Czy uzupełnienie decyzji administracyjnej przesuwa termin na odwołanie?
REKLAMA
REKLAMA
Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 9 maja 2007 r. (sygn. I OSK 825/2006) stwierdził, że gdy dojdzie do wystąpienia strony o uzupełnienie decyzji, termin, w którym strona postępowania może wnieść odwołanie ulega zmianie. Zgłoszenie przez stronę żądania o uzupełnienie decyzji (np. administracyjnej) powoduje przesunięcie początku terminu do wniesienia odwołania. Momentem od którego rozpocznie się upływ 14-dniowego terminu przysługującego na złożenie odwołania jest dzień doręczenia odpowiedzi do organu. Jak podkreśla Robert Tomaszewski z Saveinvest - nie odgrywa żadnego znaczenia fakt, czy jest to decyzja pozytywna, czy negatywna.
Polecany produkt: Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?
Polecany produkt: Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik
Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik
Postanowienie w tej kwestii nie ma bytu samodzielnego i pozostaje jedynie częścią aktu, którego uzupełnienia domaga się strona postępowania. W rezultacie zgłoszenie żądania uzupełnienia decyzji przesuwa początek liczenia terminu do wniesienia odwołania na dzień doręczenia skutecznie odpowiedzi – decyzji uzupełniającej, albo postanowienia o odmowie uzupełnienia.
Zobacz także: Podważono warunki zabudowy? Unieważnione zostanie także pozwolenie na budowę
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.