REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Atak szkodników w ogrodzie – jak mu zapobiec?

Wydawnictwo HELION SA/Septem.pl
Inwazji szkodników w naszym ogrodzie możemy zapobiec, albo przynajmniej złagodzić jej siłę.
Inwazji szkodników w naszym ogrodzie możemy zapobiec, albo przynajmniej złagodzić jej siłę.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Inwazji szkodników w naszym ogrodzie możemy zapobiec, albo przynajmniej złagodzić jej siłę. Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie zapominajmy, że użycie chemicznych środków zwalczania szkodników może obrócić się przeciwko nam. Pamiętajmy – ogród może sobie świetnie poradzić z niewielką ilością szkodników.

Zestresowane rośliny

REKLAMA

Roślinożerne insekty atakują rośliny osłabione, chore i zestresowane. Zestresowana roślina to na przykład taka, która rośnie w nieodpowiednim dla siebie oświetleniu. Należy więc upewnić się, że spełniamy wszystkie wymagania jakie stawia nam ogród.

Płodozmian

Nie powinno się rokrocznie uprawiać w tym samym miejscu niektórych warzyw i kwiatów. Przesadzanie utrudnia szkodnikom atakującym wybrane rośliny gromadzenie się w glebie. Przesadzanie krzewów jest skuteczne jeśli wsadzimy je do miejsc, w których wcześniej rosły inne gatunki roślin.

Zobacz także: Jak walczyć ze szkodnikami w ogrodzie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Melanż warzywny

Zamiast wysiewać w jednej części ogrodu warzywnego marchewkę a w drugiej cebulę lepiej wymieszać ich grządki. Ten tandem idealnie służy sobie nawzajem odstraszając swoich głównych wrogów.

Odporne odmiany

Producenci roślin zachodzą w głowę jak uatrakcyjnić swój towar dzięki czemu w sklepach pojawia się coraz więcej odporniejszych na choroby i szkodniki odmian róż i innych roślin. Warto z tego skorzystać i wybrać rośliny najbardziej odporne by oszczędzić sobie zmartwień.

Zobacz także: Jak zapobiegać rozwojowi chorób i szkodników wiosną?

Spulchnianie gleby

Spulchnianie gleby oprócz tego, że służy napowietrzeniu ziemi, wydobywa na wierzch jaja i larwy szkodników, które w ten sposób stają się łatwym łupem dla ptaków. Spulchnianie warto zastosować jesienią i wczesną wiosną.

Podlewanie gleby

Po pierwsze należy pamiętać, że podlewamy glebę a nie liście. Regularne zalewanie liści dla niektórych roślin może się źle skończyć. Po drugie trzeba wiedzieć, że najlepszą porą na podlewanie jest poranek. Podwyższenie wilgotności chłodniejszą nocą prowokuje atak grzybów.

Tekst na podstawie książki: Ogrodnictwo dla bystrzyków. Autor: Sue Fisher

Pamiętajmy – ogród może sobie świetnie radzić z niewielką ilością szkodników.
helion
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA