennym. Zbiór ziela i kwiatostanów, które są wykorzystywane do celów leczniczych powinniśmy przeprowadzić w trakcie kwitnienia. Mamy na to czas od czerwca aż do października. Krwawnik należy ścinać na wysokości od 15 do 20 cm.
Zobacz także: Stewia – roślina, której możemy używać zamiast cukru
REKLAMA
REKLAMA