REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Modernizacja instalacji grzewczej – na co zwrócić uwagę?

Kocioł kondensacyjny Fot. Ariston
Kocioł kondensacyjny Fot. Ariston
Ariston

REKLAMA

REKLAMA

Okres jesieni pierwsze chłodne dni to czas sprawdzianu dla domowych systemów grzewczych. Jeśli okaże się, że system grzewczy nie działa prawnie, jest to ostatni dzwonek na modernizację i wymianę starych urządzeń na nowe. Modernizując system grzewczy, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kocioł kondensacyjny, który to w najbardziej efektywny sposób pozwoli nam zużytkować energię pochodzącą z gazu. W porównaniu do urządzeń tradycyjnych, dzięki kotłowi kondensacyjnemu poprzez odzysk ciepła można zaoszczędzić od 20 do 40% energii.

Właściciele domów jednorodzinnych szukają coraz efektywniejszych sposobów ograniczenia wydatków na ogrzewanie. Ocieplenie ścian budynku i montaż termoizolowanych okien pozwala na zmniejszenie strat ciepła nawet o 50%, jednak pełny efekt oszczędzania można uzyskać tylko pod warunkiem efektywniejszego wykorzystania dostępnej energii. Kotły kondensacyjne, dzięki swojej konstrukcji i mechanizmom działania, pozwalają maksymalnie wykorzystać proces spalania gazu, ograniczyć jego zużycie a przy tym zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Kotły kondensacyjne pozwalają uzyskać jeszcze lepsze efekty, dzięki szerokim zakresom modulacji mocy 1:10 zapewniającym precyzyjne dopasowanie bieżącej mocy urządzenia do aktualnych potrzeb systemu grzewczego.

REKLAMA

Zobacz także:  Grzejniki elektryczne – wszechstronne ogrzewanie

Podwójny odzysk energii

Tradycyjne kotły atmosferyczne emitują do atmosfery spaliny o temperaturze nawet powyżej 100°C. Zjawisko kondensacji pozwala ograniczyć straty energii wykorzystując nie tylko ciepło zawarte w spalinach, lecz również energię zawartą w skraplającej się parze wodnej. W momencie, gdy spaliny zostają schłodzone na powierzchni wymiennika para wodna ulega skropleniu i jednocześnie oddaje dodatkowe ciepło parowania. Sprawności kotłów kondensacyjnych sięga nawet do 108%, dzięki precyzyjnej regulacji pneumatycznej i elektronicznej. Zaawansowane technologicznie podzespoły pozwalają w jeszcze lepszy sposób wykorzystać zjawisko kondensacji, gdyż w inteligentny sposób dostosowują pobór gazu i energii elektrycznej do aktualnego zapotrzebowania grzewczego. Modulowany palnik, wentylator i pompa efektywnie zmniejszają liczbę cykli włączeń i wyłączeń, co oznacza bardzo cichą pracę, nawet do 38 dB i mniejsze zużycie energii. Optymalnie dozowana mieszanka powietrze-gaz obniża straty podczas spalania. Zamknięta komora spalania, połączona ze specjalnym przewodem spalinowo-powietrznym, gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Zobacz także:  Konsekwencje złego dopasowania mocy pompy ciepła do źródła dolnego

Dojrzałe rozwiązania dla potrzeb grzewczych

Optymalne działanie systemu z kondensacyjnym kotłem gazowym zależy od właściwego doboru zasobnika. Jego pojemność dostosowuje się do ilości osób i punktów poboru wody. Zbyt duży zbiornik w stosunku do zapotrzebowania oznacza wydłużenie czasu podgrzewania wody, a więc większe straty energii i obniżenie komfortu użytkowania. Z kolei za mały zbiornik w stosunku do mocy kotła i potrzeb domowników może skutkować przegrzewaniem urządzeń i ich zwiększoną awaryjnością.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Ariston

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA