REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Subskrybuj nas na Youtube
Nieruchomości Fot. Fotolia
Nieruchomości Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zainteresowani kupnem mieszkania zwracają uwagę nie tylko na cenę nieruchomości, lecz także na jakość wykonania. Coraz częściej kupujący szukają inwestycji, w których zastosowano ekologiczne rozwiązania. Dla deweloperów bardziej wymagający klient stanowi większe wyzwanie.

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości jest dla deweloperów wyzwaniem. Nadpodaż mieszkań i niekorzystne rekomendacje kredytowe sprawiają, że klienci zwracają uwagę na wiele niedocenianych dotąd czynników. Dobrze opisana, zwizualizowana oferta i gwarancja inwestora już nie wystarczają klientom. Bardzo często sięgają oni po opinie niezależnych budowlańców.

REKLAMA

Zdarza się, że proces sprzedażowy trwający nieraz naprawdę długo, wiąże się z podejmowaniem przez klientów prób dokładnego badania wartości inwestycji. Na prezentacjach mieszkań coraz częściej pojawiają się specjaliści z branży budowlanej. Wynajęci bądź spokrewnieni z nabywcami, mają fachowym okiem ocenić jakość zastosowanych materiałów. – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M. Istotny dla klientów jest nie tylko standard wykonania, ale i użytych materiałów budowlanych. Czym w takim razie jest jakość, a raczej jak można ją ocenić?

Zobacz także: Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Jakość to pojęcie bardzo szerokie, ale to właśnie o nią pytają klienci. Najczęściej, w odniesieniu do materiałów budowlanych czy wykończeniowych, pod jakością kryją się takie cechy jak trwałość, odporność na szkodliwe działanie temperatury, opadów, nasłonecznienia, ekologiczność i brak konieczności konserwacji informuje Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji materiałów budowlano-wykończeniowych m.in. z kompozytu.

Zobacz także: W których dzielnicach Warszawy jest najwięcej mieszkań deweloperskich?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kryteria oceny

Za pomocą podobnych kryteriów oceniają domy czy mieszkania klienci deweloperów. – Wiele osób zainteresowanych kupnem nieruchomości na Osiedlu Wschodnia pyta o ekologiczne rozwiązania, przede wszystkim w zakresie techniki grzewczejmówi Mariusz Urbanek z firmy Immo Invest. – Wynika to zarówno z rosnącej świadomości społeczeństwa, jak i chęci obniżenia kosztów, ponieważ ekologiczny w dłuższej perspektywie znaczy właśnie oszczędnydodaje Urbanek.

Zobacz także: Transakcje w ramach komorniczych licytacji nieruchomości

REKLAMA

Wiele firm szuka oszczędności budując z surowców gorszej jakości lub prefabrykatów. Prędzej czy później te wybory wychodzą na jaw, choćby w postaci problemów z wilgocią, wentylacją czy nieszczelnymi oknami. Klienci, uczuleni na problemy tego typu, wolą upewnić się co do jakości wykorzystanych materiałów. Deweloperzy zaś dostosowują swoją ofertę do wymagań przyszłych mieszkańców – Jakość to dla nas priorytet. To nie tylko atrakcyjne rozwiązania aranżacyjne, takie jak przestronny salon, taras, czy kominek. Jakość tworzymy od podstaw. Już na etapie wykonywania fundamentów i murowania ścian podejmujemy świadome i długoterminowe wybory. Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie fundamenty izolujemy papą termozgrzewalną i ocieplamy je styropianem typu XPS, natomiast ściany nośne murujemy na cienką spoinę, co znacznie poprawia izolacyjność termiczną budynków. W domach w zabudowie bliźniaczej ściany działowe zbudowane są z cegły akustycznejmówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel KM Building.

Zakup mieszkania lub domu to wydatek, na który przeciętny Polak może sobie pozwolić tylko raz w życiu. Dlatego naturalne wydaje się, że taka decyzja musi być przemyślana. – Biura sprzedaży odwiedzają coraz bardziej wymagający klienci. To właśnie do nich dostosowujemy swoją ofertę. Klienci wyznaczają wysokie standardy i nowe trendy w obsłudze potwierdza Tomasz Wnuk, dyrektor generalny inwestycji Malta Fountain.

Dobry produkt jest więc jednym z kluczy do sukcesu i w czasach niekorzystnej koniunktury niepodważalnym atutem każdej inwestycji. Jakość to obustronna korzyść – mieszkańcy cieszą się długotrwałym komfortem, a inwestorzy – zainteresowaniem klientów.

Zobacz także: Stan polskiej mieszkaniówki stale się pogarsza

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA