REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Spread

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ustawa antyspreadowa – jakie plusy dla kredytobiorców?

Jakie plusy dla kredytobiorców wynikają z ustawy antyspreadowej? Ze zmian w prawie korzysta nawet 50% kredytobiorców, którzy wzięli kredyt w euro lub we franku. Dzięki ustawie antyspreadowej udało się zmniejszyć wysokość rat.

Spread

Spread – różnica pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży waluty. To jedna z opłat, którą trzeba ponieść przy zaciąganiu kredytu walutowego. Wysokość spreadu zależy od wewnętrznych wyliczeń banku. Spread powoduje zwiększenie miesięcznej raty kredytu, na czym zarabia bank. Rozwiązaniem korzystnym dla kredytobiorcy jest możliwość spłaty zobowiązania w walucie, w której zostało ono zaciągnięte (ustawa antyspreadowa).

Ustawa antyspreadowa – formalności i ograniczenia

Ustawa antyspreadowa niesie ze sobą szereg formalności i ograniczeń. Niektóre banki utrudniają kredytobiorcom skorzystanie z ustawy, z kolei inne ułatwiają spłatę kredytu i w walucie, i w złotych.

Wrzesień przyniesie niższe raty kredytów mieszkaniowych

Już we wrześniu obniżą się raty kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w obcych walutach. To forma zabezpieczenia kredytobiorców przed rosnącymi kursami walut. Niższe raty kredytów mieszkaniowych będą możliwe dzięki uniknięciu spreadu.

REKLAMA

Zmniejszą się raty kredytów hipotecznych

Raty kredytów hipotecznych zmniejszą się o spread. Kredytobiorcy uwolnią się od spreadu dzięki zmianom w ustawie o prawie bankowym i kredycie konsumenckim. Prawdopodobnie już we wrześniu raty kredytów hipotecznych spłacanych w obcych walutach zmniejszą się o koszt spreadu.

Kredyt we frankach – co trzeba o nim wiedzieć?

Ponad 700 tysięcy Polaków ma kredyt walutowy we frankach. Wzrost ceny szwajcarskiej waluty martwi kredytobiorców, którzy zmuszeni są płacić coraz wyższe raty. Jak radzić sobie z rosnącymi kosztami kredytu we frankach? Czy warto przewalutować kredyt na złotówki? A może poczekać, aż rząd wprowadzi zmiany w Prawie bankowym? Czy przy obecnym, wysokim kursie franka opłaca brać się kredyt w tej walucie?

Jak walczyć ze spreadem? Nowe pomysły posłów na ratunek polskim kredytobiorcom

Nowelizacja prawa bankowego, zdaniem polskich posłów, powinna przynieść ulgę kredytobiorcom. Jednak diametralne różnice w poselskich pomysłach zdają się coraz bardziej oddalać kredytobiorców od możliwie najlepszego rozwiązania. Rosnący kurs franka szwajcarskiego skłonił polskich polityków do pracy nad zmianami prawa bankowego.

Ukryte opłaty kredytu - spread

Kredyt hipoteczny zaciągany w obcej walucie ma wiele ukrytych opłat. Należy do nich np. spread. Kwota, którą przyjdzie nam zapłacić zależy od wewnętrznych wyliczeń banku.

REKLAMA

REKLAMA