REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Nieruchomości Fot. Fotolia
Nieruchomości Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zainteresowani kupnem mieszkania zwracają uwagę nie tylko na cenę nieruchomości, lecz także na jakość wykonania. Coraz częściej kupujący szukają inwestycji, w których zastosowano ekologiczne rozwiązania. Dla deweloperów bardziej wymagający klient stanowi większe wyzwanie.

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości jest dla deweloperów wyzwaniem. Nadpodaż mieszkań i niekorzystne rekomendacje kredytowe sprawiają, że klienci zwracają uwagę na wiele niedocenianych dotąd czynników. Dobrze opisana, zwizualizowana oferta i gwarancja inwestora już nie wystarczają klientom. Bardzo często sięgają oni po opinie niezależnych budowlańców.

REKLAMA

Zdarza się, że proces sprzedażowy trwający nieraz naprawdę długo, wiąże się z podejmowaniem przez klientów prób dokładnego badania wartości inwestycji. Na prezentacjach mieszkań coraz częściej pojawiają się specjaliści z branży budowlanej. Wynajęci bądź spokrewnieni z nabywcami, mają fachowym okiem ocenić jakość zastosowanych materiałów. – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M. Istotny dla klientów jest nie tylko standard wykonania, ale i użytych materiałów budowlanych. Czym w takim razie jest jakość, a raczej jak można ją ocenić?

Zobacz także: Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Jakość to pojęcie bardzo szerokie, ale to właśnie o nią pytają klienci. Najczęściej, w odniesieniu do materiałów budowlanych czy wykończeniowych, pod jakością kryją się takie cechy jak trwałość, odporność na szkodliwe działanie temperatury, opadów, nasłonecznienia, ekologiczność i brak konieczności konserwacji informuje Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji materiałów budowlano-wykończeniowych m.in. z kompozytu.

Zobacz także: W których dzielnicach Warszawy jest najwięcej mieszkań deweloperskich?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kryteria oceny

Za pomocą podobnych kryteriów oceniają domy czy mieszkania klienci deweloperów. – Wiele osób zainteresowanych kupnem nieruchomości na Osiedlu Wschodnia pyta o ekologiczne rozwiązania, przede wszystkim w zakresie techniki grzewczejmówi Mariusz Urbanek z firmy Immo Invest. – Wynika to zarówno z rosnącej świadomości społeczeństwa, jak i chęci obniżenia kosztów, ponieważ ekologiczny w dłuższej perspektywie znaczy właśnie oszczędnydodaje Urbanek.

Zobacz także: Transakcje w ramach komorniczych licytacji nieruchomości

REKLAMA

Wiele firm szuka oszczędności budując z surowców gorszej jakości lub prefabrykatów. Prędzej czy później te wybory wychodzą na jaw, choćby w postaci problemów z wilgocią, wentylacją czy nieszczelnymi oknami. Klienci, uczuleni na problemy tego typu, wolą upewnić się co do jakości wykorzystanych materiałów. Deweloperzy zaś dostosowują swoją ofertę do wymagań przyszłych mieszkańców – Jakość to dla nas priorytet. To nie tylko atrakcyjne rozwiązania aranżacyjne, takie jak przestronny salon, taras, czy kominek. Jakość tworzymy od podstaw. Już na etapie wykonywania fundamentów i murowania ścian podejmujemy świadome i długoterminowe wybory. Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie fundamenty izolujemy papą termozgrzewalną i ocieplamy je styropianem typu XPS, natomiast ściany nośne murujemy na cienką spoinę, co znacznie poprawia izolacyjność termiczną budynków. W domach w zabudowie bliźniaczej ściany działowe zbudowane są z cegły akustycznejmówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel KM Building.

Zakup mieszkania lub domu to wydatek, na który przeciętny Polak może sobie pozwolić tylko raz w życiu. Dlatego naturalne wydaje się, że taka decyzja musi być przemyślana. – Biura sprzedaży odwiedzają coraz bardziej wymagający klienci. To właśnie do nich dostosowujemy swoją ofertę. Klienci wyznaczają wysokie standardy i nowe trendy w obsłudze potwierdza Tomasz Wnuk, dyrektor generalny inwestycji Malta Fountain.

Dobry produkt jest więc jednym z kluczy do sukcesu i w czasach niekorzystnej koniunktury niepodważalnym atutem każdej inwestycji. Jakość to obustronna korzyść – mieszkańcy cieszą się długotrwałym komfortem, a inwestorzy – zainteresowaniem klientów.

Zobacz także: Stan polskiej mieszkaniówki stale się pogarsza

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA