REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inwestycje w mieszkania na wynajem – w których dzielnicach polskich miast opłacają się najbardziej?

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Inwestycje w mieszkania na wynajem – w których dzielnicach polskich miast opłacają się najbardziej? /Fot. Fotolia
Inwestycje w mieszkania na wynajem – w których dzielnicach polskich miast opłacają się najbardziej? /Fot. Fotolia
fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Nieruchomości uchodzą w ostatnim czasie za najpewniejszy sposób inwestowania pieniędzy. Niemal połowa Polaków uważa, że właśnie taka lokata przynosi największe zyski. Wśród wielu pomysłów na to, jak zarabiać na mieszkaniach, warto zwrócić uwagę na możliwość ich wynajmowania. Sprawdziliśmy, w których miastach i w jakich dokładnie dzielnicach inwestycje tego typu opłacają się najbardziej.

Jak wynika z analizy platformy Rentier.io, w Polsce najwyższe zwroty z inwestycji zapewniają nieruchomości w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest atrakcyjny rynek pracy w tych miastach, bogata oferta kulturalna oraz obecność placówek akademickich. Zobacz, kto i gdzie dokładnie najczęściej szuka mieszkań na wynajem.

REKLAMA

Warszawa

W stolicy najmem mieszkań najbardziej zainteresowani są młodzi ludzie w wieku 25 34 lata. Jak wynika z danych statystycznych oraz obserwacji Pawła Madejka, Specjalisty ds. Nieruchomości w Nowodworski Estates, w grupie tej znajdziemy przede wszystkim osoby migrujące za pracą. Z jednej strony będą to młode małżeństwa i rodziny z jednym dzieckiem, a z drugiej obywatele innych krajów, głównie ze Wschodu.

Polecamy: Jak przygotować się do zmian w 2020 r.

REKLAMA

Które dzielnice Warszawy cieszą się największą popularnością? Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź, bo każdy w stolicy szuka czegoś innego. Paweł Madejek z NE zwraca co prawda uwagę na wyjątkowo pożądane lokale na Ursynowie, Żoliborzu, w Wilanowie i Śródmieściu, ale podkreśla, że najistotniejsze jest dla najemców sąsiedztwo stacji metra. Takie mieszkania wyprzedają się na pniu tłumaczy.

Czy inwestorzy mają w Warszawie pole manewru, czy na rynku nie ma już mieszkań, które spełniałyby wymagania najemców? Coraz trudniej znaleźć dobrą okazję inwestycyjną, natomiast na rynku cały czas jest sporo perełek mówi Paweł Madejek. Jego zdaniem każda nieruchomość w dobrym punkcie komunikacyjnym warta jest ulokowania oszczędności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kraków

Kraków stał się ostatnią prawdziwą mekką pracowników korporacji. Na ich ciągły napływ do Miasta Królów zwraca uwagę Radosław Góral, Specjalista ds. Nieruchomości w Nowodworski Estates. Najemcy bardzo często przybywają więc do stolicy Małopolski z zagranicy, szukając mieszkania w tych częściach Krakowa, które pod kątem powierzchni biurowej rozwijają się najszybciej.

Gdzie warto zatem inwestować? Radosław Góral zdecydowanie wskazuje Grzegórzki, Płaszów oraz Ruczaj. Najem metra kwadratowego w tych rejonach systematycznie drożeje, ale lokatorzy nie mają z tym problemów. Jest to grupa dobrze zarabiająca i niesprawiająca właścicielom nieruchomości większych problemów.

Gdańsk

REKLAMA

Napływowi pracownicy dużych firm to również przeważająca część najemców w Gdańsku. Poza nimi lokali szukają młode pary, które chcą zamieszkać razem. Wśród najpopularniejszych dzielnic miasta Adam Wiśniewski, Specjalista ds. Nieruchomości w NE, wymienia Wrzeszcz oraz Piecki-Migowo.

Rejony te cieszą się uznaniem ze względu na bliskość centrum, dobrą komunikację oraz sąsiedztwo terenów zielonych. Wrzeszcz Dolny znalazł się zresztą w dziesiątce najbardziej rentownych pod kątem wynajmu dzielnic w Polsce. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu również zajmuje gdańska dzielnica, a mianowicie Strzyża. Według analizy Rentier.io inwestorzy mogą tam liczyć na 8,87% zwrotu z inwestycji w skali roku.

Wrocław

Jako jedno z najbardziej przyjaznych biznesowi miast w Europie, Wrocław przyciąga pracowników korporacji z całego świata. Znaczną ich część stanowią Japończycy i Koreańczycy. Ci zdaniem Damiana Wojtasa, Specjalisty ds. Nieruchomości w NE często przeprowadzają się do stolicy Dolnego Śląska ze swoimi rodzinami, wynajmując większe mieszkania i całe domy. Szczególnie upodobali sobie oni południowe rejony miasta oraz Bielany Wrocławskie, skąd mają najbliżej do filii takich firm jak Toyota czy LG.

Poza tymi terenami zainteresowaniem mieszkańców cieszy się oczywiście samo centrum Wrocławia, okolice Wrocławskiego Parku Technologicznego czy Kępy Mieszczańskiej.

We Wrocławiu nie brakuje inwestycji, które dokładnie spełniają wymagania najemców. Nie tylko znajdują się w pobliżu siedzib korporacji, ale także oferują takie udogodnienia jak strefa spa i siłownia w budynku czy widoki na tereny zielone.

Gdzie inwestować w mieszkania na wynajem?

Z powyższej analizy wyraźnie wynika, że inwestując w mieszkania na wynajem, należy przede wszystkim celować w pracowników międzynarodowych korporacji. W cenie są więc głównie nieruchomości w pobliżu dzielnic biurowych. Rynek cały czas pełen jest takich ofert, a gwarantują one pewne i wysokie zwroty z inwestycji.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA