REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Notebook czy komputer stacjonarny?

Iwona Szadkowska
Jedną z zalet laptopów jest ich niewielki rozmiar, a do głównych plusów komputera stacjonarnego można zaliczyć jego łatwość modyfikacji. Fot. Fotolia
Jedną z zalet laptopów jest ich niewielki rozmiar, a do głównych plusów komputera stacjonarnego można zaliczyć jego łatwość modyfikacji. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Notebook lub komputer stacjonarny to element, bez którego żadne wnętrze się nie obejdzie. Notebook czy komputer stacjonarny – to, które urządzenie będzie najodpowiedniejsze dla nas musimy zadecydować sami. Analizując wszelkie za i przeciw, możemy wybrać komputer dostosowany do własnych potrzeb. Jakie są zalety i wady notebooka? Jakie są zalety i wady komputera stacjonarnego?

Zalety notebooka

Zaletą laptopów jest ich niewielki rozmiar, możliwość zabrania w dowolne miejsce, wbudowaną baterię i różnorodność w wyborze modeli. Kupując notebook kierujmy się własnymi preferencjami, do czego ma nam służyć i otrzymujemy jedno, proste urządzenie. Nie musimy się zastanawiać jaką kartę graficzną kupić, jaki dysk twardy, jaki procesor, z którego urządzenia chłodzącego skorzystać, jaką wybrać mysz, jaką klawiaturę, jaką obudowę, jaką pamięć. Decydując się na laptop otrzymujemy wszystko w jednym, eleganckim, opływowym, często kolorowym opakowaniu.

REKLAMA

Wady notebooka

REKLAMA

To co dla jednych jest zaletą, dla innych może być wadą. Otóż laptopy mają ograniczoną możliwość modernizacji. Jeżeli już zdecydujemy się na jakiś model, z określonymi podzespołami, można wykonać niewielkie przeróbki. A jeżeli już chcemy coś wymieniać to bywa to bardzo kłopotliwe.

Ponadto, ekran monitora. Nie wymienimy go po jakimś czasie na większy, bo jest wbudowany i stanowi całość z resztą urządzenia. Co najwyżej możemy do niego podłączyć większy monitor, czy telewizor, ale traci on wówczas funkcję przenośną.  

I dochodzi jeszcze funkcja chłodzenia. Małe urządzenie, które przeważnie kładziemy na kolanach szybko się przegrzewa. Zamontowanie większej ilości wiatraczków nie jest możliwe, bo nie ma na nie miejsca.

Zobacz także: Podstawki pod laptopy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Komputer stacjonarny – zalety

Do głównych zalet komputera stacjonarnego można zaliczyć jego łatwość modyfikacji. Jeżeli nie stać nas, od razu na supersprzęt, możemy na początek złożyć komputer, który posłuży przez jakiś czas. I nie ma tu żadnych ograniczeń, co do ilości konfiguracji. Możemy je zmieniać do woli, wraz z pojawianiem się na rynku nowych możliwości. Przy czym, poszczególne elementy wymienia się bardzo szybko i łatwo.

Każdy komputer stacjonarny może zostać dopasowany wizualnie do wnętrza. Na rynku jest cała gama kolorów i kształtów w wyborze obudów, monitorów, klawiatur i myszek. Nie musimy zdawać się na czyjś gust, ale stworzyć coś niepowtarzalnego i własnego.

Komputer stacjonarny – wady

Komputer stacjonarny, jak sama nazwa wskazuje nie nadaje się do podróży. Stawiamy go w wybranym przez siebie miejscu i jest stałym elementem wystroju wnętrza. Do tego dochodzi jego wielkość. Większy monitor, większa obudowa pełna komponentów, to więcej miejsca, którego potrzebuje komputer. Ponadto, warto zdawać sobie sprawę, że komputer stacjonarny to plątanina kabli, przedłużaczy, bo wszystko musi być podłączone do zasilania. Oczywiście, możemy próbować wszystko ładnie ukryć za biurkiem, a kable uporządkować za pomocą specjalnych spinaczy. Jednak, kiedy przychodzi coś przełączyć, coś odłączyć cała zabawa z kabelkami, zaczyna się od początku.

Zobacz także: Odpowiednie miejsce na sprzęt elektroniczny w gabinecie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

REKLAMA

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

REKLAMA