REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Oświadczenia wynajmującego zawarte w umowie najmu lokalu mieszkalnego

Oświadczenia wynajmującego powinny zostać zawarte w umowie najmu lokalu
Oświadczenia wynajmującego powinny zostać zawarte w umowie najmu lokalu

REKLAMA

REKLAMA

W umowie najmu lokalu mieszkalnego należy określić szczegółowo oświadczenia wynajmującego, gdyż stanowią one gwarancję prawidłowego korzystania z lokalu mieszkalnego przez najemcę. Na postawie tychże uregulowań najemca będzie miał możliwość dochodzić swoich uprawnień, w przypadku ewentualnie powstałych sporów.

Jakie oświadczenia wynajmującego powinny zostać zawarte w umowie najmu lokalu

REKLAMA

W umowie najmu lokalu mieszkalnego wynajmujący powinien złożyć wobec najemcy stosowne oświadczenia dotyczące przedmiotowego lokalu. Poniżej znajduje się wzór owych postanowień, które zawierają istotne informacje dotyczące lokalu mieszkalnego.

Postanowienia umowne zawarte w umowie najmu dotyczące zapewnień wynajmującego

1. Wynajmujący oświadcza, że jest właścicielem lokalu mieszkalnego o łącznej powierzchni 55 m² (pięćdziesiąt pięć metrów kwadratowych),

2. Wynajmujący oświadcza, że lokal obejmuje 2 pokoje, łazienkę, przedpokój, kuchnię o łącznej powierzchni – wskazanej w pkt 1,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

3. Wynajmujący oświadcza, że przedmiotowy lokal mieszkalny położony jest na 5 piętrze w budynku mieszkalnym nr 15 w Krakowie przy ulicy Kamińskiego,

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach 

4. Wynajmujący oświadcza, że przedmiotowy lokal został wyposażony w media tj. centralne ogrzewanie, zimną i ciepłą wodę, gaz, kanalizację, energię elektroniczną,

5. Wynajmujący oświadcza, iż wszelkie opłaty związane z opłatami są na bieżąco uiszczane. Wobec tego – nie istnieją żadne zaległości, 

Zobacz także serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

6. Wynajmujący oświadcza, że przedmiotowa nieruchomość mieszkalna nie jest obciążona długami, ani nie jest przedmiotem żadnych roszczeń,

7. Wynajmujący oświadcza, że dla przedmiotowej nieruchomości prowadzona jest przez Sąd rejonowy dla Krakowa księga wieczysta KW nr 676789,

8. Na potwierdzenie powyższych twierdzeń Wynajmujący do niniejszej umowy załącza wypis z księgi wieczystej KW nr 56577 (załącznik nr 1).

Zobacz również serwis: Finanse

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA