REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zioła dla niemowląt

Justyna Hek
Koper. Fot. Fotolia
Koper. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Niemowlęta możemy poić herbatkami ziołowymi, które wspomogą pracę układu trawiennego, wpłyną na apetyt lub pomogą przy przeziębieniach. Ważne jest, żeby przy stosowaniu ziół zachować umiar, gdyż duża ilość najprawdopodobniej zaszkodzi dziecku. Koper włoski, Rumianek i Biedrzeniec anyż podawane raz na jakiś czas, będą miały pozytywny wpływ na organizm naszego malucha. Radzimy jak hodować zioła dla niemowląt.

 Rumianek – właściwości lecznicze

REKLAMA

Herbatkami z Rumianku można poić dzieci już od drugiego tygodnia życia. Rumianek wpływa łagodząco na kolki dziecięce i bóle brzucha spowodowane skurczami jelit. Zioło działa również uspokajająco, dlatego zaleca się stosowanie herbatek rumiankowych w przypadku problemów z zasypianiem.

Zobacz także: Zioła na lepsze trawienie

Rumianek – uprawa

Zobacz także: Przyprawy rozgrzewające

Rumianek jest rośliną na stanowisko słoneczne. Najlepszą glebą do uprawy Rumianku będzie gleba wapienna, żyzna i nieco cięższa. Jeśli chcemy rozmnażać Rumianek możemy to robić przez wysiew nasion bezpośrednio do gruntu. Pamiętajmy, że podczas siania nie należy przykrywać nasion ziemią, a jedynie wgnieść je lekko w podłoże. Przy pielęgnacji Rumianku ważne jest regularne odchwaszczanie i wzruszanie gleby w pobliżu rabaty.

Koper włoski – właściwości lecznicze

Koper włoski ma przede wszystkim właściwości wiatropędne, dlatego tak jak Rumianek wpływa pozytywnie na kolki jelitowe u niemowląt i małych dzieci. Ta roślina pobudza także pracę żołądka, działa rozgrzewająco, przeciwzapalnie, rozkurczowo, a także dezynfekująco. Koper wraz z Rumiankiem często wykorzystuje się jako składniki herbatek.

Koper włoski – uprawa

Najlepszym miejscem do uprawy Kopru włoskiego jest miejsce słoneczne – na stanowisku cienistym roślina wytwarza niewielkie cebule. Gleba odgrywa niewielką rolę w hodowli Kopru, jednak warto zadbać o to, aby była próchnicza, żyzna i niezbyt ciężka. Koper włoski wymaga zasadowego podłoża, uzupełnionego wapniem. Ważne aby co roku przesadzać Koper w inne miejsce, roślina źle znosi uprawę na stałym stanowisku.

Biedrzeniec anyż – właściwości lecznicze

Biedrzeniec anyż popularnie zwany Anyżkiem wpływa dodatnio na pracę całego układu pokarmowego niemowląt. Poza tym może być stosowany jako zioło wspomagające leczenie zapalenia oskrzeli – Biedrzeniec pobudza wydzielanie wydzielin z błon śluzowych w górnym układzie oddechowym. Bardzo często Biedrzeniec wykorzystywany jest także do leczenia angin i przeziębień.

Zobacz także: Przyprawy z własnego ogródka

Biedrzeniec anyż – uprawa

Biedrzeniec nadaje się do uprawy w ogrodzie, wymaga tylko słonecznego stanowiska. Najlepszą glebą dla tej rośliny będzie gleba dość żyzna z dodatkiem wapnia. Do celów leczniczych ścinamy brunatne owoce Biedrzeńca. Powinniśmy to robić na początku września.

Zobacz także: Jak uprawiać miętę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    REKLAMA

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA