REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak chronić się przed komarami – poradnik

Redakcja Dom
Komary przyciąga zapach ludzkiego potu, dlatego warto zadbać o właściwą higienę. Zażywanie witaminy B sprawi, że zapach naszego potu się zmieni, co pomoże nam uchronić się przed ugryzieniami.
Komary przyciąga zapach ludzkiego potu, dlatego warto zadbać o właściwą higienę. Zażywanie witaminy B sprawi, że zapach naszego potu się zmieni, co pomoże nam uchronić się przed ugryzieniami.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Duża wilgoć oraz opady deszczu spowodowały, że pojawiła się plaga komarów. Jak znaleźć skuteczny sposób na komary? Ochronę przed komarami zapewnią nam zarówno domowe sposoby, jak i nowoczesne preparaty przeciwko komarom i innym insektom.

Komary najczęściej pojawiają się podczas ciepłych wieczorów w ogrodzie, w trakcie imprez plenerowych na otwartych przestrzeniach lub nad zbiornikami wodnymi. Chociaż są niewielkie, potrafią być bardzo uciążliwe. Kiedy komary się pojawią, bardzo ważna staje się skuteczna ochrona przed ukąszeniami. Większa ilość komarów potrafi popsuć imprezę w ogrodzie lub uniemożliwić spokojny sen.

REKLAMA

    Zobacz najnowsze GALERIE na serwisie Infor.pl

Domowe sposoby na komary

Kiedy nie mamy pod ręką specjalnych preparatów przeciwko komarom, musimy radzić sobie z tym, co akurat posiadamy.  Aby komary nie przeszkadzały nam podczas snu, możemy zabezpieczyć okno siatką. Do tego celu możemy zastosować specjalne moskitiery lub wykorzystać np. gazę odpowiednich wymiarów. W celu pozbycia się komarów możemy także rozłożyć na parapecie krążki cebuli lub liście pomidorów, ponieważ ich zapach odstrasza te owady. Również, jeśli zjemy trochę czosnku i cebuli, komary nie będą się do nas zbliżać, unikając naszego oddechu oraz zapachu skóry.

Rośliny odstraszające komary

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Działając z wyprzedzeniem, możemy posadzić na balkonie, parapecie lub ogrodzie rośliny odstraszające komary. Świetnie do tego celu nadają się pelargonie lub kocimiętki. Jeśli posadzimy je niedaleko okien i drzwi, staną się naturalną barierą odstraszającą komary.

Zobacz także: Rośliny, które odstraszają komary

Przepis na domowy preparat przeciwko komarom

REKLAMA

Korzystając z domowych składników, sami możemy przygotować specjalny preparat przeciwko komarom. Wystarczy porwać kilka liści orzecha włoskiego i zalać je octem. Przygotowaną mieszankę należy podgrzać na kuchence przez kilka minut, odcedzić, schłodzić, a następnie nałożyć na skórę. Komary nie znoszą także zapachu bazylii, dlatego możemy też przygotować specjalną pastę z pociętych liści bazylii i posmarować nią miejsca narażone na ugryzienia. Również posmarowanie skóry sokiem z cytryny lub olejkiem waniliowym powinno uchronić nas przed atakami komarów.

Komary przyciąga również zapach ludzkiego potu, dlatego warto zadbać o właściwą higienę. Zażywanie witaminy B sprawi, że zapach naszego potu się zmieni, co pomoże nam uchronić się przed ugryzieniami.

Specjalne preparaty przeciwko komarom

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo preparatów przeciwko komarom. Do wyboru mamy aerozole, spraye, płyny, kremy, świece ogrodowe, kadzidełka oraz olejki.  Decydując się na zakup oklejka, warto wybrać ten o zapachu mięty, cytryny, pomarańczy, cynamonu, wanilii, majeranku, goździków lub lawendy. Możemy zakupić także elektryczne urządzenia przeciwko komarom, które emitują specjalne ultradźwięki i odstraszają owady. Interesującym rozwiązaniem są także specjalne plastry, które możemy przykleić do ubrania lub innego przedmiotu, od którego komary powinny trzymać się z daleka. W ogrodzie oprócz specjalnych świeć, możemy zastosować także pochodnie odstraszające komary. Nie dość, że w ciekawy sposób oświetlą ogród, to jeszcze dzięki nim pozbędziemy się natrętnych owadów.

Zobacz także: Jak chronić się przed ugryzieniami komarów?

Sposoby przeciwko komarom w ogrodzie

Jeśli mamy w ogrodzie zbiorniki wodne lub inne miejsca, w których stoi woda, powinniśmy się nimi zainteresować, ponieważ komary mogą składać w nich jaja. Jeśli jest to zbiornik zbierający wodę deszczową, należy regularnie go opróżniać. Powinniśmy dbać także o roślinność wokół zbiorników wodnych – nie powinna być ona zbyt bujna, ponieważ może stać się siedliskiem dorosłych owadów.

Zobacz także: Ciekawostki na temat komarów, zobacz ile wiesz na ich temat?

Zobacz także: Jerzyki – ptaki na komary. Jak zasiedlić je w swoim ogrodzie?

Zobacz także: Jak chronić dzieci przed komarami?

Zobacz także: Sposoby na komary – sprawdź, który będzie dla Ciebie najlepszy?

Zobacz także:  Pułapka na komary z butelki – krok po kroku

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA