REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Inteligentny dom

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Inteligentny dom na celowniku hakerów

W gospodarstwach domowych pojawia się coraz więcej urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi. Z jednej strony ułatwiają i urozmaicają życie, zaś z drugiej zagrażają bezpieczeństwu domowników. Jak zachować bezpieczeństwo?

Polacy chcą mieszkać "inteligentnie"

Inteligentny dom. Zaawansowane nowinki technologiczne nie są już fanaberią najbogatszych. Technologia nie tyle zmieniła rzeczywistość, co po prostu stała się nową rzeczywistością. Nic więc dziwnego, że zawitała ona również do branży deweloperskiej, a kupujący coraz chętniej wybierają te osiedla, na których nie brakuje rozwiązań smart.

Jak zadbać o bezpieczeństwo mieszkania w czasie urlopu?

Bezpieczeństwo domu. Mniej stresu, więcej wygody i poczucia bezpieczeństwa na co dzień – to tylko kilka największych zalet systemów automatyki mieszkaniowej, zwanych również systemami smart home. Kolejną z nich jest oczywiście możliwość kontrolowania i sterowania swoim mieszkaniem z dowolnego miejsca na świecie. Które inteligentne rozwiązania pozwolą cieszyć się urlopem, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo domu na odległość?

Inteligentny dom - czego oczekują Polacy?

Inteligentny dom. Ponad 50% Polaków deklaruje, że bardziej niż jeszcze rok temu zwraca uwagę na oszczędności na rachunkach – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research dla Netatmo. Potrzeba oszczędności jest najczęstszą zachętą do zakupu urządzeń smart home. Polacy kupują też inteligentne rozwiązania aby ułatwić sobie życie, co ma szczególne znaczenie teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu. W ciągu ostatniego roku urządzenie smart home kupił już co dziesiąty z nas.

REKLAMA

Dom jak inteligentna fabryka – jak zmienia się rynek smart home?

Jak wygląda obecnie rynek smart home w Polsce? Jak radzi sobie ten rynek podczas kryzysu wywołanego pandemią? Czy czeka nas boom na inteligentne domy?

Jak pandemia wpłynęła na rynek smart home?

Chociaż światowa gospodarka odczuwa wyraźne osłabienie spowodowane pandemią, wygląda na to, że branża smart home może odetchnąć z ulgą. Zgodnie z najnowszym raportem M&M wartość rynku urządzeń inteligentnego domu do 2025 roku ma wzrosnąć z 78,3 miliardów USD do 135,3 miliardów, ze skumulowanym rocznym wskaźnikiem wzrostu na poziomie 11,6%. Co za tym stoi?

W miastach będzie przybywać inteligentnych budynków (smart buildings)

Koronawirus może przyspieszyć cyfrową transformację w budownictwie i realizację idei inteligentnych miast. Biurowce, ale także galerie handlowe czy budynki użyteczności publicznej są użytkowane mniej intensywnie. To oznacza konieczność zminimalizowania wszystkich kosztów związanych m.in. z ich ogrzewaniem, klimatyzowaniem albo oświetleniem. W budynkach, w których pracownicy wrócili już do pracy stacjonarnej, potrzebne są nowe funkcjonalności zapewniające większe bezpieczeństwo zdrowotne. Do tego służą inteligentne systemy automatyki budynkowej oparte na internecie rzeczy, a popyt rynkowy na takie rozwiązania w ostatnich miesiącach rośnie.

Dom inteligentny - jak zadbać o bezpieczeństwo?

Wygoda i funkcjonalność to nie jedyne cechy inteligentnych domów. Warto zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Choć wszystkie udogodnienia związane z Internetem rzeczy (IoT) i zautomatyzowanym domem mają w zamyśle ułatwić codzienne życie, niewłaściwie chronione i niekontrolowane sprzęty mogą przyczynić się do wielu wirtualnych (i nie tylko!) włamań.

REKLAMA

Mieszkanie w bloku wyposażone w inteligentne technologie

Inteligentne mieszkanie – teraz to możliwe. Już nie musisz się martwić, kiedy podkręcić ogrzewanie, przewietrzyć pokój czy zasłonić rolety – inteligentny system zrobi to za Ciebie. Nawet mieszkanie o niewielkiej powierzchni możemy wyposażyć w inteligentną technologię. Sterowanie sprzętami odbywa się za pomocą telefonu komórkowego.

Inteligentny dom – zrobi za nas wszystko co sobie zaplanujemy

Jak zapanować nad domowym rozgardiaszem i nadmiarem codziennych obowiązków? Inteligentny dom zaparzy za nas rano kawę, podgrzeje obiad lub podleje ogród. Teraz to możliwe, dziś w wielu przypadkach wyręczają nas inteligentne technologie.

Inteligentny dom – jakie daje możliwości?

Inteligentny dom to taki, w którym możemy kontrolować i sterować elementami instalacji w domu, takimi jak temperatura, oświetlenie, zasłony/rolety w oknach, monitoring, sprzęt audio-video, urządzenia AGD. Jakie daje nam możliwości inteligentny dom?

Inteligentny dom

Inteligentny dom wyposażony jest w systemy zarządzania - obejmujące m.in. oświetlenie (sceny świetlne), regulację wentylacji i ogrzewania, system z centralką pogodową (automatyczne zamykanie okien podczas wiatru i deszczu) oraz zarządzanie domem na odległość (uruchamianie ogrzewania przez telefon komórkowy czy Internet).

REKLAMA