REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zioła na grzybicę – Glistnik jaskółcze ziele, Czosnek i Tymianek

Justyna Hek
Tymianek.
Tymianek.

REKLAMA

REKLAMA

Zioła wykorzystywane w leczeniu grzybicy to: Glistnik jaskółcze ziele, Czosnek pospolity i Tymianek pospolity. Zioła te stanowią kurację uzupełniającą ze względu na swoje właściwości grzybobójcze i wpływające na zahamowanie rozwoju zarodników. Podpowiadamy jak hodować Glistnik jaskółcze ziele, Czosnek pospolity i Tymianek pospolity w swoim ogrodzie.

Glistnik jaskółcze ziele – właściwości lecznicze

Sok z Glistnika jaskółczego ziela wykorzystywano przy problemach z grzybicami wywołanymi przez dermatofity. Powinniśmy pamiętać, że Glistnik jest rośliną trującą, dlatego wszelkie przetwory z tej rośliny należy przygotowywać zgodnie z zaleceniami, aby jeszcze bardziej nie zaszkodzić chorej skórze. Glistnik doceniamy również za skuteczne działanie przeciwkurzajkowe. Dodatkowo roślina łagodzi problemy związane z chorą wątrobą, a także wpływa pozytywnie na bóle głowy.

REKLAMA

Zobacz także: Czosnek pospolity, Rumianek i Szałwia – zioła na trądzik

Glistnik jaskółcze ziele – uprawa

Zobacz także: Kminek zwyczajny, Mięta pieprzowa, Melisa lekarska – zioła na lepsze trawienie

Glistnik jaskółcze ziele to roślina rosnąca naturalnie na terenach naszego kraju. Bardzo często można ją spotkać na obrzeżach lasów, w pobliżu ścieżek i pomiędzy skałami. Warto pamiętać, że Glistnik najlepiej się czuje na glebach wilgotnych i bogatych w azot. Jeśli chodzi o stanowisko, roślina poradzi sobie zarówno w miejscach słonecznych, jak i w półcieniu. Odpowiednim momentem na wysianie nasion Glistnika jest jesień – wówczas ziele kiełkuje równomiernie.

Czosnek pospolity – właściwości lecznicze

Czosnek pospolity ma przede wszystkim właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, dlatego nadaje się do leczenia grzybicy. Poza tym Czosnek wpływa na obniżenie poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Roślina obniża również ciśnienie tętnicze, a nawet dodatkowo przeciwdziała tendencji do zakrzepicy. Czosnek jest używana także do poprawy trawienia i oczyszczenia przewodu pokarmowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czosnek pospolity – uprawa

Najlepszym stanowiskiem do uprawy Czosnku pospolitego jest stanowisko słoneczne, o przewiewnej, gliniasto-piaszczystej glebie. Ważne aby podłoże było zasilone nawozami organicznymi. Czosnek to roślina źle tolerująca okresy suszy, dlatego wymaga regularnego i dość obfitego podlewania, szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

Tymianek pospolity – właściwości lecznicze

Ze względu na dużą zawartość tymolu, napar z Tymianku działa bakteriobójczo i grzybobójczo, dlatego jest zalecany przy problemach z grzybicami. Dodatkowo Tymianek wykorzystywany jest do rozrzedzania wydzieliny powstającej w gardle, a także wpływa pozytywnie na odkrztuszanie owej wydzieliny. Tymianek pospolity to również jedna z najpopularniejszych przypraw wykorzystywanych w kuchni francuskiej. Zioło dodajemy do różnorodnych potraw mięsnych, ryb i sosów.

Tymianek pospolity – uprawa

Zobacz także: Mięta, Pierwiosnek, Lipa – zioła na ból głowy

Odpowiednią glebą do uprawy Tymianku jest gleba lekka, piaszczysta, ze znaczną zawartością wapnia. Tymianek najlepiej sadzić na stanowiskach słonecznych – roślina potrzebuje dużej ilości światła.  Do celów leczniczych zbieramy liście tymianku, raz lub dwa razy w sezonie. Jeśli chcemy rozmnożyć roślinę, możemy to zrobić wegetatywnie lub poprzez wysiew nasion.

Zobacz także: Mięta pieprzowa i Lipa – zioła na przeziębienie

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

REKLAMA

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA