REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak pandemia wpłynęła na rynek smart home?

Subskrybuj nas na Youtube
smart home
smart home
Fibaro

REKLAMA

REKLAMA

Chociaż światowa gospodarka odczuwa wyraźne osłabienie spowodowane pandemią, wygląda na to, że branża smart home może odetchnąć z ulgą. Zgodnie z najnowszym raportem M&M wartość rynku urządzeń inteligentnego domu do 2025 roku ma wzrosnąć z 78,3 miliardów USD do 135,3 miliardów, ze skumulowanym rocznym wskaźnikiem wzrostu na poziomie 11,6%. Co za tym stoi?

Smart home ma się dobrze

O tym, że rynek smart home w końcowym rozrachunku nie odczuje tak poważnych zawirowań, jak wiele innych segmentów świata nowych technologii, świadczyć mogą zachowania konsumentów w okresie kwarantanny.

REKLAMA

„Zauważyliśmy, że w ciągu pierwszych tygodni lockdownu liczba instalacji nowych urządzeń faktycznie spadła, w szczególności w krajach południowej Europy, takich jak Hiszpania czy Włochy. Jednak już w połowie kwietnia statystyki wróciły do poziomu bliskiemu analogicznemu okresowi sprzed roku” – wyjaśnia Fred Potter, założyciel firmy Netatmo – producenta urządzeń inteligentnego domu.

Konsumenci stopniowo uczyli się jak radzić sobie w nowych okolicznościach, a dłuższy czas spędzony w domu pozwolił na dostrzeżenie obszarów, w których przydałby się większy komfort.

REKLAMA

„Nigdy wcześniej nie byliśmy zmuszeni do spędzania tak wiele czasu w domowym zaciszu, a pandemia sprawiła, że zaczęliśmy dostrzegać jak ważne jest przebywanie w komfortowym środowisku. Wiele osób pracujących z domu uzmysłowiło sobie, że rozwiązania smart home mogą zaoszczędzić czas, zwiększyć efektywność pracy oraz wygodę” – dodaje Potter.

Przykładowo, inteligentne wideodzwonki z wbudowaną kamerą i mikrofonem zapobiegną konieczności kontaktu twarzą w twarz z kurierem dostarczającym przesyłkę. Po otrzymaniu powiadomienia w aplikacji wystarczy nawiązać rozmowę i poprosić o pozostawienie paczki pod drzwiami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dlaczego smart home?

Aspekt ekonomiczny może odgrywać ważną rolę przy wyborze rozwiązań inteligentnego domu.

„Wobec niepewności ekonomicznej, użytkownicy poszukują urządzeń, które w dłuższej perspektywie pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy. Najlepszym przykładem są technologie inteligentnego ogrzewania, które poza zmniejszeniem rachunków za media, poprawiają także komfort domowników”.

Jednym z takich rozwiązań jest inteligentny termostat. Urządzenie monitoruje otoczenie i na bieżąco dostosowuje do niego działanie kotła, tak aby użytkownicy nie musieli o tym pamiętać.

Dynamika rozwoju

„Szacuje się, że średnia liczba inteligentnych urządzeń przypadających na jedną osobę do końca 2022 roku wzrośnie z 2,75 do 5. W samym sektorze usług ta wartość może się potroić (Badanie Rethink) w perspektywie kolejnych trzech lat . Rozwija się także rynek asystentów głosowych, który jest bezpośrednio powiązany z rynkiem urządzeń inteligentnego domu. Według danych firmy Tractica do 2021 aż 1,83 milarda osób będzie korzystać z asystentów głosowych” – podsumowuje Fred Potter.

Netatmo

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA