REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak w łatwy sposób ocieplić dom? Kilka słów o regulatorach temperatury

Nowoczesne regulatory temperatury optymalizują pracę systemów grzewczych, poprawiając jednocześnie jej efektywność. fot. LARS
Nowoczesne regulatory temperatury optymalizują pracę systemów grzewczych, poprawiając jednocześnie jej efektywność. fot. LARS

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli źle ogrzejemy pomieszczenia w domu, narazimy się niepotrzebne straty energii i wysokie rachunkami, ale nie tylko. Nieodpowiednia temperatura (za niska czy za wysoka) otoczenia powoduje kiepskie samopoczucie oraz negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Można tego uniknąć dzięki inteligentnym urządzeniem, które regulują temperaturę i zapewniają komfort cieplny.

Zazwyczaj regulację temperatury w naszych mieszkaniach i domach opieramy wyłącznie na termostatach, które są zamontowane na grzejnikach. Jednak ten system posiada wiele wad. Przede wszystkim dosyć trudno precyzyjnie ustawić wymaganą temperaturę, ponieważ podziałka na zaworze ma tylko kilka stopni. Poza tym pokrętła głowic termostatycznych musimy regulować ręcznie, o czym trzeba nieustannie pamiętać.

REKLAMA

Zobacz także: Jak poprawnie zamontować centralne ogrzewanie?

– Po każdej zmianie nastawy, system grzewczy potrzebuje określonego czasu na reakcję. Temperatura we wnętrzu regulowana jest więc z opóźnieniem, a jej poziom i tak zazwyczaj wymaga skorygowania oraz ponownego ustawienia zaworu – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS. Takie rozwiązanie jest zupełnie niefunkcjonalne, a w dalszej perspektywie jest też dość kłopotliwe. – Dlatego warto pomyśleć o instalacji w domowym systemie grzewczym automatycznego regulatora temperatury, który sam zadba o komfort cieplny domowników – radzi Maciej Leonhard.

Praktyczne rozwiązanie 

REKLAMA

Dzięki urządzeniom, które automatycznie regulują temperaturę, unikniemy wszystkich wspomnianych wyżej problemów. – Nowoczesne regulatory temperatury optymalizują pracę systemów grzewczych, poprawiając jednocześnie jej efektywność – wyjaśnia Maciej Leonhard. Urządzenia regulacyjne są bardzo funkcjonale. Obsługa sterownika (a tym samym całej instalacji grzewczej) ograniczona jest do minimum, co zdecydowanie podnosi komfort codziennego życia domowników.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Korzystanie z regulatora temperatury jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać i ustawić taki program, który będzie maksymalnie dopasowany do potrzeb i trybu życia użytkowników – dodaje Maciej Leonhard.

Parametry dotyczące ogrzewania można w łatwy sposób zmieniać, a Wszystkie informacje widoczne są na bardzo czytelnym wyświetlaczu LCD – Urządzenia (…) wyposażone zostały w kilka różnych programów ustawień. Użytkownik może więc wybrać jeden z typowych, najczęściej wykorzystywanych schematów lub ustawić własny, zgodny z indywidualnymi wymaganiami – zaznacza Maciej Leonhard.

Można też czasowo zmodyfikować poziom temperatury bez ingerencji w program. – Funkcja ta przydaje się szczególnie w nagłych sytuacjach, np. podczas przedłużającego się przyjęcia gości, które wymaga zwiększonego ogrzewania do godzin nocnych lub kilkugodzinnego, niespodziewanego wyjazdu – utrzymywanie wyższej temperatury w pomieszczeniach nie jest wtedy konieczne. – tłumaczy.

Prosta instalacja

Regulatory temperatury są praktyczne i funkcjonalne i bardzo łatwe w montażu.
– Jedne z najbardziej popularnych modeli (…) wymagają jedynie połączenia przewodem panelu sterującego z urządzeniem grzewczym – mówi Maciej Leonhard.

Zastosowanie regulatora bezprzewodowego jest jeszcze łatwiejsze. W tym przypadku nie trzeba będzie kuć ścian i prowadzić okablowania, gdyż sygnał do kotła grzewczego przesyłany jest drogą radiową.

– Urządzenia bezprzewodowe, jak AURATON 2005 TX Plus czy AURATON 2020 TX Plus, zostały wyposażone w obrotowe anteny teleskopowe, które ułatwiają dobranie optymalnej pozycji. Posiadają ponadto specjalne zabezpieczenie, minimalizujące ryzyko zakłócenia komunikacji wszędzie tam, gdzie łączność bezprzewodowa wykorzystywana jest również przez komputery czy telefony – dodaje Maciej Leonhard.

Zalety regulatorów temperatury

Inteligentne regulatory temperatury posiadają wiele zalet. Mają nowoczesny i minimalistyczny wygląd oraz zaawansowaną technologię. Są też wyjątkowo funkcjonalne, co zapewnia duży komfort użytkowania. Trzeba zaznaczyć, że oprócz względów technologicznych i estetycznych, są także korzyści ekonomiczne, co jest równie ważne. Jeśli zastosujemy właściwe urządzenie regulacyjne, szybko zauważymy oszczędności. Regulator kosztuje stosunkowo niewiele (ok. 200 – 300 zł), a wydatek zwraca się już po kilku miesiącach użytkowania. Skąd się biorą te oszczędności?

Zobacz także: Gdzie najlepiej umieszczać grzejniki?

– Regulacja temperatury za pomocą specjalnie zaprojektowanych urządzeń, umożliwia optymalne zarządzanie pracą całego systemu grzewczego i stałą kontrolę poziomu temperatury. W praktyce oznacza to obniżenie zużycia energii nawet o 30% i zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie. – podkreśla Maciej Leonhard.

Regulatory temperatury są (...) bardzo łatwe w montażu (...) wymagają jedynie połączenia przewodem panelu sterującego z urządzeniem grzewczym. fot. LARS
Wszystkie informacje widoczne są na bardzo czytelnym wyświetlaczu LCD. fot. LARS
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA