REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Luksusowe nieruchomości – Penthouse’y

REKLAMA

Penthouse’y - to luksusowe nieruchomości. Penthouse’y kojarzą się przede wszystkim z luksusem i wyższym statusem społecznym jego właściciela. Nie dziwi zatem fakt, dlaczego staja się coraz bardziej popularnej popularne - wyjaśnia Tadeusz Matusewicz, inwestor Willi Wrocław.

REKLAMA

REKLAMA

Penthouse’y na polskim rynku pojawiły się już kilkanaście lat temu, jednak ich ilość wciąż jest ograniczona. Taki stan powodują wyższa cena niż za standardowy lokal, a także limitowany rynek dóbr luksusowych. Co ciekawe, penthouse’y nie zawsze były wyznacznikiem prestiżu. Do połowy XIX wieku, mieszkania na ostatnich piętrach przeznaczone były dla biedniejszych klas społecznych. Wiązało się to z tym, iż trzeba było pokonać wiele schodów, by się do nich dostać. Zamożni ludzie decydowali się więc na lokale położone na niższych kondygnacjach. Najbardziej pożądany był poziom pierwszy oraz drugi. Wszystko zmieniło się w latach 20. XX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych spopularyzowano dźwig osobowy, czyli windę.

Od momentu, kiedy bez wysiłku można było dostać się na najwyższe poziomy budynku, mieszkania na ostatnich piętrach zaczęły cieszyć się popularnością. Doceniono w nich panoramiczne widoki, maksymalne doświetlenie naturalnym światłem oraz ciszę, gdyż miejski hałas nie docierał do szczytowych kondygnacji – tłumaczy Tadeusz Matusewicz, prezes Matusewicz Development.

W ten oto sposób penthouse’y zaczęły zyskiwać popularność wśród osób majętnych. Obecnie właścicielami luksusowych apartamentów są m.in. czołowe gwiazdy kina i muzyki, jak np. Leonardo DiCaprio lub Pharrell Williams.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czym są penthouse’y?

Penthouse to luksusowy apartament charakteryzujący się podwyższonym standardem, zajmujący ostatnią kondygnację inwestycji. Z reguły posiada on największy metraż i obowiązkowo przestronny taras z atrakcyjnym widokiem. Ekskluzywne mieszkania tego typu można spotkać głównie w centralnych dzielnicach największych miast świata. Najciekawsze oferty znaleźć można m.in. w Nowym Jorku, Miami, Paryżu, Londynie lub Dubaju.

Penthouse’y - Willa Wrocław

We Wrocławiu lokale typu penthouse oferuje m.in. inwestycja Willa Wrocław, znajdująca się przy Parku Wschodnim. Eleganckie apartamenty mają duży metraż oraz stylowe tarasy z widokiem na zielone tereny parku.

REKLAMA

Powierzchnia mieszkalna w penthouse’ach wynosi 146,84 m2, natomiast każdy taras zajmuje 127,88 m2. Rozległe balkony są miejscem przeznaczonym do wypoczynku i relaksu, dlatego także tam chcemy zapewnić lokatorom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Tarasy wykończone są szkłem bezpiecznym umożliwiającym podziwianie przyrody Parku Wschodniego oraz wysokiej klasy drewnem egzotycznym – mówi Tadeusz Matusewicz.

Mieszkania mają prostą, a jednocześnie elegancką formę. Przestronne pomieszczenia wyposażone są w nowoczesną stolarkę okienną typu portfenetr, czyli duże przeszklenia od podłogi do sufitu. Zapewniają one nie tylko panoramiczny widok, ale gwarantują także maksymalne doświetlenie wnętrza naturalnym światłem. Oryginalnym rozwiązaniem są cichobieżne windy z kontrolą dostępu, które prowadzą wprost do penthouse’ów. W inwestycji wykorzystano technologie przyjazne środowisku, np. panele solarne zamontowane na dachach budynków czy grzejniki kanałowe ulokowane wzdłuż okien. Ściany natomiast zostały wykonane z ceramicznej cegły, która jest doskonałym izolatorem ciepła, wykazując przy tym właściwości dźwiękoszczelne.

Penthouse’y położone na ostatnich piętrach ekskluzywnych inwestycji łączą w sobie praktyczność mieszkań z intymnością domów wolnostojących. Nie powinien dziwić więc fakt, że wielu polskich deweloperów coraz chętniej decyduje się na umieszczenie luksusowych lokali w swoich inwestycjach. Penthouse’y, które często traktowane są jako lokaty kapitału, będą cieszyć się niesłabnącą popularnością na rynku nieruchomości jeszcze przez wiele lat.

Zobacz także: Rynek nieruchomości: Szukasz kawalerki? Może być problem

Zobacz także: Tanie mieszkania na ryku nieruchomości – do 200 tys. zł.

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA