REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nazwy osiedli w Polsce brzmią zabawnie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
RynekPierwotny.pl
Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom
Osiedla w Polsce.
Osiedla w Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

Nazwy niektórych osiedli w Polsce brzmią zabawnie. Deweloperzy rywalizują między sobą w wymyślaniu ciekawych i oryginalnych nazw osiedli. Które z nich śmieszą najbardziej?

Ze względu na swoją powszechność mieszkania „na osiedlu” przestały już imponować, zdaniem Kaliny Śmigielskiej z portalu RynekPierwotny.com. Osiedla w większości nazywane są od ulic, przy których są zlokalizowane. Jednak niektórzy deweloperzy zakładają, że im bardziej wymyślna nazwa osiedla, tym bardziej będzie ona wyróżniać się spośród innych inwestycji. Stąd pojawiają się nazwy, które mają być oryginalne, a jednocześnie przyjemne dla ucha.

REKLAMA

Apartament czy willa?

Często wydaje się, że niektóre słowa w nazwie inwestycji dodadzą jej prestiżu. Lepiej niż „mieszkanie” brzmi „apartament”. W Warszawie jest 11 inwestycji, które mają w nazwie słowo „apartament”, w tym wersja anglojęzyczna, np. Capital Art Apartments. W Krakowie takich inwestycji jest 7, we Wrocławiu i w Białymstoku po 5, w Trójmieście i w Łodzi po 3. Inny pomysłem jest „willa” często pisana przez „v”. W Warszawie mamy 12 „villi” i tylko 2 „wille”. Co ciekawe, w inwestycjach, której mają w swoje nazwie „ville”, cena za mkw. była wyższa niż w tych nazwanych „willa”.

Zobacz także: Modne dzielnice – gdzie kupić mieszkanie?

Zdaniem deweloperów zainteresowaniem Polaków cieszą się także rezydencje.

– Wbrew nazwie takie inwestycje to wcale nie okazałe domy jednorodzinne, które można przeznaczyć na rodowe siedziby. Rezydencjami nazywa się przede wszystkim budynki wielorodzinne, gdzie liczba mieszkań może nawet przekraczać setkę. Często w tańszym budownictwie, gdzie metraże mieszkań są małe. – mówi Jarosław Jędrzyński z portalu RynekPierwotny.com.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niektóre nazwy cieszą się szczególnym zainteresowaniem w określonych regionach. W Gdańsku popularna jest nazwa „kamienica”, w Warszawie „osada”, a w Krakowie „enklawa”.

Zobacz także: Tanie mieszkanie – na rynku wtórnym czy na rynku pierwotnym?


Osiedle z obcą nazwą

Wiele luksusowych osiedli (lub chcących za takie uchodzić) nazywanych jest słowami obcymi, zwłaszcza anglojęzycznymi, np. krakowskie Angel Wings i Angel Plaza, warszawskie CityZen, Crystal Residence czy Sky Tower we Wrocławiu. Nazwy pochodzące z innych języków (tutaj znów wygrywa stolica) to m.in. Mont Blanc, Kaleidoscope, Sol de Levante czy wskazujące na greckie lub łacińskie pochodzenie Vratislavia Residence, Metrum, Imaginarium czy Alpha. Zadziwiają połączenia polsko-obce takie jak: Cegielniana Residence, Mokotów Residence, Wellhome Zacisze, Wilanów One, Apartamenty North, Odra Tower oraz neologizmy językowe takie jak Centroom.

Zobacz także: Kup mieszkanie na EURO 2012 i zarób

Odrobina humoru

REKLAMA

Inne nazwy osiedli mają na celu rozbawić potencjalnego kupca i rozśmieszyć go. Stąd w Krakowie mamy Fabrykę Czekolady, a fani serialu chętnie zamieszkaliby na Wspólnej. Do innych ciekawych, choć prostych nazw, należą: Fajny dom, Moje M2, Mój Dom, Pod Przyjaznym Adresem, Rodzinna Enklawa, Miłe. Zastanawiają takie nazwy jak Zimowe Ogrody, Za Fortem czy Czterobloki. Jednak takie nazwy nie są przypadkowe.

– Deweloperzy często korzystają z pomocy specjalistów od reklamy i PR, ponieważ interesująca nazwa wpada w ucho i sprawia, że chętniej odwiedzimy stronę internetową danej inwestycji. – mówi Grzegorz Kurowski z portalu RynekPierwotny.com.

Nazwy budowanych osiedli mogą czasem śmieszyć, ale mimo to wzbudzają one zainteresowanie potencjalnych nabywców i mediów, zgodnie z zasadą „nie ważne jak mówią, ważne, żeby mówili”.

Zobacz także: Deweloperzy walczą o najlepszą lokalizację

RynekPierwotny.com uruchomił swoją nową stronę internetową – funkcjonalną i prezentującą elegancką oprawę graficzną. Do jej atutów należą także intuicyjna nawigacja oraz wyszukiwarka ofert nieruchomości.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

REKLAMA

Truskawki w ogrodzie – czym i jak nawozić na wiosnę?

Truskawki w ogrodzie - za ich smak odpowiada nie tylko odmiana, ale i odpowiednie nawożenie. Kiedy, czym i jak nawozić truskawki? Czy kwiecień to dobry moment na sadzenie truskawek?

Klej na mszyce i mrówki – niezawodny i szybki sposób zwalczania. Kiedy stosować?

Klej entomologiczny na mszyce i mrówki czyli niezawodny i szybki sposób zwalczania szkodników w ogrodzie. Już w kwietniu widać pierwsze mszyce i mrówki na porzeczkach i agreście. Jak zastosować klej na mszyce i mrówki na drzewach i krzewach? Oto wskazówki.

REIT-y a przyszłość rynku mieszkaniowego. Jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie REIT-ów rodzi pytania wpływ na sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Czy inwestycje w wynajem mieszkań przez REIT-y rzeczywiście przyspieszą rozwój tego segmentu? Jak szybko możemy spodziewać się wzrostu liczby mieszkań na wynajem? I jakie plany mają deweloperzy w kontekście rozwoju sektora PRS? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Coraz łatwiej kupić mieszkanie w okazyjnej cenie, ale będzie jeszcze taniej: prawda czy fałsz

Transakcje po okazyjnej cenie słabo wpływają na statystyki. Na szczęście okazja ma też to do siebie, że jest jednostkowa i wyjątkowa. Są też okresy, dłuższe lub krótsze, które okazjom sprzyjają lub nie. Jak jest teraz?

REKLAMA

Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

REKLAMA