REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Nieruchomości Fot. Fotolia
Nieruchomości Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zainteresowani kupnem mieszkania zwracają uwagę nie tylko na cenę nieruchomości, lecz także na jakość wykonania. Coraz częściej kupujący szukają inwestycji, w których zastosowano ekologiczne rozwiązania. Dla deweloperów bardziej wymagający klient stanowi większe wyzwanie.

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości jest dla deweloperów wyzwaniem. Nadpodaż mieszkań i niekorzystne rekomendacje kredytowe sprawiają, że klienci zwracają uwagę na wiele niedocenianych dotąd czynników. Dobrze opisana, zwizualizowana oferta i gwarancja inwestora już nie wystarczają klientom. Bardzo często sięgają oni po opinie niezależnych budowlańców.

REKLAMA

Zdarza się, że proces sprzedażowy trwający nieraz naprawdę długo, wiąże się z podejmowaniem przez klientów prób dokładnego badania wartości inwestycji. Na prezentacjach mieszkań coraz częściej pojawiają się specjaliści z branży budowlanej. Wynajęci bądź spokrewnieni z nabywcami, mają fachowym okiem ocenić jakość zastosowanych materiałów. – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M. Istotny dla klientów jest nie tylko standard wykonania, ale i użytych materiałów budowlanych. Czym w takim razie jest jakość, a raczej jak można ją ocenić?

Zobacz także: Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Jakość to pojęcie bardzo szerokie, ale to właśnie o nią pytają klienci. Najczęściej, w odniesieniu do materiałów budowlanych czy wykończeniowych, pod jakością kryją się takie cechy jak trwałość, odporność na szkodliwe działanie temperatury, opadów, nasłonecznienia, ekologiczność i brak konieczności konserwacji informuje Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji materiałów budowlano-wykończeniowych m.in. z kompozytu.

Zobacz także: W których dzielnicach Warszawy jest najwięcej mieszkań deweloperskich?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kryteria oceny

Za pomocą podobnych kryteriów oceniają domy czy mieszkania klienci deweloperów. – Wiele osób zainteresowanych kupnem nieruchomości na Osiedlu Wschodnia pyta o ekologiczne rozwiązania, przede wszystkim w zakresie techniki grzewczejmówi Mariusz Urbanek z firmy Immo Invest. – Wynika to zarówno z rosnącej świadomości społeczeństwa, jak i chęci obniżenia kosztów, ponieważ ekologiczny w dłuższej perspektywie znaczy właśnie oszczędnydodaje Urbanek.

Zobacz także: Transakcje w ramach komorniczych licytacji nieruchomości

REKLAMA

Wiele firm szuka oszczędności budując z surowców gorszej jakości lub prefabrykatów. Prędzej czy później te wybory wychodzą na jaw, choćby w postaci problemów z wilgocią, wentylacją czy nieszczelnymi oknami. Klienci, uczuleni na problemy tego typu, wolą upewnić się co do jakości wykorzystanych materiałów. Deweloperzy zaś dostosowują swoją ofertę do wymagań przyszłych mieszkańców – Jakość to dla nas priorytet. To nie tylko atrakcyjne rozwiązania aranżacyjne, takie jak przestronny salon, taras, czy kominek. Jakość tworzymy od podstaw. Już na etapie wykonywania fundamentów i murowania ścian podejmujemy świadome i długoterminowe wybory. Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie fundamenty izolujemy papą termozgrzewalną i ocieplamy je styropianem typu XPS, natomiast ściany nośne murujemy na cienką spoinę, co znacznie poprawia izolacyjność termiczną budynków. W domach w zabudowie bliźniaczej ściany działowe zbudowane są z cegły akustycznejmówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel KM Building.

Zakup mieszkania lub domu to wydatek, na który przeciętny Polak może sobie pozwolić tylko raz w życiu. Dlatego naturalne wydaje się, że taka decyzja musi być przemyślana. – Biura sprzedaży odwiedzają coraz bardziej wymagający klienci. To właśnie do nich dostosowujemy swoją ofertę. Klienci wyznaczają wysokie standardy i nowe trendy w obsłudze potwierdza Tomasz Wnuk, dyrektor generalny inwestycji Malta Fountain.

Dobry produkt jest więc jednym z kluczy do sukcesu i w czasach niekorzystnej koniunktury niepodważalnym atutem każdej inwestycji. Jakość to obustronna korzyść – mieszkańcy cieszą się długotrwałym komfortem, a inwestorzy – zainteresowaniem klientów.

Zobacz także: Stan polskiej mieszkaniówki stale się pogarsza

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świąteczne promocje u deweloperów. Można liczyć na duże rabaty i atrakcyjne bonusy przy zakupie mieszkania

Świąteczne promocje u deweloperów. Jakie bonusy przygotowali deweloperzy dla swoich klientów? Czy kupując mieszkanie na koniec roku można liczyć na duży rabat? Duża podaż mieszkań to szansa na atrakcyjny zakup. 

Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

REKLAMA

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

REKLAMA