REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zioła wspomagające pracę nerek – Fasola zwyczajna, Akacja i czarna Porzeczka

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Justyna Hek
Akacja Fot. Fotolia
Akacja Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Fasola zwyczajna, Akacja (Robinia akacjowa) i czarna Porzeczka to zioła wspomagające pracę nerek. Zalecane są szczególnie przy problemach z filtracją, a także z kamicą nerkową. Zarówno Fasola zwyczajna, jak i Robinia akacjowa wpływają pozytywnie na nerki. Podpowiadamy jak hodować zioła wspomagające pracę nerek we własnym ogrodzie.

Fasola zwyczajna – właściwości lecznicze

REKLAMA

Fasola zwyczajna, ze względu na zawartość substancji odżywczych, zmniejsza obrzęki spowodowane problemami z pracą nerek, a także te związane z układem krążenia. Poza tym wyciąg ze strąków Fasoli zwyczajnej zawiera substancje, które obniżają poziom cukru we krwi. Fasola wspomaga również leczenie reumatyzmu.

Fasola zwyczajna – uprawa

Fasola zwyczajna jest rośliną na stanowisko jasne i ciepłe. Najlepszą glebą do uprawy Fasoli będzie gleba lekka, próchnicza, o średniej wilgotności. Przed posadzeniem Fasoli warto uzupełnić podłoże nawozami organicznymi – kompostem i obornikiem. Taki zabieg zapewni lepszy wzrost rośliny.  Istotne, aby Fasola od kiełkowania do kwitnienia miała stale dostęp do wody – tylko wówczas prawidłowo się rozwinie.

Zobacz także: Kminek zwyczajny, Mięta pieprzowa, Melisa lekarska – zioła na lepsze trawienie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Akacja (Robinia akacjowa) – właściwości lecznicze

Akację (Robinię akacjową) stosuje się przy leczeniu kamicy nerkowej, zapalenia nerek i skurczów dróg żółciowych. Poza tym herbaty z  Akacji mają właściwości rozkurczowe, moczopędne, uspokajające, a także pobudzające produkcje żółci. Napar z kwiatów Akacji wykorzystujemy jako środek zmniejszający podwyższoną gorączkę.

Akacja (Robinia akacjowa) – uprawa

Akacja nazywana również Robinią akacjową to roślina na stanowisko jasne i słoneczne. Akacja nie ma określonych wymagań glebowych, dlatego rośnie na większości popularnych gleb. Drzewo wytwarza korzeń palowy, którym pobiera wodę z głębszych warstw podłoża, dlatego nie wymaga regularnego podlewania. Jeśli chcemy rozmnożyć Akację, możemy to zrobić zarówno poprzez nasiona, jak i poprzez płytko położone korzenie boczne. Do celów leczniczych zbieramy kwiaty Akacji. Należy to zrobić tuż po rozpoczęciu okresu kwitnienia. Pamiętajmy jednak, że tylko kwiaty Akacji nadają się do spożycia.  

Zobacz także: Mięta pieprzowa i Lipa – zioła na przeziębienie

Czarna Porzeczka – właściwości lecznicze

Czarna Porzeczka może być wykorzystywana przy leczeniu chorób układu moczowego i przewodu moczowego. Poza tym owoców Porzeczki używa się w stanach zapalnych jamy ustnej, w kamicy moczowej, a także przy nadciśnieniu. Ze względu na dużą zawartość witaminy C, czarna Porzeczka jest szczególnie polecana w sezonie zimowym.

Czarna Porzeczka – uprawa

Najlepszą glebą do uprawy czarnej Porzeczki jest gleba żyzna, próchniczna i dość wilgotna. Roślina potrzebuje stanowiska słonecznego lub półcienistego, choć zdecydowanie lepiej rośnie w pełnym słońcu. W pielęgnacji krzewu ważne, aby pamiętać o regularnym podlewaniu, a także odchwaszczaniu.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA