Bezpieczne palenie świec
REKLAMA
REKLAMA
Podstawowe zasady
Jest kilka podstawowych reguł palenia świec. Przede wszystkim nie powinniśmy zostawiać ich bez nadzoru. Nawet, gdy w domu nie ma dzieci lub zwierząt. Wystarczy silniejszy powiew wiatru, przeciąg, aby świece wypalały się nierównomiernie lub kopciły. W tym przypadku warto pamiętać o odpowiedniej długości knota. Zwykle wynosi ona ok. 0,5 cm. Ponadto świece należy stawiać z daleka od przedmiotów łatwopalnych.
REKLAMA
Zobacz także: Połyskujące dodatki w aranżacji wnętrz
Zamknięte świece
Obecnie w sklepach bez problemu możemy znaleźć bezpieczne świece zamknięte w słoiku. Aromatyczne woski zamknięto w szklanych słojach o różnych rozmiarach. – Takie rozwiązanie sprawia, że wosk nie rozlewa się, a zapach nie rozchodzi na boki – mówi Katarzyna Lasecka, właściciel sklepu internetowego zapachdomu.pl, autoryzowanego sprzedawcy Yankee Candle w Polsce. – Ponadto, po wyczyszczeniu, słoje można wykorzystać do przechowywania cukierków, przypraw oraz innych drobiazgów – dodaje z uśmiechem Lasecka.
Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?
Bezpieczne akcesoria
REKLAMA
Bezpieczeństwo zależy również od akcesoriów. Ważne, aby małe świeczki bez opakowań szklanych, palić w specjalnych osłonkach – kubeczkach. Ochronią one meble przed gorącym woskiem. Przy świecach „słojach” istotną rolę odgrywają podstawki w formie talerzyków oraz klosze. Te drugie sprawiają, że wosk równomiernie się wypala, a zapach rozprowadza po pomieszczeniu. Można używać również specjalnych przykrywek na słoik, które zmniejszają migotanie płomienia, co wydłuży czas palenia świecy. I na koniec – gaśnik, czyli niewielki przyrząd do gaszenia świec. Dzięki niemu na pewno się nie poparzymy.
Wniosek jest prosty – wystarczy aromatyczna świeca i odpowiednie akcesoria, aby w oka mgnieniu stworzyć niepowtarzalny klimat we wnętrzach… Szczególnie teraz, gdy długie wieczory są najlepszymi sprzymierzeńcami domatorów.
Źródło: zapachdomu.pl
REKLAMA
REKLAMA